Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Sta ces, dosadno je pa isprobavam  :ziveli:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zoran

Juče odrađena zamjena motornog ulja . Ispušten ELF evolution 5w40 nakon 20 000km i nasuto opet isto ulje. Po meni ništa nije bolje od INA Delta sinta 10w40. Razmišljam da se ponovo vratim na INIna ulja  :ne:.Stavljen Unico filter LI 750/3 i nova podloška. Svjećice Bosna SFE65CLUR  nakon 113 000 km ustupile mjesto Bosnama  SFE65 CPDR (3 elektrode). Kilometraža je oko 199 800 km.
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

 :aplause: :aplause: :aplause: za km.

Mozes li i koju cenu staviti, naravno u odgovarajucim temama?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Zoki sto ulje na 20 000, zar nije mnogo?  :wave:

drzarkod

Mogao bi napisati na 2 stoje koliko si para dao na održavanje i gorivo kao reper minumum minimuma... :lux:

kiconix

Samo me interesuje kako znate koje ulje je bolje  :ces:

Zoran

#816
Žac, ja sam nekada koristio INA delta sint 10w40 i mijenjao na 15 000 km i to ulje mi se činilo dosta dobro pri ispuštanju. Za ovo velim produžit ću na 20 000 jer je bolje ulje u pitanju a ja prelazim tu kilometražu za 4 - 5 mjeseci pa ulje vremenski ne ostari. Imam kupljeno još 3 litra ELFa i ja se vraćam INI . To je ljubav nešto malo preko 1,5 mil. kilometara.

Drzarkod, svakako ću napisati  jer ima tema o zapažanjima na 200 000 km.  :wave:
Kiconix, Kapljica na čepu kuda se sipa ulje je nekakva "stara i suvonjava". Unutrašnjost ispod poklopca ventila kao da je poprimila malko bakarnu boju. A to do sada nije bilo.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Na 169.900 km, kod majstora u komsiluku zamenjeno ulje i filter ulja. Ruke 500 din.

Filter vazduha i polena cu sutra zameniti sam.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dadokg

Pozdrav kolegama sa foruma, i posto sam resio da izadjem iz garancije i sam radim zamenu ulja i filtera interesuje me par stvari i nadam se da cete mi pomoci. Prvo me interesuje gde kolege iz Nisa nabavljaju delove, gde su povoljni filteri i ulje? Razmisljam da kupim skuplje filtere, tipa Mann, na tome ne bih stedeo. Koliko sam video listajuci ovu temu Purflux filteri su best buy izgleda?
Na sajtu Profacoa sam video da je Elf 5W30 na akciji, 2600din 5l, jeftinije od toga nisam nasao.
Hvala unapred za korisne savete.

saša61beograd

U Dci ne ide 5w30 nego 5w40!
Obavezno uzmi skuplje,krštene filtere,na tome se ne štedi.Purflux je ok.Guglaj malo sajtove proizvođača filtera da saznaš tačnu oznaku filtera za tvoj auto.

Dadokg

U dci sa filterom krutih cestica moze ili jedno ili drugo ulje, a preporucuje se 5W30.

vujanovgoran

U dci sa filterom krutih cestica obavezno ide, ako je Elf ulje u pitanju, Elf Solaris dpf 5w30
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Dadokg

Meni u knjizici pise da mogu oba.

vujanovgoran

#823
Ne znam sta podrazumevas pod oba, i ne znam gde to u knjizici pise da mogu oba. U vozilima Dacia 1,5dci sa filterom krutih cestica, ako sipas Elf ulje, ide iskljucivo Elf Solaris FE 5w-30 stari naziv, ili novi naziv Elf Evolution full tech FE 5w-30 http://www.profaco.rs/proizvodi/putnicka-vozila/elf-ulja/sinteticka-ulja/elf-solaris-fe-5w30.html
Od tih ulja ne postoji 5w-40. Sva ostala ulja nisu za vozila sa dpf filterom.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Dadokg