Originalni MED alarm - zar je to jedina opcija?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Senzore za vrata, haubu i gepek? Shock?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Cenim da ima sve osim tilt (ili shock) senzora.  :banghead: Ako neko zna gde i kako može da se navedeni senzor dogradi, neka napiše, rad bih bio... Vidim da postoji opcija...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Na mojoj kobrici postoji konektor, uzmes shock i konektujes ga, zakacis za neki lim, podesis osetljivost na sraf i to je to.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Svi offovi će biti obrisani danas do 24h.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Citat: Keka poslato 16.12.2010. - 13:05
Na mojoj kobrici postoji konektor, uzmes shock i konektujes ga, zakacis za neki lim, podesis osetljivost na sraf i to je to.

Cekaj jel mi to sada pricamo o MED alarmu ili o nekom drugom?

Jel moze ako sada ugradim alarm da se na taj spoji shock senzor i
jel moze to da se odradi u njihovom servisu i da se ne izgubi garancija?

Eto dva pitanja pa ako neko zna nek javi....
Hvala
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

darconny

Ne znam na koji misli Keka, ja sam pisao da sam ugradio Renault alarm (to je onaj drugi sertifikovani) u ovlascenom servisu. Ispostavilo se da na uputstvu pise oznaka 7887 a na poledjini Cobra Automotive Technologies www.cobra.it. Nasao sam na netu da je taj alarm Reanult ugradjivao u Clio i neke druge modele. Ne znam da li moze da se poveze shock senzor, mozda bi znao majstor u servisu koji ga ugradjuje.

Branislav-NIŠ

Originalni MED alarm-naravno da nije jedina opcija.
20.04.2009. sam otišao u Rtanj komerc(tamo sam kupio auto) sa namerom da ugradim alarm.Pošto se oni ne bave ugradnjom poslali su me u Guard electronics u Nišu.To je firma koja se bavi ugradnjom auto-alarma i muzike u automobile.Ugrađen je Excalibur(neznam model).Dobio sam uz njega 2.daljinca koji lepo funkcionišu.Domet im je oko 25 m.Sve ide preko centralne brave(ali i ne mora).Obezbeđena su sva petoro vrata i hauba,imam i šok senzor na udarce.
Sve je koštalo 170€ i nisam izgubio garanciju na auto.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Branislav-NIŠ

Ne mislim ,jer sam se u to i uverio.Pre otprilike 6.meseci imao sam intervenciju u ovlašćenom servisu(Rtanj Komerc)-menjao sam blender za migavce koji se pokvario.Pošto mi je auto u garanciji do 08.2011.i deo i rad nisam platio ništa.Blender su poručili iz BGD-a jer ga nisu imali.Sve je prošlo kroz papaire a nije me koštalo.Znači da garancija još Važi.

DrJekyll

#24
E sad kada ima takvih ustupaka ja bih stvarno sada zeleo da mi oni pokazu GDE to pise da ja ne smem po ugovoru da to ugradim....Sada sam dobio ugovor koji jos nisam potpisao o produzenoj garanciji na kome pise izmedju ostalog da nemam garanciju na muziku, alarm i ostale uredjaje koji su naknadno ugradjeni....sto znaci da ja mogu da ih ugradim i NECU izgubiti garanciju osim ako taj uredjaj ne prouzrokuje stetu na kolima.
Potpuna je budalastina sto ovo rade sa alarmom i sledece nedelje idem da se ubedim sa njima oko toga jer sam sada proverio i sa pravne strane sam ja u pravu. Ako ja njima donesem fabricki zapakovan alarm po mom izboru oni MORAJU da mi ugrade to u auto!!! Isto kao i sa radiom za kola. MED alarm je SAMO PREPORUKA od renoa, nije fiksno!!!!

@Loganovac post od 29.07.2010. - 05:48
Nisi u pravu za ovo sa dodatnom opremom i kataloskim brojevima....pise ti tamo i koji radio oni nude pa ga ti nisi ugradio, sto ne bih bilo isto i za alarm?

Nece me niko ubediti da je drugacije, a ako oni budu pravili probleme postoji i sud i tuzbe pa da vidimo da li se renou isplati da se pokrecu tuzbe i negativne reklame protiv njih...postoje i javna sredstva informisanja kao i SAT revija sa kojom se moze to i isterati do kraja.
Verujte niko ne zeli losu reklamu.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dexterslab

E da se nadovezem na tvoj komentar...kao pravnik po*enik... ti njima mozes da odneses zapakovan alarm, ali oni imaju pravo da ti odbiju izvrsavanje usuge ugradje, ako je protivno opstim pravilima poslovanja kompanije...a sto utvrdjuje upravni odbor ili slican organ unutar pravnog lica...npr. da statutom firme utvrdjuju da ce prepravke na vozilu raditi iskljucivo sa delovima koje kupis kod njih... da ne davim puno...tu uslugu imaju pravo da ti odbiju...ali kao sto sam vec rekao ranije, cini mi se, da nemaju pravo da odbiju zahtev po reklamaciji, ako to (alarm) nije uticao na kvar....e sada treba pogledati garantne uslove na koje ste pristali, pa videti da li su se ogradili sa klauzulom da nece prihvatiti nikakvu reklamaciju ako su na vozilu radjene prepravke bilo koje vrste od strane neovlascenih servisa to bi im bilo dovoljno... A to sto ti nemas garanciju na te aparate ne znaci da ti oni ne uticu na garanciju vozila, nego samo da su oni svinje koji ne daju garanciju na nesto sto bi trebalo... Kao sto sam vec rekao...najbolje je sve te probleme predociti trzisnoj isnpekciji..oni sa tim rade svaki da...a nije bas moj domen...
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Loganovac

#26
@Branislav-Niš: nisi me razumeo. Normalno da ti servis koji je "mutio" sa dodatnom opremom van Rešoove baze podataka (i to naplatio bez tvog znanja...) neće praviti probleme sa garancijom na vozilo. Pitanje je da li bi to pravo bez problema mogao da ostvariš u bilo kom ovlašćenom servisu u svetu, upravo sam na to mislio. Svako, izgleda, nešto lokalno muti bez saglasnosti Renoa...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

I Rešo muti glupavim uslovljavanjima  :cekicem:

Meni i alarm i parking senzori sasvim lepo rade iako nisu "originalni".
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


darconny

Svidjalo se to nama ili ne, sustina je u politici svakog proizvodjaca koji je uracunao koliki je prihod za tih par godina garancije. Na ime servisa, delova, opreme itd. A kupac ako ne zeli da se tome povinuje, njegova stvar - ali ce garanciju verovatno izgubiti. Majstor u jednom od ovlascenih servisa mi je rekao da oni imaju nalog da prijave centrali i ako je antena zamenjena nekom koja nije originalna. To jeste totalno preterivanje i apsolutno ne podrzavam, ali ocigledno da je u njihovom interesu da sto vise vozila skinu sa garancije.

Loganovac

Ceo svet (Srbi pod tim podrazumevaju zemlje Europske Unije  :crazy:) održava vozila u ovlašćenim servisima. I ne karabudži ništa na kolima. E sad, namo to nije jasno - zašto ne smemo da karabudžimo a da iza toga stoji Renoova garancija? Neće oni i nisu dužni da se bave ekspertizama tipa da li je to što ste budžili po kolima moglo ili nije moglo da izazove problem, princip je jasan - nema karabudževina u garantnom roku.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.