Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Gotova zamjena amortizera i na lijevoj strani. Umjesto imbusa upotrijebio sam rolcange i pridržao ploču sa gornje strane i izvodio neoštećen amortizer. Ni traga ulja i samo je neprimjetno mekši od novog.
Špura u vlastitoj režiji, pomoći štapa i kanapa. Ako novi izdrže i 200 000 km bit ću prezadovoljan.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Kako misliš "mekši"?
Špuru bolje odradi u nekom servisu, jeftinije je.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Špuru radim saam od 1987 g.
Mekši - malko lakše ide. Kao da je ulje u njemu malko rijeđe.
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

451  500 km.
Zamijenio motorno ulje,  filter ulja i podlošku.
Nasuo 3l onomad kupljenog NIS Autolein Sint 5w30. Koje izgleda i nije najbolji izbor za mene jer vozim duge ture i zimi često. Ali se tješim sa HTHS od 3,6 koje je dovoljno veliko da motor bude solidno podmazan i u tim uslovima. Kolega Expendable, nadam se da nisam puno zabrljao i da bi bilo bolje isto ulje u varijanti 5w 40 zbog dugih vožnji iako je zima.
Sam svoj gazda - vazda.

roolet

Zorane, svaka cast na znanju i umecu, ne moze se sumnjati u bilo koju tvoju odluku u vezi sa automobilom, kada prelazis toliku kilometrazu bez problema. Srecno i dalje!

glavonja3

Zoran je dobio neki poseban primerak Sandera, to je greskom taj auto sisao sa traka :)

Mislim da je odluka da li je trebalo 5w40 umesto sipanog 5w30 bitno samo ako hoces jos toliko da predjes km kolima :)

Zoran

Kada sam ga kupio moja želja je bila 500  000 km.  Ako ne napravim neku havariju voziti ću ga otprilike još 5 godina.
Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

Nakon što me majstor izvozao već 2, 3 puta kao dođi danas dođi sutra, danas zamjenio termostat u vlastitoj režiji. Pola sata posla skupa s odzračivanjem. Sad otvara kako treba i grijanje osjetno bolje. Trošak 20ak eura za termostat i pola litre antifriza što mi je iscurilo.

speedo

Zamijenjen filter vazduha motora nakon nekih otprilike 14800km. Izvađen Filtron AR131/1 i stavljen isti takav. Bez problema i nalijegao u kućište i unutar njega sve čisto - ako je neko sumnjao u Filtron filtere.
Dosuo i oko pola decilitra antifriza nakon nekih 16000km. Nisam ni morao, ali čisto da se umiri crv sumnje nakon epizode sa curenjem zamjenske vodene pumpe Valeo.
Ostale tečnosti OK, nikakvih sumnjivih tragova curenje i sl. nema - barem što se vidi kroz otvorenu haubu.

Lazar@

Koji filter nafte ide u sandero 1.5dci 2010 50kw?
Neki sa senzorom ili bez senzora? Jedan je 20e, drugi 27e

Aleksabgd

Ako nekoga interesuje kako izgleda purflux vs filtron


Andrix

Proslu zamenu sam sve stavio filtron jer ne nadjoh drugo, i teralo normalno. Danas mali servis ulje elf sxr 5w40 mann filter ulja za neki dan kad vreme dozvoli sam menjam fil vazduha i klime, oba purflux. Cena oko 5500 d + ruke 1000 za zam. Ulja sa pregledom trapa...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

120 000km

4l Elf Evolution sxr 5w-40 (imao pola litra od prosli put)
Filter ulja mahle
Filter nafte mahle
Filter vazduha filtron
Filter kabine filtron

61euro


saša61beograd

Citat: Aleksabgd poslato 22.02.2019. - 17:50
Ako nekoga interesuje kako izgleda purflux vs filtron


Pre nekoliko godina uzeo sam filter za vazduh Purflux,Made in Slovenia,izgledao je kao ovaj Filtron.Nije imao visinu (91-92 mm) kao po katalogu i u Panteru su mi bez reči vratili pare.Ovaj Purflux na slici deluje solidno,kao Mann,očigledno su stvari promenili na bolje.Jako sam znatiželjan da kolega @Aleksabgd napiše gde ga je kupio i po kojoj ceni.
Imam i jedan neiskorišćen Purflux filter za gorivo,nisam ga nikad stavio jer je Made in China.
Na Purflux filtere za ulje do sada nisam imao primedbi.

Andrix

Ja purflux uzimam uvek u Panteru inikad nisam imao nekompatibilnosti. Bas cu da vidim odakle su ovi...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari