Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

gosto

Pozdrav forumašima sa molbom za savet.
Ugradih juče već više puta pominjane parking senzore kupljene u Tehnomaniji, ali ne odrađuju kako treba. Evo o čemu se radi: Zvučni signal je sasvim u redu i vrlo sam zadovoljan kako signalizira, međutim displej radi po nekom svom planu, ne prikazuje ništa ili je prikaz sasvim proizvoljan, nekad pokaze samo boje koje nemaju veze sa stvarnošću a na pokazivaču rastojanja se pojave ili dve osmice ili samo neke od crtica.
Da li je neko od vas imao ovakav problem, odnosno imate li ideju kako ovo da rešim? Hvala

staracstol

#91
Neznam koje si senzore kupio, ima dva modela, ako su oni "Witson parking senzor W2 P209", tesko da ce bulazniti ako su ispravni i ispravno ugradjeni. Ako si ispostovao semu ugradnje tj ako nisi montirao "da mu lepo stoje" vec si pratio uputstvo za raspored i visinu senzora od zemlje onda nema druge nego da su nesto pobrljavili. One diode u bojama sluze da ti pokazu gde se otprilike nalazi prepreka u odnosu na auto, levo ili desno ili na sredini ako sijaju obe strane ali to pise u uputstvu koje izgleda nisi prelistao. Ajde postavi sliku branika sa senzorima pa da vidimo da pomognemo. Inace dve crtice u sredini mu oznacavaju inicijalizaciju sistema. Ovo ti govorim iz iskustva jer iste imam na Yugu vec 2 god i bolji su bar 10x od onog shita sto ih uz Logana valjase kao oridjidji koji su potpuno beskorisni...

gosto

Hvala na savetu. Sumnjam da sam išta zabrljao u montaži jer mu zvučna signalizacija radi izvrsno (kada počne kontinuirano da zuji do prepreke je 30-40 cm). Testirao sam svaki pojedinačno i zvuk radi bez greške. U svakom slučaju fotografisaću i poslati slicicu ako moze da pomogne.

petar313

to je za reklamaciju.

Mada mozes pre toga da proveris uticnice, na obe strane, na kablu koji povezuje displej sa centralnom jedinicom. Prosto istakni-utakni. Ništa ne košta.

Ako nije => Reklamacija. :tel:

gosto

Otišao u Tehnomaniju, probao sa drugom centr. jedinicom i radi. Bili su fer i samo sam zamenio centralnu jedinicu. Vrlo sam zadovoqan sada.

miroleca

Ugradio sam senzore, kupljene u Tehnomaniji, na beo branik. Kako i čime ih ofarbati u belu boju? Prajmer za plastiku i neki lak ili ?

Pozdrav

Keka

Prajmer i beli spray, ali farbanje ide pre ugradnje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Može i poslije ali treba zaštiti ostale dijelove da ih ne posprejaš.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Loganovac

Jbg, može i da se hoda na rukama, ali retko ko to radi...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Csaba

Pozdrav svima,treba mi savet. Da li neko ima iskustvo sa parking senzorima u kombinaciji sa autokom? Pošto kuku imam a razmišljam da ugradim hvaljene Witsonove senzore, interesuje me da li bi morao da skinem kuku kad ga ne koristim da ga senzor ne bi detektovao, a mene doveo do  :agr: :palica:

miroleca

Neće ti smetati. Samo centralne senzore malo udalji od sredine. Napiši kojih je dimenzija kuka, pa ću simulirati kod mene na kolima...

:wave:

Csaba

Pozdrav miroleca! Probaću ovih dana da postavim fotku ili skicu sa merama, čim skontam kako se to radi :ne:

miroleca

Ma samo napiši koliko je dugačka kuka i koliko se nalazi ispod branika, pa ću ja da simuliram... nekim krastavcem ili bananom :)

Pozdrav !!

panta

Da prijavim i ja uspešnu montažu Witsona. 1,5 sat rada. Pošto sam pokazivač sa ledaljkama stavio pozadi, okrenuo sam mesta senzorima ABCD - DCBA. Šljaka kako je predviđeno. :to:

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.