Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

Filter klime obavezno ugradi...zbog zdravlja i čistoće kabine.
Ja odradio...sinoć ispustio ulje cedio celu noć, poslednjih pola litre naročito prljavih a inicijalno ulje boje meda. Prethodno napavio alat za odvrtanje čepa kartera, odvenuo plastični šus pleh....a u loganu je metalni koji je fenomenalna zaštita..

Zatim odvrnuo filter ulja ključem iz BIG-a, lakše je prići odgore nego iz kanala. Dovoljno je da krene ostatak ide rukom. Sledi zavrtanje filtera ulja, čepa kartera uz obaveznu podlošku, i nalivanje skoro 5 l ulja sa slike. Posao od dva puta po 15 min.  Motor prede, nije mi palio lampicu za ulje ni sekund.

Zoran

 :to:, super ti je ova "redukcija", firkant - šeskant.
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

Uz delove za remont kočnog sistema (cilindri, pločice, diskovi i ulje) koje sam predstavio u temama "Diskovi i Pločice" i "Doboši i Paknovi", danas sam u Euro 07 uzeo i filter vazduha.

Asam 30158 po ceni od 500 RSD:



Ovo je mesto za sLogan ;-)

dejandelic

Posto se polako blizi vreme za mali servis danas sam uzeo delove i situacija je sledeca:

Filter ulja MECA..........370.rsd
Ulje Total 5-40 3l.....2.040.rsd
Filter vazduha MECA....670.rsd
Filter klime MECA.........850.rsd
_____________________________
U K U P N O:            3.930 rsd

Sve je kupljeno u Pancevu RENO PANTA :wave:



LeNgenda

Cene filtera i ulja sam naveo tamo u Cenama delova, ovde kacim slicke filtera.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

miller

Pošto sam novi.. Koliko litara ulja staje u SANDERA 1.4

Zoran

Ja sipam tačno 3 litra i bude na 2/3 šipke. Naravno novi filter.
Sam svoj gazda - vazda.

Rimad

Nisam uspio naći na internetu. Koja bakrena podloška za čep kartera se koristi kod Logana?

Ima li tačno određena dimenzija ili nije bitno?

Loganovac

Nije bitno, važno je samo da odgovara dimenzija i namena.   :Smiley:

Podloška ima ulogu zaptivanja čepa i nije od punog materijala. Deformiše se u toku pritezanja i trebalo bi je zameniti novom pri svakom zavijanju čepa za ulje. Sve je važno, specijalne je namene.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ove podloške uvozi i distribuira Wurt doo iz Binježeva. Kružni tok (nekadašnje mostarsko raskršće), iza Penija plus, ispod pruge desno jedno 500 m sa lijeve strane. Kupi po uzorku pošto imaš staru...
Sam svoj gazda - vazda.

Rimad

#805


OK, hvala. Problem je što nemam staru. Prvi put samostalno mijenjam ulje. Da bi skinuo staru, moram ispustiti ulje, a onda ne mogu voziti auto. Možda uzmem nekoliko veličina.

saša61beograd

U svakoj prodavnici za Reno-Dačiju prodaće ti pravu podlošku.

Rimad

#807

OK, odlično.

vujanovgoran

Hteo sam da ocistim filter klime. Dok sam ga izvlacio napolje, filter se pocepao. Deluje mi kao da je truo. Filter je Mann CU22011 i nigde ga nema u nabavci. Konacno su mi u prodavnici ovlascenog servisera Prva Zona u Zrenjaninu nasli negde po ceni od 2700,00din  :fiju: Kasnije u potraznji, nasao sam neki, mislim da je od Citroena, dimenzije su mu iste, osim duzine, koja moze da se skrati. Cena mu je oko 650,00din. Kada ga uzmem i uradim, postavicu slike.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

drzarkod