produzen rok isporuke?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Bitno je sta pise u potpisanom ugovoru. Npr. za kupovinu stanova u izgradnji, u nekim ugovorima se prodavac obaveze da plati penale ako kasni sa useljenjem. Ukoliko u ugovoru nije preciziran rok i musterija potpise da prihvata nedefinisan rok isporuke, nema pravo na zalbu, medjutim ukoliko je rok definisan, a nisu se ogradili na drugi nacin, onda ima prostora za zalbu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bmiillan

pise rok isporuke 60 do 70 dana naravno posto je to njihov ugovor nigde se ne spominju
sankcije ako ga ne ispostuju
nemoj na silu uzmi veci cekic

kiconix

Sta da vam kazem, kolega je uplatio sevroleta kruza jos u decembru, trebao da bude isporucen za 40 dana, odnosno pocetkom februara. Od februara je bilo zavlacenja svakave vrste, epilog, auto isporucen pre nedelju dana, odnosno 3 meseca posle roka  :banghead: :ranting:
Nije Dacia jedina, na veliku zalost  :ranting:

Raja

E, on bi već mogao da naplati svoje tromesečno  čekanje nakon ugovornog roka isporuke. Neka se obrati tržišnoj (na dežurni telefon) ili Odeljenju za zaštitu potrošača  pri Ministarstvu trgovine 0800/103-104

sphex

we brake for nobody!

kiconix

Cisto sumnjam da ce se to desiti, auto je kod njega i sad je verovatno zaboravio na sve muke.

Dragan.vi

Da, da, sve se muke oko iscekivanja zaborave kada auto stigne i onda  :iroc:

bmiillan

nastavak tuzne price

pozvali me danas da potpisemo konacni ugovor, pokazali auto i ******,
reno nisan sledeca cetiri dana ne radi zbog navodno neke inspekcije i obuke pa ne mogu
da akz vozdovac dostave dokumentaciju (carinsku deklaraciju itd) i auto mogu da preuzmem
tek u ponedeljak 31. maja. tu se ja iznerviram i prigodnim i pazljivo biranim recima im se
nacestitam mile nove godine i svih ostalih praznika njima i blizoj i daljoj rodbini.


imam tu srecu da zivim u srbiji
ostali nemaju tu srecu ali imaju sve drugo
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

A sad svi zapevajmo onu našu "Србијо мила мајко, Србијо оче и брајко..."  :whistling:

Tebi su bar javili iz AK Voždovac, a misliš li da će meni javiti iz AK Kompresor  :bonk: znači opet moram da ih cimam, ništa pa da im i ja čestitam sve praznike, a?
we brake for nobody!

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bmiillan

namerno sam zaobisao kompresor i hit auto zbog iskustava nekih poznanika sa te dve kuce,
ali ako te ne sacekaju na mostu na cupriji ce sigurno.  :ranting:

bas me zanima kako bi se reno nisan srbija ponasao da neko za tih par dana dodje sa kesom
da kupi automobil. da li bi mu rekli dodjite za nedelju dana sada neradimo?  :hm:
nemoj na silu uzmi veci cekic

kiconix

Nema to veze sa kesom, oni lovu dobiju onog trenutka kad potpises ugovor. Njima su pare bile prosledjene, a meni se ni mastilo na ugovoru nije osusilo.
Zemlja srbija ( namerno malim slovima),  :kolo: :mojeovce: :mojeovce: :mojeovce: :mojeovce:

jasho

Citat: sphex poslato 21.05.2010. - 15:23
A sad svi zapevajmo onu našu "Србијо мила мајко, Србијо оче и брајко..."  :whistling:

Tebi su bar javili iz AK Voždovac, a misliš li da će meni javiti iz AK Kompresor  :bonk: znači opet moram da ih cimam, ništa pa da im i ja čestitam sve praznike, a?

Kompresoru stiže kontigent krajem meseca tačnije ovo dana, i imaju vozila na lageru (uglavnom akrilne boje), za onoga ko nije nešto posebno mudrovao (ne kažem da si i ti   :to:) oko naručivanja i detalja, auto može da se dobije za par dana, kako znam, išao sam da se raspitam kod mog prodavca za kolegu koji se interesuje, čovek mi sve lepo objasnio  :ziveli:

sphex

^ pazi ja sam auto "kupio" pre više od dva meseca, tj. kada sam kaparisao za auto i kada smo sklopili ugovor, tada je priča bila da će biti proizveden 20 nedelje 2010. I još par (čitaj 10-ak) dana papirologije, rekoše mi da će biti pre 20-og maja sigurno. U većini slučajeva čak i ranije, tako su pričali. Ja se naravno primio. I da ih nisam cimnuo pretprošle nedelje pošto se inače ne javljaju sa infomacijama novim, ne bi verovatno ni saznao da je isporuka zakazana između 24 i 30 maja. Kao veliki kontignet treba da se ocarini, oko 300 vozila. I opet priča da je uglavnom isporuka uvek pre roka. Aha. Naravno odmah sam prihvatio "oko 30-og juna" kao rok koji ja računam, ma šta oni pričali. Znači sledeća nedelja  :(
Ponavljam, ono što mene kao kupca koji izdvaja za mene ne malu sumu novca nervira je ta "neinformisanost". Znači samo da mi jave na vreme, da mi napišu mejl, ma sms, lepše bi se osećao. A ovako.... Svi vi koji ste kupovali auto, da ne kažem novi, ste sigurno pre primopredaje bili napeti i kako se bliži datum isporuke tj. preuzimanja ta napetost raste. Plašim se da ne "pregladnim"  :hihi1: Šalu na stranu, ko razume slatke muke shvatiće me  :nami:

p.s. Kada sam ja birao paket opreme, posle sajma (kraj marta 2010) tada je jedino bilo moguće dobiti Ambience plus u nekoj srebrnoj boji, a najbliži rok je bio čini mi se dve nedelje. Ostalo je bilo jako malo, par komada možda. Sve ostalo je za 20-tu nedelju. Čak je i postojala neka varijanta da se Black Line modifikuje na Laureat, tj ono što je moj izbor bio, ali samo teoretska pošto su dan kasnije javili da nema ništa od toga...
we brake for nobody!

jasho