Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

kiconix


Loganovac

Od danas održavam Logana u Beoautu...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bruno

Tražim savjet da li da kupim Trayal ili Sava, mislio sam kupiti Tigar ali ga nema,a za drugo  treba bar još 50% više para. :ces:

Zoran

Da sam u tvojoj situaciji vjerovatno bi kupio Trayal.

                                                              Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Trayal ni na bicikl, bar dok ne prodje Adac test.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


markonikolic83

Ja koristim trajal t 200 kao zimske gume.Relativno su dobre za sneg,blato.Sad ce biti treca zima kako ih koristim.Igrom slucaja sam ih uzeo.Mana gumama je izuzetno osetljiva bocna strana.Bucne su za vece brzine.Veoma osetljive na temperaturu(leti se ukrute,ko ih vozi i leti,ja ne).Iako ih "konzerviram" i vozim samo zimi,iako me nikad nisu ostavile u snegu,moja preporuka ide recimo pre za winteru.Bitna stvar za trayal(barem za serije pre 2 god,mozda se od tad nesto izmenilo,ali cisto sumljam),bez obzira kako ih cuvali(ja cuvam na felnama,naduvene,na sipci,okrecem svakih 15 dana,nisu na suncu,vlagi...) deformisu se blago,pa recimo sada tresu malo pri 90km/h,iako nisu udarale u neke vece rupe,znaci vozene sa dosta paznje.Iako sam ih onda uzeo 50% jeftinije od wintere,iako me fino izvlace po snegu po selu...zbog deformacije vremenom i izuzetno tanke bocne strane moj glas protiv trajala.

Loganovac

Nema dileme, Sava Eskimo S3.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sad je sve jasno znači S3.

                              Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

kiborggg

Na prethodnim automobilima sam koristio Sava S3. U međuvremenu na naše tržište je počela stizati S3 iz poljske i primjetio sam da se brže troši i da moraš baš da je prepumpaš da ne bi izgledala izduvano. Slična iskustva su imale i moje kolege. Neko mi je peporučio Tigrovu winteru, pa sam i probao. Već 4 godine koristim winteru i mislim da je odlična guma. Sada sam na stepway-u nabacio winteru, mada malo širu 205/55 R16. Tigar ne radi 195/55 R16, barem su mi tako rekli. Provjerio sam sa ovlaštenim servisom i rekli su mi da taj profil gume ne naraušava garanciju. Sve u svemu, moj glas ide za tigar wintera

ppejic

Za one koji kubure sa 14" felnama, Winter1 u dimenziji 185/70-R14 je najoptimalnije rešenje.

Peja

Loganovac

Ljudi, Tigra nema!! Tako reče čovek, a vi samo udrite.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Pa dimenzija 185/70 R14 se slabije trazi, mozda nema 185/65 R15  :cool:

scepo

#372
A dje trajal njih dzabe da mi daju ne bi uzeo  :Smiley: , najgore gume. U tom cjenovnom rangu ubjedljivo je najbolja Sava Eskimo S3 .
kiborggg koliko te je kostala wintera ?

bruno

Vidim da ću morati kupiti Savu, iako se malo pribojavam jer je prošle godine bilo mnogo loših iskustava sa ovim gumama. Jedan moj prijatelj koji vozi službenog logana je vratio te gume prodavaču jer su se posle nekoliko dana počele deformisati i oni su mu zamijenili za tigrove bez ikakvih natezanja jer navodno nije bio jedini koji se požalio. Ne znam da li su možda bile stare ili loše skladištene.

Loganovac

Pitanje je bilo Trayal ili Sava. Ako imaš takve nedoumice moraćeš malo dublje da zavučeš ruku u džep.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.