Dacia Sandero 1.4, Laureat plus - konačno kući ;)

prethodna tema - sledeća tema

sphex

Evo od danas, sada već juče, postao sam ponosni vlasnik svog prvog novog automobila. Sve muke oko čekanja kao i strahovi i strepnje (pisao/jadao se već o njima) su stvarno pale u vodu prilikom prve vožnje, tj odvoženja kući iz salona. A da, naravno palo je i prvo sipanje goriva :wink: Za sada prešao 10-ak km od salona do kuće i po kraju malo, čisto da ga osetim i moram da priznam da mi je od prvog trenutka nekako legao. Mekano menja brzine, lako se kreće i pokreće, udoban je preko naših loših i rupičastih ulica,... Videću dalje kako i šta, posebno na duže relacije kad se krene.

U pitanju je Dacia Sandero, Laureat plus, 1.4, benzinac sa sajamskom produženom garancijom na 5 godina, metalik boja KNA ili komet siva - tamno siva. Uzet u auto kući "AK Kompresor" iz Beograda.

Cene po stavkama: 8.640 € (auto) + 230 € (agencija ga registrovala, tehnički pregled - nulti servis, takse, porezi, saobraćajna, osnovno osiguranje, zeleni karton) + 20 € (zakonska obavezna oprema - prva pomoć, trougao, uže za vuču, originalne rezervne sijalice i osigurači, fluo prsluk, sve spakovano u torbicu sa čičak trakama da se zalepe za pod gepeka) + 40 € (originalne gumene patosnice) = 8930 € zbirno

E ostalo je još sutra dopunsko kasko osiguranje, da me ne boli glava zbog moguće krađe kod nas i u Evropi ili šta ti ja znam čega još. To će biti još +-340 € na godišnjem nivou, bez učešća u štetnom događaju. Delta Generali najverovatnije (osnovno mi je njihovo), ali sutra ću to već odlučiti.

Evo malo garažiranih sličica, biće i po danu valjda neka lepa  :)

       
we brake for nobody!

Vihor

u zdravlje da se vozite ti i tvoja porodica!   :to: :friends: :ziveli:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david


srbenda


Jelenko

Sta reci nego neka ti je sa srecom i naravno puuuuuuunnnnnnoooo bezbjednih kilometara....... :aplause: :dobro:

sphex

Hvala puno svima, ali moram odmah da vam prenesem svoju tugu i bol :(((. Naime jutros sam odlazeći iz iste one garaže gore sa slika uspeo da zakačim zid koji se nalazi do rolo vrata pre rampe i tako ogrebem žestoko, mislim da sam skinu baš fino lak, pa i malo ulubio zadnje desno krilo iznad točka (najisturenija bočna tačka). Iznad točka a ispod poklopca za rezervoar...

E strašno, platio sam svojim neiskustvom odmah na početku. Tj. tek ću da platim. Bar da sam juče završio to za kasko, ovako.... Koliko li to može da košta :(((
we brake for nobody!

Mandrak

Ne znam kakva je procedura oko kasko osiguranja; ali da prvo uplatiš kasko, pa tek onda da prijaviš štetu. Može li tako ili osiguravajuća kuća prvo pregleda vozilo?

sphex

Pa u principu bi mogao tako da lažiram, jer preko ove auto kuće osiguravajuća kompanija ne pregleda nov auto, ali opet ne znam... ne znam kolika bi šteta mogla da bude, i koliko bi morao opet da čekam da se popravi....a čekao sam preko dva meseca! Jao kako sam se samo iznervirao, evo odmah tražim da kupim prvo gumene odbojnike za kritična mesta u garaži. Jer ovako zidovi su onako sirovi betonski, a kombinacija grubog betona + novi fino lakiran tamno sivi metalik lim + neiskustvo = %#$"Q#&/("!!! A opet pokušavam da ponavljam u sebi "to je samo hrpa metala, to je samo hrpa metala".....
we brake for nobody!

Munze

 :doh: Ma sredićeš ti to :too: Možda ovi iz osiguranja i  neće gledati auto :ne:
U svakom slučaju čestitam na kupovini :ziveli:

sphex

#9
Hvala ti Munze, baš kao taj prvi smajli, opa hrkljuš po glavi ;) Idem ipak na pošteno, pa šta bude, takav sam...

p.s. sve ostalo radi ko zmaj, mali je odličan, evo od jutros do posla još +20 km ;)

Kad me ovo pođe pisaću malo o mom osećaju vožnje novog sandera, a do tada sve oko GLUPE GREŠKE NEISKUSNOG VOZAČA, tj mene u ovoj temi:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1552.0
we brake for nobody!

DarioGTI

zelim ti puno puno sretnih kilometara, ali i sto manje betonskih zidova  :hihi1: :ziveli: :ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dragan.vi

Kakva šteta, nov auto :place:Ako ti je za utehu i jasam malo ogrebao mog Sandera na istom mestu na parkingu na poslu, ali mi je dečko gde perem auto rekao da će to mesto (valjda može da se kaže očešotina) da ispolira i da se neće primećivati :dobro:Šta da radiš dešava se, nije strašno, ko zna zašto je to dobro :D

sphex

we brake for nobody!

kiconix

 :agr: :badmood:
Sta da se radi, sada si ga overio tako da ce ti ostatak od onih 5 godina proci bez problema  :to:

vojo76

U AS osiguranju je cena full KASKO osiguranja za sandera od 8140€ (dacia finansiranje) 23.000din ili dodatni popust od 10% ako se poveže za osiguranjem od autoodgovornosti. Ne znam da li imaju neki dil sa lizing kućum pa otuda popust..., nije teško nazvati pa proveriti.

To je slovenačka kuća koja je stigla kod nas pre neku godinu inače u sloveniji su dugo prisutni.

Čisto kao informaciju ti ovo navodim, nisam im agent :)

Meni je unicredit leasing ponudio sledeće KASKO varijante:
- delta oko 320€
- DDOR NS oko 300€
- AMSS oko 280€
- AS oko 230€