Stepway Expression 1.0 TCe 2023

prethodna tema - sledeća tema

Goky

Kao što sam napisao u temi "Stari i budući vlasnik Sandera" u petak 14. jula započeo sam druženje sa trećom Daciom, posle Sandera I, Stepway-a II na red je došao i Sandero tj. Stepway treće generacije.
Za razliku od kupovine Stepway-a II kada sam na auto čekao od maja do kraja septembra kupovina ovaj put je išla veom glatko. Ceo proces se završio za 8 dana.
Stepway 1.0 u Expression paketu opreme uz dodatnu automatsku klimu, paket "Vozač" koji podrazumeva automatsku parking kočnicu,  zatvorenu središnju konzolu za odlaganje s naslonom za ruke, otvarnje rezervoara za gorivo iz kabine, kartica DACIA "Slobodne ruke" i paket "Sigurnost" u kome su prednji i zadnji parking senzori, kamera za vožnju unazad i sistem za nadzor mrtvog ugla.
Auto je u Ledeno beloj boji, koja mu stvarno lepo stoji.
Prvi utisci, vizuelno lepo skockan auto, deluje robusno i što bi omladina rekla "gotivno".
Unutrašnjost vidljiv napredak u odnosu na prethodnu kvalitetniji materijali, lepo uklopljeno, plastika jeste tvrda i reciklirana ali rekao bih da je to ista plastika koje je i u Cliu 5 pete generaciije (dok sam čekao u salonu preuzimanje malo sam razgledao).
Vožnja odlična, ima lep trim. Ne primećujem nikakvu razliku odnosu na prethodni 0.9. Trebaće mi malo vremena da se naviknem da menjač sa 6 stepeni prenosa i na automatsku kočnicu.

Veoma sam zadovoljan autom i mogu reći da je ispunio moja očekivanja, svaka generacija je sve bolja i bolja.

Šta mi se ne sviđa: ima samo jedan USB priključak, čini mi se da je nekada bio još jedan pored utičnice od 12V  u otvorenoj središnjoj konzoli (vidi se mesto gde je bio). Našao sam i kataloški broj USB modula pa možda se nekad upustim u poduhvat ugradnje.
Isto su mogli dati kao opciju za doplatu i onu dublu USB utičnicu kao kod Dustera na središnjoj konzoli sa naslonom za ruke za putnike na zadnjem sedištu umesto utičnice od 12V. (takođe sam našao kataloški broj dela, pa nekad možda ugradim).
Putni računar nema opciju ukupna potrošnja goriva, već ima samo prosečnu potrošnju. Ovo se možda može uključiti dijagnostikom u ovlašćenom servisu.
Kada pustim MP3 sa fleške nakon novog pokretanja auta opet moram ići u meni i izabrati multimediju za nastavak reprodukcije MP3 sa fleške.
Opet nisu dali mogućnost doplate za osvetljenje kasete ispred suvozača.

Prilikom preuzimanja reklamirao sam plastičnu lajsnu iznad zadnjeg levog točka koja nije dobro zalepljena na krajevima. Rekli su da će naručiti novu i zameniti ovu.


Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Zoran

Čestitam i lijepo da se navozaš
Sam svoj gazda - vazda.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

shole


nik

U zdravlju i radosti da ga potrošiš (kao i prethodna dva).
Srećna kupovina.

Turbo

Citat: Goky poslato 16.07.2023. - 08:30Našao sam i kataloški broj USB modula pa možda se nekad upustim u poduhvat ugradnje.



Srecno sa novim autom,i ako moze taj kataloski broj.

Mare


Goky

@Turbo
usb utičnica jedan port 280231389R
usb utičnica dva porta 280230033R
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

cika mili


Veterinar

Bezbrižno i prijatno druzenje sa novim autom ti zelim. I bez Bambija ovaj put.  :wave:

MitarMrgulic

Sretno druže!

Samo sipaj i vozi :)


Aleks

Čestitam, neka vas lepo služi!

Mare

Nemoj samo na plin pun gas po ovako toplom vremenu.  :)

Turbo

Citat: Goky poslato 16.07.2023. - 21:28@Turbo
usb utičnica jedan port 280231389R
usb utičnica dva porta 280230033R

Hvala.

Yaris

#14
Čestitam na izboru i kupovini. Super je autić. Čekamo i sličice.
Po završetku ugradnje USB-a, nadam se da ćeš se pozabaviti i osvetljenjem kasete.
Nadam se da znaš da taj donji USB služi samo za punjenje telefona. Za DATA povezivanje koristi se samo gornji USB.