Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Treba prijaviti.
Sam svoj gazda - vazda.

Vladan P

Apsolutno prijaviti.
Slična situacija od prošle godine.
Ukrali mi trimer iz dvorišta.
Njih nisam stigao ali stigao sam da slikam njihov automobil (videla se i registracija).
Prijavio policiji. To veče me zovu u stanicu da preuzmem trimer.
Ganjali su ih dalje po službenoj dužnosti jer su kod njih pronašli gomilu stvari ukradenih po Sremčici,Barajevu i Moštanici.

Moji motivi za lep osećaj - Osveta , ponovni posed trimera, vraćene stvari ljudima koji su pokradeni , kazna za stoku.
Zajedno smo skupa !

saša61beograd

#137
Baš gadna situacija.Treba ga prijaviti,ali razumem da to nije lako.Pošto si ga video,proceni kakav je.Lično ne verujem da je neki
opasan lik jer je g*vno koje krade  katalizatore sa Dačija.
A ako ga ne prijaviš i ti ćeš se osećati kao g*vno.
Ja bih možda igrao kvarno:prijavio bih ga da mi je pretio u trenutuku slikanja i da se plašim za svoju bezbednost i da tražim da me policija zaštiti.
Sam katalizator je tu sporedna stvar.Ovakvu prijavu policija obično shvata ozbiljno.A g*vno neka dokazuje da ti nije pretio,
tvoja reč protiv njegove,ti si ti,a on je lopov za koga policija verovatno zna.Ti si tu oštećena strana (ili kako se to već kaže)
i trebalo bi da veruju tebi (osim ako taj lik na krade za policiju,a toliko propali još nismo,nadam se).

Raja

Nije stvaru tome da li se plašim, da se plašim ne bih strčao dole i onemogućio ga da odradi posao a potom ga slikao pored vozila. Stvar je u onome šta posle. Slika čoveka pored
vozila nije dokaz. Moje jeste i njegovo nije na sudu... Policija sumnjam da bi reagovala na prijavu. Mada, reagovali bi ali samo u slučaju da isti lik "padne" i onda mu dodaju i ovaj
moj slučaj.

Capriolo

Nezgodno. Da ga sada prijaviš, biće tvoja reč protiv njegove. Tvoj video snimak možeš obestiti maćku o rep.
Ljudi koji to rade su spremni na rizik i nije isključeno ni da je već osudjivan ili da mu je postupak u toku.
Jedan od ukradenih bajseva sam prijavio policiji. Samo jedan.
Neku godinu posle mi kao oštećenom stigne presuda (ali nisam bio siguran za koji tačno bajs).Čovek je na kraju priznao i bio je osudjen. Za više kradja, pa i moj bajs. Ali, čitajući deo izreke presede posvećen ličnim podacima i ranijoj osudjivanosti okrivljenog, ispade da je on već bio pravosnažno osudjivan bar 5-6 puta. Uslovno i bezuslovno.
Slična imovinska dela. Za moj bajs je dobio godinu dana bezuslovnog zatvora. Za jedan bajs. Godinu dana. Neverovatno. Na tren pomislih koji mi bi djavo a ga prijavim za bajs.
Ali, ta čovek očito krade poslednjih bar 10 godina bez prestanka. I ne može da stane. Jer je bolestan u glavu. Neki se, naravno, kriminalom bave iz čiste koristi.
Sad, ne znam koliko je sreća da kao vlasnik svog bajsa sretneš tog bolesnika kako tikrade bajs. Ista dilema i za taj katalizator. Video si ga. Sreća pa je pobegao.
Da ga sprečavaš, što je legitimno, možeš glavu da izgubiš za katalizator od par stotina evra, jer ne znaš koja je budala u pitanju.
Neki glavu izgubili i za svadju i nesporazum oko parking mesta. Beše pre neku godinu nešto slično i u Zemunu.
Da ga prijaviš, čak i da tužilac ne odbaci prijavu (a mislim da hoće), ima godinama da s povlačiš po sudu. U najboljem slučaju. 

Veterinar

Prijaviti. Smanjujes sansu da ti isti
skine iduce nedelje katalizator.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Citat: Raja poslato 04.02.2023. - 20:16
Pre par dana opet su pokušali da mi iseku katalizator. Vreme oko 15:30 na parkingu ispred zgrade u Borči. Primetio sam ga na vreme, tako da sam uspeo da se strčim niz
stepenice i da ga onemogućim. Slikao sam i njega i auto i danima se premišljam šta da radim. Koga god sam pitao za mišljenje kaže "nemoj ništa, možeš samo sebi da navučeš
bedu na vrat".
Ne mogu da verujem kolika je drskost da usred belog dana krade katalizator. Kada si već slikao trebao si prijaviti

Raja


nik


mladja73

Citat: Capriolo poslato 04.02.2023. - 21:44
Neki glavu izgubili

Uvek se setim pokojnog kosarkasa Harisa Brkica.

Cika Rajo svaka cast!
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

cika mili


kiconix


Veterinar

Kako je to izgledalo u policiji?
Podrška, Rajo!

Andrix

Moz i u novinama objaviti, svima je u interesu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari