Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Dachos

Juce kupio filter kabine Purflux 850 din. Panter-Dimitrija Tucovica kod Gradske bolnice. Menjam ga za vikend...

Keka

 :bonk: Unico je u NS preko 1200 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

Filter je kupljen u Auto Jovanović u Zaječaru. Ista kuća ima i prodavnicu u Nišu... Oduvek su bili dobri sa cenama... ja sam se prijatno iznenadio kad mi je prodavac rekao cenu... računao sam da će biti nešto preko 1.000RSD
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

VaskezNS

#708
Već duže vreme me je zdravo nervirao neki škripucav zvuk koji je dolazio iz vozačkog sedišta (iz "sedalnog" dela) a koji se posebno pojačavao u trenucima kočenja kada inercijalne sile krenu da čine svoje  :gun:

Zato sam danas ugrabio priliku da demontiram vozačko sedište i pregledam ga na "radnom stolu". Demontaža nije komplikovana. Na dve šine drže ga ukupno 4 torex šrafa 40-tke.

Sedište je skinuto a Logan je nekako morao da se "domandrlja" i preparkira do garaže...pa je pecaroška hoklica dobila novu ulogu  :laugh1:




Dakle, sedište je radnom stolu (čitaj - u sobi) i pregledom je ustanovljeno da su sve opruge dobre, nema defekata:



Ispitivanjem sam ustanovio da škripucav zvuk zapravo dolazi iz materijala podloge, odnosno sunđera/penaste mase, koja je verovatno od godina/toplote postala suva i krta, i u kontaktu sa čeličnom "šasijom" sedišta stvara taj neprijatan zvuk. Odlučio sam da na mesta kontakta šasije sedišta i penaste podloge podmetnem običnu tkaninu i uspeo da eliminišem neprijatan zvuk:



Na kraju, pre montaže, sedište je prošlo još jedan test "na radnom stolu", pod punim "opterećenjem"  :)

Ovo je mesto za sLogan ;-)

mladja73

@ VaskezNS: svidja mi se ovo sa hoklicom ...

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

zac

"Trik' sa hoklicom je fenomenalan...  :laugh1:

VaskeZ...  :aplause:  svaka cast na objasnjenju...  :wave:

drzarkod

#711
 :lux:....lepo

miki-bgd

@VaskezNS
Sve je to lepo, ali ne mislis na bezbednost. Gde je pojas?  :lau: :crazy:

Zoran

165 200 km. Zamjena motornog ulja INA delta sint 10w 40, filter ulja Unico 750/3, čišćenje svjećica i kontrola zazora. Motor mi pomalo počima da vlaži (ulje sa donje strane). Koliko se da primjetiti potiče sa šarafića koji stežu karter. To sam primjetio dok je auto bio nov ali sada je izraženije. Na glatkom putu kao da se malkice čuje neki ležaj točka. Autom prezadovoljan...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

#714
 :to:

Servis na 45000 km.

Ulje ELF 5W40 - 1500 din/ 3 l, Profaco
Antifriz 3l - 1200 din, Profaco
Polen filter Pionir - 800 din, TTD
Filter vazduha Meca - 600 din, TTD
Filter ulja Meca - 500 din, TTD
Dihtung dekla (ASAM, metalni, hvala Žacu na podsećanju  :wave:) - 600 din, TTD

Zbir - 5200 (oko 47 evra) dinara mali servis sa zamenom antifriza i štelovanjem ventila, u kućnoj radinosti. Povremeno pišem cene i u evrima, jer će se menjati kurs tokom nastupajućih godina...

Keka

Kupih ulje, filter ulja, filter vazduha i cuvenu podlosku.

Filter vazduha sam zamenio sam za minut dok je majstor menjao filtere za TNG.

Za ulje mi treba kanal, koji nemam, pa sam cu svratiti kod komsije koji ima servis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Može i bez kanala.I bez skidanja zaštitnog lima.Šraf se onda ne vidi,ali ga jednostavno napipaš i gurneš ključ.Ili se posluži ogledalom -ja sam tako kad sam menjao prvi put.

Keka

Stvarno mi ne pada na pamet po ovoj vrucini  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Zašto,pa ispod kola je hladovina!

Keka

Na 37 stepeni da lezem ispod auta sa vrucim motorom i na slepo da ispustam vruce ulje......ili da platim 300-500 din da mi to urade u servisu  :ces:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!