Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

#1350
Doboši i sve unutra je iz prve ugradnje.
Svako 100 000 km počne ručna da ne vraća i onda sve rasturim, očistim, polugicu razradim i podmažem.
Svakog proljeća (svakih 50 000 km )izvadim disk pločice, očistim ležišta i po potrebi one vođice razradim i podmažem te razradim i klipove.
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

Kilometraža 524 000
Kontrola zupčastog, nakon 44 000 km
Kontrola, čišćenje, podešavanje zazora na svjećicama nakon 14 000 km
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

525  300 km
- NIS Autoline Sint 5w40   3l
-filter ulja MANN w75/3
- kontrola ulja u mjenjaču
-podmazivanje letve volana sa 20 -take ml.  Ulja SAE 90
-pranje hladnjaka i sipanje vode u desnu cipelu :bonk:
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Kako dici stepway-a prve generacije na hidraulicnu dizalicu?
Cini mi se da hoce da krivi falc

Zoran

Ja imam komad jelove daske, urezane jedno 2 cm za falc
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Moze li se dignuti sa neke tacke gdje se ramena montiraju, ili gdje se sarafi balans stangla?

speedo

Neće iskriviti falc (govorim na mjestima gdje dizalica i ide, ne kompletnom dužinom), samo će u jednom momentu oštetiti zaštita. Ja sam nakon nabacivanja guma u aprilu malo zafarbao na obe prednje strane. Najmanje tri puta godišnje auto ide u vazduh...neki servisi imaju taj posebni nastavak, tj. žlijeb, ali većina nema.

Loganovac

Ja koristim malu hidrauličnu krokodilku. Našao sam komad debele i veoma tvde gume od transportne trake uglja za TE Kostolac A, isekao krug odgovarajućeg prečnika i umetnuo ga u krunu dizalice tako da je taman guma za desetak milimetara "starija" od čelika. Od tada nema ni tragova na lajsnama posle podizanja auta, guma primi najveći deo tereta, čelik jedva da se naslonio...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Ova moja dizalica ima jako malu "krunu" tj povrsinu za dizanje.
Falc je odma krenuo da se krivi pa sam batalio.

Digao sam auto pored sarafa gdje se montira balans stangla za karoseriju(a podmetnuo parce daske).Velika su ojacanja tu, nema ni traga da sam dizao auto  :ne:
5$ kosta adapter od poliuretana, pa cu ga poruciti ako korona smanji jos malo


mali.alen

Ja sandero podižem krokodilkom tako da oslonim na uzdužnu gredu ispod poda auta s tim da podmetnem komad debele gume kako ne bi ogulio zaštitu. Dosad nije bilo nikakvih problema.

samsung

Da li ovaj filter nafte odgovara za logan 1.5 dci 2006.god. sobzirom da nema još dva priključka gore?



pozdrav iz St.Pazove

Zoran

Ispustio antifriz, sistem isprao čistom vodom. U kantu od 5 litara vode nasuo 300 grama limuntosa. Nasuo u sistem i provozao se jedan sat. Sve ispušteno, izaprano, nasut novi antifriz. Posuda i tečnost u njoj izgledaju izvrsno.
Sam svoj gazda - vazda.

Raja

Ako sam dobro izračunao u pitanju je 6%tni rastvor kiseline, što lično smatram da nije mnogo jak rastvor. Ako si dobro isprao,
valjda neće doći do neke hemijske reakcije između kiseline i antifriza.

Odvažan i hrabar potez. Valjda neće ništa da se desi, prati.

Zoran

Sve je izaprano, kao na potoku  :ziveli:
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

Citat: samsung poslato 03.08.2020. - 10:15
Da li ovaj filter nafte odgovara za logan 1.5 dci 2006.god. sobzirom da nema još dva priključka gore?
Ne. Treba ti onaj sa 4.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!