Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Vrišti na aftermarket... kao i kod mene. Zato sam morao da ofarbam  :)

Loganovac

Auu bre Vihore, kad god ti vidim auto, a on sve lepši...  :dance:

Prema mojim shvatanjima, ništa im ovako ne fali - moj direktor na Hondi vozi ovako isto crne na sivoj...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Evo ih moji, bez farbanja  :hihi1:

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Ovo je iz vremena kad još nije bilo zeleno I ili ...  :laugh1:

Ni ja moje nisam farbao jer su crni i kao kod tebe na crnom dijelu branika
Slike su negdje na početku ovog topica.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

Citat: Loganovac poslato 10.09.2010. - 16:26
Auu bre Vihore, kad god ti vidim auto, a on sve lepši...  :dance:

Prema mojim shvatanjima, ništa im ovako ne fali - moj direktor na Hondi vozi ovako isto crne na sivoj...

hvala, hvala
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

miroleca

#125
Ovi senzori što se prodaju u Tehnomaniji, su metalni sa plastičnim prstenom. Metalno srce je ofarbano nekim žutim prajmerom, i crnim lakom. Platični prsten ofarban belim prajmerom i crnim lakom. Na sve to sam ja naneo dva sloja prajmera za plastiku i dva sloja belog laka. Ispostavilo se da su se zbog toga tripovali (bila devojka u pravu).

Sa druge strane, toliko sam to traljavo uspeo da ofarbam da me bilo sramota svaki put kada točim plin. Dođe mi da kažem pumpadžiji "neka, ja ća... hvala"  :D. Tako da sam danas uzeo nitro i skinuo ovo moje molerisanje, i skinuo i ovaj fabrički lak... pa ću videti kada se vratim sa godišnjeg da to ponovo prefarbam po P.S.-u.

Trenutno su i ružnjikavi i zanimljivi.



:wave:

DUSTER2010

Ja sam mislio ugraditi na Duster ispod zadnjeg štop svijetla, na petim vratima kameru i to riblje oko, te staviti mali LCD na vozačev suncobran. To mi se nekako čini najbolja opcija jer ne bih želio ništa bušiti po autu. Mogu to pronaći i u wi fi verziji. Trenutno to tražim što povoljnije, kada nađem cijenu koja mi odgovara staviti ću je i ovdje.

maestral5747

#127
Miroleca jel to malo pregusto stavljeno? Princip jeda se ukupna širina branika dijeli na 5. Npr. ako je branik širok 150 cm prvi senzor ide na 30 cm, drugi na 60, treći na 90, a četvrti na 120 cm.
Inače display kod mene u Meganeu je na sredini odozgo skroz do šajbe tako da ne moram skretati pogled jer je u istoj visini kao i vanjski retrovizori. Dakle samo šaram pogledom lijevo-desno po retrovizorima i usput "ošacujem" display

Vihor

Sve je to ok, i da znaš da će ti biti od velike koristi   :to: , stvarno pomažu pri nekim rikverc situacijama, samo, taj displej je mogao da bude negde gore kod retrovizora, nije stavka, ali zbog izloženosti suncu. Ipak tu gde si ga stavio, preko leta najviše greje pa povedi računa da nebi došlo do nekakvog oštećenja. Pozdrav
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

maestral5747

Ma preživio je on ovo ljeto, valjda će i sljedeće. Ako ga stavim gore na retrovizor moram podizati glavu, pa nije ergonomski, a i jako pišti pa bi mi uši probio tu bliže glave :D

stalker

Je ću ovih dana da ugrađujem senzore bratu na Opel Vectru. Kupio je neke koji su već lakirani u srebrnu boju a display je bežični pa ne treba provlačiti kablove skroz odzada do instrument table. Display je identičan kao kod maestrala i stvarno prejako pišti. Mislim da  za prigušivanje dovoljno zalijepiti selotejp ili neku sličnu traku preko rupice kroz koju dopire zvuk.

Što se razmaka tiče on bi trebao biti ovakav : bočni senzori trebaju biti odmaknuti or ruba auta 1/8 širine auta a razmak između njih treba biti 1/4 širine auta.
Ovo bi trebao biti ispravan način montaže jer onda najravnomjernije pokrivaju prosotor iza vozila i ne reagiraju na prepreke pored auta koje nam inače ne smetaju kod vožnje unazad a na koje bi reagirali kad ih ugradimo previše blizu vanjskih rubova vozila.
Do sada sam ugradio senzore na više auta a i sam ih imam pet i pol godina pa mi je ova materija dobro poznata.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

ppejic

Da li se skida branik prilikom ugradnje senzora?

Peja

Loganovac

U kompletu (bar u mom slučaju) nalazi se alat za otvaranje rupa. Znači, za postavljanje senzora nema potrebe skidati branik. A sve ostalo zavisi od umešnosti električara pri provlačenju kablova.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747

#133
Ja nisam skidao branik osim što sam skinuo centralni šaraf po sredini branika tako da ga mogu malo povući prema sebi i baciti pogled iznutra da nebi rupu bušio prema kakvim nosačima ili sličnim preprekama.
Btw, slika je od prije kada me jedan Ford Fikus naguzio na semaforu

stalker

Ja sam skidao branik upravo zato da ne bih probušio rupu na mjestu gdje se iznutra nalazi kakav nosač ili metalni dio kji bi onemogućio ugradnju senzor ana tom mjestu. Snezori su dugački 2-3 cm i još im otraga izlazi kabel tako da na mjest gdje bušimo treba biti slobodnog mjesta u branku. Usto treba sva 4 kabela od senzora dovesti do neke pogodne rupe i ući s njima u prtljažni prostor a izbjeći da kasnije tuda ulazi voda. Poželjno je kableve povezati i učvrstiti da ne vibrirraju i slučano se ne oštete. Zato ja radije skinem branik pa sam miran. Pa nije skidanje branika toliko kompliciran posao!
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com