Ogibljenje kod Sandera

prethodna tema - sledeća tema

ppejic


saša61beograd

Moguće je da kod različitih serija varira tvrdoća ugrađenih opruga i amortizera (a sve ipak u nekim fabričkim granicama,od/do).
Pritisak u gumama utiče svakako,ali utiče i to koje su gume i koliko su stare.Starost gume naročito,poznat je onaj fenomenalan osećaj kad se izlazi od vulkanizera sa novim gumama!
Možda ima uticaja i starost amortizera;ne moraju biti neispravni,jednostavno vremenom postaju tvrđi,moj je utisak.
Na kraju,tu je subjektivan doživljaj tuđeg automobila,svako "razgazi"auto na svoj način,pa posle nekog vremena dva identična automobila počnu da se razlikuju u svemu.
Ps.Ne stare i otvrdnjavaju samo gume,već i svi gumeni delovi vešanja.

LeNgenda

Ako imas osecaj da auto cupka po kolovozu koji je generalno solidan, to je nesumnjivo preveliki pritisak u gumama.

Sve ostalo zaista moze biti posledica razlicitih serija opruga i amortizera.

I cisto da ne ostane neuoceno, 1.4 i 1.6 u Sanderu su osmoventilci, samo je 1.2 16v.

Mislim da razlike izmedju baznog i ostalih paketa opreme u pogledu oslanjanja nisu uocene. Kada je zvucna izolacija u pitanju, Loganov Prestige je izgleda malo bolji od ostalih, kod Sandera tih razlika u paketima opreme nema.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

dzule

za mik-a, cuj, ja sam iz ns, imam sandera 1,4, i ako hoces mozemo se jedan dan dogovoriti da se nadjemo na po sata, pa da predjemo preko nekog od tih policajaca lezecih, da vidis da li ima razlike, nije nikakav problem, samo da se vreme malo prolepsa, da ne pada kisa i da nije tako sumorno...
tako ces najlakse resiti svoje dileme

jorge2882

Ma meni deluje dosta tvrdo od prvog dana... tako da nije starost amort. u pitanju. Gume su EcoConti one fabricke, presle 15.000, ove zime sam stavio novu Tigrovu Winteru, primetno je meksa, ali opet... Kad prelazim preko "Pancevca" na onim spojevima imam utisak da ce sve plombe iz zuba da mi poispadaju... Pritisak je u granicama, normalan, cak sam i ispustao malo da bi omeksao. Ali globalno, mnogo je tvrd..