GPS

prethodna tema - sledeća tema

mrsp

Citat: Zare82 poslato 08.11.2012. - 21:03
A sta je to ,,Igo,, ??????


Da ne bi širili dalje u nedogled evo imaš ovde sve što ti je potrebno da se raspitaš o tvojim pitanjima http://www.gps-srbija.com/index.php  :to:

Zare82

E ljudi ja kupio! ;) Prestigio Geovision 4150...za sada mi se svidja! :)))
Zaljudjenik!!!

Aleks

Odlican izbor! Neces se pokajati.  :to:

miki-bgd

To je dobar model  :dobro:

Ja sam imao geovision 5500, ali je posle nekoliko meseci otisao u servis da bi ustanovili crkavanje maticne, pa sam zamenio uz doplatu za 5700, jer nisu imali 5500. Cini mi se da je 5500 za nijansu bio bolji, sto se tice funkcionalnosti.

Inace, da prokomentarisem, probao sam gps i na telefonu, i moram reci da dijagonala ekrana igra i te kakvu ulogu u udobnosti koriscenja, 5" prestigio naprema 3,7" desire z se itekako oseti.

Dadokg

#244
Moram ovo poslednje da prokomentarišem, mislim da je telefon ipak bolje rešenje, ako ništa onda zbog toga što ne moram da vučem i navigaciju sa sobom kada krenem iz auta. A veličina ekrana ne igra neku veliku ulogu, može biti samo problem, sve veče od 4" na šoferšajbni smeta u vožnji. A u toku vožnje pogled je ionako koncentrisan na put, a navigacija se uglavnom sluša.
Edit: Najvažnije sam zaboravio, velika je ušteda u pitanju a mala udobnost se žrtvuje, ako se išta i žrtvuje.

mrsp

Slažem se da se navigacija sluša u vožnji ali kada kucaš ulice mnogo je lakše na većem ekranu.Mislim da je 4,3 sasvim solidna veličina ekrana  :to:

Zare82

ja sam tek sad ukapirao kako sta radi i jos vise sam oduslevljen....jedino mi je smesno nema novi most na adi ,pa kad se na navigaciji vidi da vozis po vodi bas je cool! :)))
Zaljudjenik!!!

miki-bgd

#247
Manji ekran je problematiciniji kada nesto trazis, za voznju je sasvim ok. Sto se tice da smeta gledanje istog u voznji, to nije tacno. Ljudi obicno stave gps na sredinu ekrana, i tu je logicno da smeta, ali ako se stavi levo od volana u donji cosak, onda ne samo da ne smeta nego je i lakse za gledanje nego kada je na sredini. To sam jednom video na nekom autu, i kada sam isprobao odusevio sam se  :wave:
Da je nezgodan za nosenje iz auta, to jeste i to je jedino sto mi smeta  :glare:
A glasovno navodjenje ne volim puno da slusam, uglavnom mi je mutirano.

@zare82
Sto se tice mapa i mosta na adi, to je poseban problem. Cini mi se da vec godinu dana nije izbacena nova mapa za Srbiju, a da su ove koje se ubacuju cak sa pocetka 2011, da ne kazem 2010  :bonk:
Jos jedna mocna stvarcica je pracenje putovanja. Upalis to, sacuvas dnevnik i imas sve lepo: kilometrazu, prosecnu brzinu, maksimalnu brzinu, vreme putovanja, vreme mirovanja, itd... A cak imas i prikaz trase na mapi, pa mozes da stavis da se ta trasa uvek iscrtava pa kad sledeci put budes isao ne moras da podesavas rutu nego samo pratis tu. :dobro:

Keka

Generalno postoji problem sa mapama Srbije. Krivi smo mi, kao i uvek, za neazurnost.

Skoro svaki stranac zastane pored puta na obilaznici oko Beograda i ne zna sta da radi, GPS u mapi nema ucrtan taj put, a pre petlje pise Nis pravo i desno. I ja bih se zbunio.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zare82

Hvala Miki,sve sam to vec provalio i super mi je....a da,ima nepravilnosti ali klinem refresh i on ucrta ponovo rutu i onda je ok...mada par puta mi pokazuje na NBGDu da se iskljucim kod arene pa da idem u krug pa da ponovo sidjem na autoput a ja idem recimo do zmajevke....pa mi to smesno ali uglavnom je ok.... :) super stvarcica...jeste nezgodno je za nosenje iz kola...ja cak skidam i nosac,zato sto sam cuo da lopovi prate ko ima nosac pa obijajau...d anapomenem...meni su boili auto veoma brzo i profesionalno pre par godina,doduse nisam imao alaram ko sad....jednostavno dosao do kola,otkljucao ,seo,da pustim muziku nje nema...strucno odstranjena i covek je auto zakljucao iza sebe....ni alarm tu mnogo ne pomaze sigurno,pa zato sve vadim i nosim sa sobom :)))
Zaljudjenik!!!

Vladimir

Nova Contrastova mapa za Srbiju se pojavila sredinom oktobra i tu je ucrtan i novi most i obilaznica oko Bg.
Kod mene na Androidu radi savrseno.
Oznaka je Serbia_83_Contrast_2012.07_120910.fbl

miki-bgd

 :offtopic:
@Zare82
Sto se tice nosaca, u pravu si. Meni kad su obili uzeli su radio i rezervni tocak i nista vise(iz gepeka nista nije taknuto osim sto je sraf odvrnut). Mada su ispreturali dzep u vratima i pretinac, valjda su ocekivali da nadju uredjaj.

@Vladimir
:hall:

mrsp

Ko može savetujem da ubaci Contrast mapu jer su ubedljivo naj bolje odrađene što se tiče Srbije.Za sad ni jedna nije ni blizu odrađena takođe i POI.
Ako nekom treba ima ovde http://gpsunderground.com/forum/igo-maps/15061-igo-maps-tomtom-teleatlas-navteq-topmap.html

pod ovim nazivom- iGO R3 2012.07 TopMaps (Local Providers) Estern Europa

Ivko

Ja sam ubacio bas tu mapu pre par dana i to na praistorijski Prestigio 350 i prezadovoljan sam a u pravu si da je odlicno uradjena.

:ziveli:

kiconix

Hvala za novu mapu.
Radi na Skate-u kao satić.  :to: