Veće kočnice

prethodna tema - sledeća tema

nik


Mare

Koja je cena ovih diskova i pločica?

Lazar@

Diskovi su Ferodo Racing, high carbon, buseni i slotovani 180e par.
Konkretno nista od ovoga nije od Dacije vec pasuje na istu jer je parts bin specijal.Pa je trebalo malo guglanja da se nadje sta pasuje od kojeg auta.
I naravno da pasuje sa bas starih modela.

Diskovi su konkretno za Megane/R19/Chamade 1.8 16s 140ks.


Plocice su 70e par.EBC green stuff.
Konkretno za neki Reno Alpine V6 turbo s kraja osamdesetih.
Ali je isti oblik plocice kao na Sandera.

Ferodo Racing dot 5.1 kociono ulje mislim da je oko 30tak eura za litar.

Jer po Dacijinim kodovima nikad necete naci nesto od ovoga, i ako je fizicki identicno.




Sad osjecam da kuvam dobose pozadi, ali sta je tu je.
Moram provjeriti, ali nisam siguran da bih mogao da prodjem tehnicki ako bih odradio disk konverziju (koja pasuje sraf na sraf sa clia/megana) otkako su postrozili tehnicke preglede.

Mare

Hvala na odgovoru.

Na Fiat Marei sam odradio konverziju sa doboša na diskove i auto se uredno registruje već 5 godina unazad.

Loganovac

Nego brine me taj glicerin...  :huh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: Loganovac poslato 27.08.2023. - 17:55Nego brine me taj glicerin...  :huh:
DOT 5.1 glicerin je u potpunosti kompatabilan/zamjenjiv sa DOT 4 koji dolazi fabricki.


Dok se  DOT 5 ne smije sipati ni slucajno

speedo

Nisam u životu vidio tako crnu kočionu tečnost...

Koristim i ja 5.1 već drugi put i inina me košta ispod 5€ za 0.6l pakovanje, i ne treba više. 30€ za litar dođe mi malo mnogo.

Lazar@

Citat: speedo poslato 27.08.2023. - 20:14Nisam u životu vidio tako crnu kočionu tečnost...

Koristim i ja 5.1 već drugi put i inina me košta ispod 5€ za 0.6l pakovanje, i ne treba više. 30€ za litar dođe mi malo mnogo.
Nikad nije mijenjano, za 13 godina...vjerovatno je to razlog



Ferodo je inace skup brend, plus ima malo vece tacke kljucanja od od konkurencije...
plus sam ga "uvezao" tj uzeo s interneta i platio sve takse.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Veterinar

Sve to je trud. Svaka čast.