Označavanje felni za Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

damirko

Dosao sam do nekih alu felni pa me zanima ako neko moze da se snadje u svim ovim ciframa:
"15, 6,5 J, 4*100, ET 37 Centralni precnik 58, ali ima mesta da se obradi jos"
Dal' ovo odgovara loganu,znam da centralna rupa treba da bude 60,1 i isto tako znam da moze da se obradi.Ako neko zna koliko kosta ta obrada i ko to obradjuje(koju struku da trazim).ET je sporan,pa nisam siguran da to pase.Znam da bi ostatak trebao da bude ok.Sve sugestije su dobrodosle...






zac

#16
Mogu samo da ti kazem da tu obradu rade metalo-strugari, za sve ostalo nemam pojma.   :wave:

DrJekyll

Mislim da možeš da ih koristiš, što se tiče ET-a, samo će ti oko 7-8 cm biti izbačenija felna od ove fabričke
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Mislio si na 7-8mm ?
Mislim da je 7-8 cm, previse, kacilo bi rubove.  :ces:

Loganovac

Ovo je strašno kako se ne pazi na času! Pa toliko smo pisali o dimenzijama felni i detaljno o svakom parametru, da su i vrapci zapamtili koji im je ET po kome seru sa drveta...

Dakle, sve se uklapa bez problema, moje felne sa slike levo su ET38 i čuče odlično, jedino moraš kod strugara da obradi centralni otvor. Obrati pažnju na vijke, verovatno ti treba novi set. Preporučujem po jedan sigurnosni (sa ključem) na svakom točku. Samo čuvaj dobro ključ!  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Citat: žac poslato 16.01.2012. - 19:06
Mislio si na 7-8mm ?
Mislim da je 7-8 cm, previse, kacilo bi rubove.  :ces:

za*eb u kucanju  :doh:


Eto Loganovac je lepo objasnio, šta bismo mi bez naših admina :dobro:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

damirko


Andrix

Ja bih rekao da ko nosi 14 -tice mu je felna siroka 5.5 J, a za 15 cola je 6 J, tako pise i u uputstvu za odrzavanje vozila, a sto i odgovara prvo navedenoj tabeli za 14/175 gume a 15/185
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

U uputstvu je navedeno koje dimenzije felni se isporučuju sa vozilom. Međutim, za svaku dimenziju gume postoji opseg u širini felne na koju mogu biti montirane. Za gumu 175/xxx/14 je 5-6", a za 185/65/15 je 5-6.5". Kad sam kupovao alu felne odabrao sam najširu felnu iz opsega - 6.5"
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zuja

Molio bih Dr Jekyll-a da mi pojasni mere za felne od Dastera. 16 coli su 6,5J x 16 H2 pet šarafa.
Naime njegov tekst od prošle godine mi je pomogao oko nabavke al. felni kod Logana ali sam ga prodao pa sad na Dasteru skidam letnje Mišelin gume i stavljam zimske Cooper 215x65x16 a hteo bih da kupim polovne al. felne za leto.
Može i Loganovac da pomogne.
neko mi reče da pašu od tojote,nisana??????????

Zare82

#25
I sve je ovo cool...ali gde ja da nadjem alu felne 15ice a da ne kostaju 200evra pa navise....masovnost nasih dacija je dovela do toga da cim me neki vulkanizer ili prodavac felni vidi sa dacijom odman su felne preko 200evra...a mozes naci svuda po oglasima za mercedes bmw i slicno za do 150e da biras ,mislim strasnooo....volewo bih da uzmem originalne za daciju,polovne,ali mogu i neke zamenske od nekog renoa medjutim nikako da natrcim...plan mi je da alu budu na letnjim a na celik da stavim zimske....sad ce neko reci i nije mi neki plan svi bi to voleli :))))
Zaljudjenik!!!

jaksa

Malo sam zbunjen:
Prema ovome http://www.wheelfitment.eu/car/Renault/ ispada da Renault nema ni na jednom vozilo felne sa ET50 kao na Loganu?

Ljota

Šta se čudite kad znate da vozimo markirane automobile!  :Smiley:

Andrix

Sto se tice rupa/otvor, ja bih rekao da je otvor supalj sa obe strane, a rupa samo sa jedne.npr.rupa na putu. Sto se felni tice na njima je otvor. :ces:. Samo niko da pomene razlike za zavrtnje na celicnim i al/u felnama, posto neki kotrljaju dva razlicita kompleta tockova, da li to znaci i 2 kompleta zavrtnjeva ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Dadokg

Pozdrav. Evo fotke dva srafa, levo je za alu felne, a desno je za celicne. Razlike nema, oba su konusni, ista duzina srafa i navoja. U svemu su isti sem u tome sto alu sraf ima konusni prsten a celicni nema.
Ja sam uzeo polovne srafove, takodje sa megana kao i felne, i pasuju fino, koji milimetar su kraci ali to nije problem. E sada, koliko vidim vecina vozi sa alu srafovima na celicnim felnama i ne zale se. Izgleda da su misljenja podeljena oko ovoga i debata nema kraja. Mada ne znam vredi li nesto rizikovati ako je polovni sraf za celicnu felnu 30din.