GPS

prethodna tema - sledeća tema

duschann

Napišite ovde vaša iskustva sa GPS uređajima.

Pre par nedelja sam nabavio Mio C520,za sad sam prezadovoljan :)

sandero1.4mpi

Ja imam na NOKIi instaliran Garmin -xt i na njemu osnovnu mapu sveta ,na koju se moze staviti bilo koja druga,Stavio sam Srbiju ,Makedoniju i Grcku.Probao sam neke druge rade ,ali mi ne trebaju.Jako sam zadovoljan Mapa SCG 2.0 je detalna bio sam po Srbiji i Beogradu,dovodi tacno na destinaciju.Jako sam zadovolja,letos cu potvrditi kada krenem na letovanje u inostranstvo. :lazy:

Loganovac

Od skoro imam kineski XDrive 43SX (crni). Za razliku od brendovane konkurencije, za simboličnu kintu dobijaš 4.3" displej (470 x 272), FM transmiter i BlueTooth handsfree. Navigacija radi dobro, zadovoljan sam. Naravno, ima Text Viewer, Photo Viewer, MP3 player, Video Player ...  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

#3
Garmin, Tom Tom za inostranstvo, i IGO 8 sve po potrebi na HTC-u.

Napolju to sve mnogo bolje radi. Svaki program ima svoje prednosti i mane. Tom Tom mi se jako svideo po putevima napolju. Igo je isto jako dobar i ima prostora sa raznim zezalicama za njegovu nadogradnju. Na zalost, pola tih zezalica nije dostupna kod nas.

A Garmin i mapa srbije, sta reci. Sve govori kad te spuca 3x u toku dana u jednosmernu.  :gun:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

sandero1.4mpi

Dobro nije bas tako strasno,malo ti ostavi da i ti sam upravljas autom.Ne moze ba ssve da bude idealno.

Keka

Bolje 3x u jednosmernu u toku dana, nego jednom nedeljno da ti kaze da sa mosta skrenes desno u kanal, kao meni  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

Ima odstupanja ,ali ne treba se skroz prepustiti masini.Malo ukljuci i svoj Procesor.

exPall

#7
Uzeo sam pre dve-tri nedelje GPS uredjaj xDrive35J sa iGO6plus i kartama cele Evrope od prosle godine.
Za sada sam zadovoljan njim, koristio sam ga po Beogradu i Srbiji a uskoro planiram u Grcku pa cu videti kako radi na duze.
Sam uredjaj je uradjen prilicno dobro ( a radim sa puno opreme ), deluje robusno, pouzdano i dizajn mi se dopada. Uzeo sam namerno 3,5" ekran jer mi je jednostavno baratati sa njim, mali je, lako se stavlja i skida, lepo staje i u dzep. Ekran dobro reaguje, kao i tasteri i dugmici na njemu. Uredjaj ima svoj foto, video i mp3 plejer kao i citac tekstova. Ne mogu da kazem da sam odusevljen softverom koji to radi ali nisam ni razocaran a to mi nije ni preterano interesantno. GPS risiver je odlican, izuzetno drzi signal iako mu treba malo pri startu da se zakaci. Satelite hvata i u kancelariji i stanu i time sam vrlo zadovoljan. Ekran je prosecan, na jakom suncu se vidi teze ali se vidi uvek. Baterija drzi jedan skolski cas i puni se relativno dugo ( osim u kolima puni se preko USB ). Komunikacija sa racunarom je jednostavna, vidi ga kao fles drajv i nema nikakve instalacije. O softveru nebih pisao, iGO6+ odradjuje posao. Sve u svemu, zasad sam zadovoljan i uz cenu od stotinak evra mislim da sam sebi nasao dobru stvar. Ako nekog interesuje kako izgleda evo linka: http://www.xdrive-gps.com/gps35j.html

evo da dodam i ovo, mozda ce nekom biti korisno...kako sam cuo da se poduze ceka na prelazima, pripremio sam par filmova za gledanje na navigaciji. Posle silnog drndanja nasao sam program koji sve lepo uradi, znaci resajzuje na zeljenu velicinu, zalepi titl i kompresuje na 350Mb zadovoljavajuceg kvaliteta.To je AVIReComp a evo i linka:
http://www.avirecomp.com/download.php?view.6
Srecno i uzivajte...
"Svako je lud na svoj nacin!" rece djavo i sede u koprive...

Loganovac

Hvala za link, baš sam tražio tako nešto - skinuo sam, još nisam probao, ali nema sumnje da će biti OK. Elem, i ja imam XDrive, model 43SX sa Igo6 softverom. Imao sam baš problem sa lepljenjem titlova klincima... Veoma sam zadovoljan mašinom. Problem su mape Grčke. Iako su iz 2008, nisu precizne - putevi su pomereni čak po pedesetak metara, na pojedinom deonicama E90 uopšte ne prepoznaje - ispada da plivaš po jezerima. Ima i drugih grešaka, tera te da skrećeš u ograde, na mestima gde uopšte nema bočnih ulica, da sto puta polukružno okreneš a svuda je zabranjeno, međutim brzo preračunava rutu i gura dalje. U Solunu je OK, osim što me je par puta spucao u kontra smer, ajde dobro. Mapa Makedonije urađena je samo po glavnim pravcima, gde su upisana i ograničenja brzine i to prilično tačno - naravno osim najnovijih npr. gde su radovi na putu i sl. Srbija je OK, Contrast mapa 07/2008. Suma sumarum, super je stvarčica, 4,3 inch displej, FM modulator ( dobro radi), BT handsfree media player etc, ja kupio za 9300 dinara (jeste, za 100 EUR), varijanta za 5 komada daju strašan popust. Nema signala u kući, pod krovom, u zgradi i sl. ali dosta brzo pronalazi satelite u startu a naročito u restartu sistema. Ocena - super+ u odnosu na kintu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Constantin

Ja imam instaliran Garmin xt na mojoj nokiji i ubacivao sam razne mape.
U srbiji definitivno zajebava sa jednosmernim ulicama (adria route mapa), ali zato mapa grčke koju sam našao na nekom warez forumu odradila je posao samo tako u Kateriniju i Solunu.

Promil

I ja koristim Garmin XT na nikiji. E sad imam pitanje za vas. Kada vozim 60km/h  Garmin kaže da vozim 55km/h.
Kada vozim 120 km/h Garmin kaže da vozim 112 km/h. Da li je neko primetio isto i da li vam se razliukuju vrednosti na brzinomerima? Ko laže?  :hm:

p.s. Proverio sam pritisak u gumama i OK je, ako je to bitno.

Keka

Brzinomeri pokazuju manje zbog bezbednosti saobracaja, negde sam video cak i neku Evropsku regulativu o tome.

Interesantno bi bilo uporediti brzinu sa brzinomera, GPS-a i policijskog radara  :zloca:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Koliko ja znam gps je tacniji.

Loganovac

Verovatno je lapsus, brzinomeri u automobilima, svi do jednog, pokazuju veću brzinu od stvarne i to je n puta provereno. Simptomatično je i to da se svima koji su pisali o razlici pokazivanja između GPS-a i cajgera poklapaju rezultati - znači da su oba dobra, ali drugačije baždarena. GPS nema zašto da laže, on diferencira izračunatu poziciju u vremenu i tako dobija brzinu kretanja, i to prilično precizno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vismajor

Apsolutno se slažem sa gore navedenim. Mio Moov takodje pokazuje razliku u brzini, za nekih 7-10 km/h, ukoliko je brzina preko nekih 80-tak km/h. Definitivo nije do GPS, već do impulsa koje cajger dobija iz motora.  :badmood:

E sad pitanje, koliko je onda realna kilometraža koju smo mi prešli?  :rtfm: