logan styling farovi i stopke

prethodna tema - sledeća tema

zac

Prelepo izgleda far...samo javi kako svetli nocu (kako baca snop) i pitanje je kvalitet...da li ce da pozuti staklo za dve godine...

roolet


Sir Oliver

Ako nije skup, ko ga je*be i ako požuti.
I drink to make other people more interesting.

staracstol

@Loganovac: da to su ti.
@Zoran: na akciji 15k
@Zac: snop ostaje da se vidi a sto se tice kvaliteta, zadnje sam kupio iz tog kompleta i extra su, i dalje su ko nove. One su i razlog zasto sam se odlucio za ove. Zanimljivo da su mi dnevna svetla i diodne sijalice riknjavale a zadnja svetla sljakaju ko zmaj. Dobre diode.
@roolet: i ja jedva cekam ugradnju pa da bacam slike.

DarioGTI

Da li ti farovi imaju mogućnost regulacije visine snopa?

Inače, stvarno su prelijepi.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

@Dario: Imaju pozadi neke mehanizme & srafove al nisam jos provalio sta je sta. Inace, moj auto ima podesavanje visine na sajlu al nisam nikad video kako izgleda prikljucak te sajle al predpostavljam da majstor zna.

Loganovac

Nemoj da zaboraviš da slikaš zamenu. Baš bi bilo od pomoći, npr. sočiva na mojim farovima su toliko ispucala da plaču za zamenom (doduše nisu zamagljena, samo imaju milion sitnih pukotina).  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

@Loganovac: Nista od slikanja, necu ja menjati farove. Ja cu biti na poslu dok majstor bude radio.

zac

Pa bre onako si lepo i pedantno sredjivao one radkapne...majstorski...i sad da ti neki tamo majstor menja farove  :( :bonk:

staracstol

Nemam radionicu pa moram da se uvaljujem kod drugara u lakirnicu al nemogu da mu zauzimam mesto od kog zivi. Da je toplo pa da radim u dvoristu al vreme nije za dug boravak napolju. Ovako, i vuci siti i ovce na broju.


DarioGTI

#86
Citat: staracstol poslato 22.01.2016. - 09:10
@Dario: Imaju pozadi neke mehanizme & srafove al nisam jos provalio sta je sta. Inace, moj auto ima podesavanje visine na sajlu al nisam nikad video kako izgleda prikljucak te sajle al predpostavljam da majstor zna.

Nadam se da imaju mogućnost podešavanja.

Naime, pitao sam ovo iz razloga jer se na mnogim online shopovima mogu naći "angel eyes" farovi za Logana ph1/ph2 koji nemaju mogućnosti štelovanja visine farova iz kabine, dakle nema priključka na samom tijelu fara (Kineska budževina). Dakle, moralo bi se svaki put kada je potrebno dignuti hauba, naštelati oba fara na višlje ili niže i nastaviti voziti. Vozilo u takvom stanju nije tehnički ispravno, pa ako kontrolor na tehničkom pregledu to primjeti (a hoće kada provjerava visinu snopa) ili ako policajac malo više zagleda, može se fino nagrabusiti. Ti farovi su bili marke "Street storm" ili tako nešto.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

@DarioGTI: otvorio sam gumeni poklopac za zamenu sijalice i vidim da solja dugih svetla ima neke zupcanike. Nisam hteo nista da pomeram da neb nesto jos i sj*bo. Znace majstor sta je ciniti.

Keka

Na stranu lep izgled, ali nista od tih no-name-PRC elemenata nije homologovano, pa bi u normalnoj drzavi na tehnickom, bez obzira na prisustvo podesavanja visine snopa, nadrljao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Montirao sam tj montirali su mi farove. Slike sutra. Nemaju nivelaciju visine iz kabine.  Ima podesavanje snopa sa samog fara i reglazu snopa. Ne zaslepljuju i ne bacaju frljoke. Tokom "testa zaslepljivanja" moje istancano culo mirisa je pokupilo nemili miris koji je ozloglasen u IT sirom planete. Ugasio sam svetla i pogledao kako stoje stvari. Prilagodni kabel h4 to 2x h1 pretanak i vruc, one izolacione navlake za papucice krenule da se opustaju i lezu na papucicu vakum stajl. Odlucio sam da sam napravim taj prilagodni kabel od krstena kabla i krstenih papucica. Prvo sto sam potrazio je muski h4 dzek, nesklopljen. Trazio do Srema... Posto nema nista od te ljubavi, pomislih mozda da kupim gotov harnes (za bilo koja kola) sa muskim h4 dzekom, da ima precnik pa da mu ja nakrimpujem standardnu papucicu (takav je kontakt za h1) i bog da me vidi. Trazio do Srema...
Evidentno nemam vremena za aliexprese, ibejove itd a na kupindovima, kupujemprodajemima nema nista, jedino resenje ostalo su releji. Ti pretanki harnesi ( ovi a i od xenon seta) mogu bez problema izdrzati releje a 40A releji mogu bez problema podneti sijalicu. Toliko za sad.