Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Drug je Zoki pravi avanturista, čovjek na točkovima....

Kad se saberu sva vozila, ima sigurno 2-3 miliona kilometara u točkovima :)

silent

Citat: astmario poslato 10.08.2023. - 15:10

Јој што је ово добра машина, много ми се свиђа!

Citat: Loganovac poslato 10.08.2023. - 19:09...pa običan dvotaktni trimer za travu potroši litar na sat sa svojih 1.9KS maksimalne snage...

Па ти се вози на тримеру.  :baeh:


Citat: Zoran poslato 11.08.2023. - 05:26Ja sam prešao 1070 km na relaciji ( Kreševo - Niš - Kreševo), po černobilskoj kiši ...

Апсолутна легенда од човека  :too:

Loganovac

Nisi uopšte razumeo afirmativni kontekst komentara o potrošnji trimera - mnogo troši za svoje performanse.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent


dekiv68

#754
Moram da notiram (ali ne i da se pohvalim) da sam, za klinca, pazario Audi A3 1.4 TFSI iz 10/2014 godine. Ne hvalim se jer je moj princip kupovina novog automobila, ali se klincu, na moju žalost, nisu svidele ponuđene varijante novih vozila: Sandero stepway, hjundai I20 i Kia Stonic, Kao ni polovni Clio 4 i citroen C3. Uštedih nešto para, ali avaj...

Zoran

Čestitam i neka je sa srećom.

P.S. Ja sam svojim klincima kupio 3 auta i nevaljam. Ko mi je kriv kada sam glup.
Bolje da sam sebi kupio stan u Sarajevu?
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Ех, данашња омладина... Кад се само сетим како сам само био срећан да возим Заставу 101 или Рено 4, и то туђе... А маштао да моји родитељи могу да купе макар Југа.
Ово данас, све на готово, одмах се седа у немачке премијум марке, макар и половне. Све се подразумева.

Како (млад) човек онда да научи да цени било шта?

Loganovac

Apsolutno tačno. Mi smo krivi, mislim roditelji.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Citat: Zoran poslato 22.08.2023. - 16:14Čestitam i neka je sa srećom.

P.S. Ja sam svojim klincima kupio 3 auta i nevaljam. Ko mi je kriv kada sam glup.
Bolje da sam sebi kupio stan u Sarajevu?
Moj dobri Zoki, ja sam svojima kupio i stan u Sarajevu, pa opet ne valjam, ne možeš svijetu napeć kolača :) :)

Kolega, autić je odličan. neka je sa srećom :)

dekiv68

#759
Hvala svima.
Ja sam za diplomiranje 1991. godine dobio, od roditelja, nov Jugo 55 i bio presrećan njime i vozio ga sve do 2000. godine, a ostao je u porodici do 2009.
Danas je klinac diplomirao i zato je dobio ovaj poklon.
PS: nakon 500km akumulator je za zamenu. Varta 12V/70Ah AGM je oko 17.900din.
Počelo je.
PS2: pri priključenju na dijagnostiku javlja da su 2. i 3. svećica za zamenu.
Nastavlja se

Veterinar

To je sitno i potrosno. Srecno!  :ziveli:

saša61beograd

Citat: dekiv68 poslato 24.08.2023. - 12:58PS: nakon 500km akumulator je za zamenu. Varta 12V/70Ah AGM je oko 17.900din.
Počelo je.
PS2: pri priključenju na dijagnostiku javlja da su 2. i 3. svećica za zamenu.
Nastavlja se
Slično je bilo i kod mene,kad sam sinu kupio prvi auto.Uvek ima nekih početnih troškova,ali posle bude ok.Bitno da je momak zadovoljan,a ti možeš biti miran jer vozi dobar i bezbedan auto.

MitarMrgulic

Ljudi dragi, nema polovnjaka, koji nakon kupnje, ne zahtjeva da se uloži još 5-10% vrijednosti koju je plaćen, da bi se doveo u red...
Ako nisu disk-pločice, jeste akumulator, ako nisu brisači, jeste auspuh, ako nije podizač prozora, jeste lamela, tako da bez sekiracije, sretno i naprijed, auto je ok za naše uslove, gdje je prosjek starosti auta na cestama, 17-18 godina...

Koliko je prešao taj porodični Yugo, za tih 19 godina, koliko je bio kod vas u vlasništvu i je li se realno isplatio, bio siguran i za dalja putovanja itd?

dekiv68

Jugo je prešao, čini mi se, oko 140.000km. Vozili smo ga ja, supruga i otac. Mislim da sam pogrešio jer sam ga reciklirao za 1000e subvencije za Punto 2009. Mogao je još dosta km da se vozi. mnogo je bio kvalitetniji nego Florida 1.3 CW koju sam kupio novu 2000. godine, koja je na plinu prešla oko 138.000km ali je bila u mnogo lošijem stanju nego Yugo, karoserija trula, motor za generalku, pa sam je prodao budzašto 2016. godine

Keka

Juce se upokojio senzor spoljasnje temperature, pokazuje 24C a napolju 35C.

Takodje vozacev prozor proskripao.


Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!