Brisači

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Ako je Kekin podatak za tip tačan, onda je to Valeo Silencio X trim 577810
550/475 mm
Cena - prava sitnica. 3.175 u Kit komercu.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Andrix

Ma Valeo svasta pravi, dostici ce.....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Mitutoyo radi posao.
Kod mene su tipski, 500 din komad aero.

hobbista

Sad videh, imaju Valeo First razdvojeno. Leva je oko 700, desna oko 600din.

Mislim da tipske ne mogu da se stave.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Dobije zilion adaptera pa zabodes koji ti odgovara.

Aleks

#215
Skidaju fore od Renoa. Tzv. bajonet kačenje metlice. Ima tih brisača u Delmaxu, Valeo, ja platio za Megana 750/550 din.
A šta je falilo klasičnim metlicama?! :place: Remetile aerodinamiku?!

szs

Tražim baš taj Valeo na bajonet 550. Našao 500 ali 550 kao da prave u ograničenim serijama za lek  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

hobbista

Pa sad... i vageni imaju takve odavno ali, naravno, ne pasuju na Renoa/Daciu.
Valeo First je njihova najjeftinija linija proizvoda.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

baki09

Otišao sam u prvu prodavnicu u tc kod 11 aprila na Nbg. Rekao kakvi mi metlice trebaju. Čovek mi je ponudio par modela, objasnio razlike pa sam pazario ove. Nisam baš oduševljen. Za par sam platio oko 1900 dinara.

kiconix

Lepo kazem mitutuyo. Oko 1000 izadju par.
Evo kod mene godinu dana, kao nove.

Daniel

Takodje. Cak i manje od 1000 sam platio.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Lazar@

Moji su skripali i slabo brisali...

Skinuo metlice i  potopio u vrelu vodu, i dobro ocistio samu gumu...Namazao sa vrlo malo glicerina i pustio sat vremena da se osusi...Kad sam vracao metlice, malo ih koljenom nategao da prime oblik sofersajbne  :D
Rade bez greske vec mjesec dana, ali je ovo kratkorocno resenje koje moze da posluzi...Skupljam za neke aerotvin :huh:

nik

Citat: kiconix poslato 26.01.2018. - 18:33
Lepo kazem mitutuyo. Oko 1000 izadju par.
Evo kod mene godinu dana, kao nove.

+1
Probao sam svašta (Bosch, Valeo, Alca,...), Mitutoyo na nivou više od 2x skupljih.

mali.alen

Nosač zadnjeg brisača u Đakovu zamjenski 32 eura, original 47 eura. Na ebay zamjenski nosač + metlica 14 eura. Stiglo jučer. Ovi naši derikože stvarno neznaju koliko im je dosta.

Ayrton

Nađoh danas ove Mitutuyo na Buvljaku za 250 din po komadu, dužina 550mm. Da nisu neki "divljaci", jer su upola jevtiniji? Niska cena me je odvratila od kupovine, zvuči neverovatno.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!