Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Svaki deo, kada dostigne neki renome i količinu koja se troši, dobija svog blizanca. Nekada su blizanci bili iz Turske, i bilo je dobrih i loših kopija.
Sada uglavnom dolaze iz Kine i kvalitet je različit čak i kod komada koji su pravljeni u istoj seriji.

Nekada sam koristio Motul ulje iz jednostavnih razloga - pravio se u samo jednoj fabrici, i nije imao značajan udeo na tržištu.
Prvo je značilo da nema varijacije u kvalitetu, kao što većina fabrika ima kada razdeli proizvodnju po raznim zemljama, pa dođe do toga da proizvod, iako je originalni, nije istog kvaliteta, dok je drugi razlog značio da je nezanimljiv za kopiranje :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Turbo

U prilog tome i meni crce vodena pumpa posle 10000km
marke Valeo.

Rimad

Došlo je vrijeme da je bolje uzimati slabije marke. Neko je negdje sugerisao (u BiH) da je najbolje da sipamo Modriča ulje. Barem znamo šta sipamo.

Keka

Citat: saša61beograd poslato 25.04.2014. - 19:13
Mene ovo čeka sledećeg proleća.Već me boli glava od toga šta i gde kupiti od delova.Piši šta si izabrao da to iskoristim kao putokaz.

Danas sam malo telefonirao. U NS u opticaju su 3 vece prodavnice: Malcolm, Kit komerc i Euro07. Raspitivao sam se za set zupcastog i PK kaisa, vodenu pumpu i svecice. Cene filtera su poznate od ranije.

Situacija je ....katastrofalna.

Euro07: pumpa za vodu Aritex  :conf: 2700; set PK kaisa nema, nego posebno kais Dayco 1300, roler i spaner INA 7900; set zupcastog Dayco 4285; svecice Eyquem RFC58LZ2E 320/kom.
Kit komerc: pumpa za vodu Ruville 3070; set PK nema nego posebno kais Dayco 1170, roler Dayco 2740, spaner Ruville 7310; set zupcastog nema, posebno kais Dayco  850 i spaner Ruville 3710.
Malcolm: pumpa za vodu Ruville 3190; set PK nema psebno kais Hutchinson 1350, roler SKF 2380, spaner SNR 6680; set zupcastog nema posebno kais Hutchinson 1590 i spaner SNR 2980; svecice Eyquem 345/kom.

Za sada jos nisam pametan sta da radim, a i veliki su novci u pitanju, malo cu da razmislim do sledece plate.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Podsecam samo da su u euroautu bile japanske svecice denso po 185din....
pozdrav iz St.Pazove

drzarkod

A sta je sa Zeljkovim setovima.....zamenskim I origi..

Turbo

U Beosystemu na starom sajmistu su imali sve u setu
od Hutchinsona.Pre par meseci kada sam se raspitivao
sve zajedno za dizela je bilo oko 20000din.

VaskezNS

Komšo, nazovi i Cviku u Kisačkoj (Renault Boutique). Ja sam tamo našao pumpu Valeo i set zupčastog Hutchinson, kao i Renault PK (takođe Hutchinson made). Roler i španer PK kaiša nisam menjao.

Generalno, Hutchinson/Power Gates je prva ugradnja u Renault/Dacia pa mislim da bi ti to bio dobar izbor. Nisam uspeo da saznam ko pravi pumpe za vodu za prvu ugradnju, ali je Valeo poznat po komponentama sistema za hlađenje motora (moji fabrički hladnjaci su Valeo), te sam stoga i uzeo zamensku Valeo pumpu.

Hutchinson ima dobar katalog, verovatno ovo već znaš:
http://www.hutchinsonaftermarket.com/e-cat-detail.php?artl_id=5432&view=&fam_id=50035&vehicule=1.6 MPI|1.6_MPI&generation=Logan|10230&moteur=K7M710|14098
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Hvala komsija, u planu je da i njih pozovem, nisam stigao u subotu, a poslao sam upit na jos 2 mesta, pa ocekujem rezultate.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Probaj i u Auto Rad, mislim da su u ulici Koste Sokice.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Da sumiram stanje po NS sa delovima za veliki servis: raspitao sam se u ovlastenim (sa popustom 35% u okviru programa 5+) i neovlastenim prodavnicama. Cene i ponuda su veoma sarolike.

1. Set zupcastog ili komponente, cena je u rasponu od 3300 din za neku himeru od Bosch kaisa i Europarts spanera, do 9568 din original Renault (cena je sa popustom 35%)  :fiju:
2. Set PK kaisa ili komponente, cena je u rasponu od 9000 za himeru od Optibelt kaisa, Topran spanera i Topran rolera, do ~11000 za kombinaciju kais Hutchinson, spaner i roler SNR/SKF. Interesantno je da je original set PK kaisa povoljan, 8069 din, ali je uslov ugradnja kod njih, po veoma povoljnoj ceni od 8500 din :Smiley:
3. Pumpa za vodu 2600 Claxcar, preko 4200 Motrio do 6700 Renault.

Na kraju sam odlucio da kupim delove renomiranih proizvodjaca, najverovatnije u Malcolmu u NS, posto je razlika u ceni vrlo mala. Ovlastene cu naravno da obidjem u sirokom luku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Keka, napiši  molim te samo kako si na kraju prošao, pošto me čeka sledeći servis veliki servis, na 115000 km (inače radim sutra mali na 100kkm), pa planiram kao i ti da ,,na vreme'' i postepeno nabavljam delove, da me ne bi propisno izuvali za koji mesec :to:

Logan BK

Bio sam danas u Profacu, izuzetno ljubazni i predusretljivi 3 litre elf evo 900 sxr 5w40 1650 dinara i imaju Pionir filtere, za ulje 250 dinara...

Zoran

 Danas lijepo provede dan:
- Zamjena ulja u mjenjaču  i diferencijalu. Ispušteno Ina transmol 75w80 , koje izgleda kao da je juče nasuto a prešlo je nekih 100 000 km. Nasuto isto ulje.
- Čišćenje svjećica i podešavanje zazora. Super lijepo izgledaju nakon nekih dvadesetak hiljada. Marka bosna super SFE65 CPDR sa 3 elektrode.
- Ispušteno ulje ELF evolution sxr 5w40 nakon 18 000 km. Izgleda puno lošije nego Ina delta sint 10w 40 nakon 15 000 km. Vratit ću se na Inu samo da potrošim zalihu (imam još 4 litra).
  - Ventile naštelovao po tvorničkim preporukama pa će pratim potrošnju  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

drzarkod