Poskupile Dacie u Bosni + popust na lager 2010

prethodna tema - sledeća tema

kiborggg

Nek je sa srećom komšija. Želim puno kilometara bez problema.  :to:

dizelas

Hvala, komšo, imaš krug kada dodje Zafira, mada ćemo se načekati (3-4 mjeseca).

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Nikolagavijal

Logicna odluka!Mada razumem i zal za MCV.I ja ga merkam.Aktivno pratim forum-izvanredan,sjajni ljudi,prava oaza normalnosti.Sto se konkretnog slucaja tice u toj cenovnoj klasi je sve veca guzva na sta trenutno Dacia nema odgovor.Ili sluha?I dalje je best by,ali ne vise tako ocigledno,narocito u visim paketima opreme.Izuzetak Duster-bez konkurencije,tako da ga ozbiljno uzimam u razmatranje.

dizelas

Da, da, ovaj forum je zaista prava oaza normalnosti i dobronamjernosti, ne postoji forum sa toliko puno spremnosti na pomoć i davanje savjeta, i tako malo (ili nimalo) šupljih prepucavanja.

Jeste da odosmo u off, ali ovakve stvari se ne mogu prećutati.

speedo

Citat: Aleksandar poslato 07.02.2011. - 09:37
Inace, u BiH nema 1.2 modela Sandera.

Jedini model koji je u ponudi u BiH (a nema ga u Srbiji, koliko ja znam) je Sandero Holiday.


1.2 16v se očekuje krajem ove godine u BiH (a vjerovatno i u Srbiji). Oni prelaze na euro 5 normu, a kako kod nas to još nije obaveza za nova auta još malo ima 1.4 motora.

Inače u Bosni i nije neki popust za 2010. godište, a tih auta ima još uvijek, pogotovo Stepway-a. Ja sam za 2011. godište dobio istu ponudu, dakle ni skuplje, ni jeftinije od 2010. godišta, na sreću nisu imali moj traženi model na stanju. Za kredit preko Reno finansiranja i Uni Credit banke popust je 1000 KM, a troškovi kredita se kreću do 400KM i to vrijedi za iznos od 5000 KM uz otplatu na dvije godine.

dizelas

Malo detaljnije informacije o cijenama lagera 2010 su na ovom linku:

http://www.grabovickic.ba/index.php?id=13 (pa onda na desnoj strani otvorene stranice imaju linkovi "cjenovik" i "lager" koji otvaraju dokumente u pdf-u).

Nije da reklamiram navedenog koncesionara, ali oni jedini na sajtu daju vrlo konkretne i ažurne informacije, uključujući cijene sa uračunatim akcijskim popustima. Primijetio sam da je lager Stepway-a vrlo brzo sveden na samo 1 vozilo, dok se na lageru nalaze još poneki Sandero Ambiance i Holiday.

I još nešto: imam nezvaničnu informaciju da je i u Bosnu obustavljen uvoz Logana, mada se on još pojavljuje na cjenovnicima.

Zdravstvujte!

speedo

Citat: dizelas poslato 19.02.2011. - 11:42


I još nešto: imam nezvaničnu informaciju da je i u Bosnu obustavljen uvoz Logana, mada se on još pojavljuje na cjenovnicima.


Ovo je tačno, i ja sam istu informaciju dobio. Doduše, to se odnosi na limuzinu Logan, MCV i radne varijante se mogu naručiti.

Aleksandar

Meni  prije neki dan rekose da nista od 1.2 u BiH jos uvijek.

Odgovor je : "Ne znamo kada cemo u ponudi imati motor 1.2V"


Zoran

Nama u BiH svakako više odgovara motor 1.4 8V , zbog konfiguracije terena...
Sam svoj gazda - vazda.