1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zac

Pre neki dan u TTD-u

-Filter vazduha AF-alpha made in Ukraina    - 550 din.
-Filter ulja, Klaxcar FH006Z- France           - 450 din.
-Filter goriva, Meca-Filter ELE-6015-France - 800 din.
-Podloska za cep kartera za DZ  :hihi1:
                                                       --------------   
                                                           1800 din.

shole

Znam,al' sta da radim.U mom slucaju garancija jos cetiri godine.Samo me interesuje od cega je napravljen filter klime pa toliko kosta?Mozda ima srebra u sebi,pa sad imam silver protection?! :ne:

zac

Trebao si da ih pitas da li mozes sam da doneses filtere i ulje.  :ne:

ivan-bgd

Čisto sumnjam da bi dozvolili,ili bi dozvolili ali na njegovu odgovornost.Vaćaroši su to... :gun:

saša61beograd

Ništa neobično za cenu filtera iz Sholetovog posta.U oktobru prošle godine u Hitu originalni Reno filter za ulje oko1100din.Proizvođač Purflux,u kutiji sa Reno oznakom,ne znam koliko je kad se isti kupuje drugde,bez Reno znaka.Tada je Mann filter bio oko 550 din,predpostavljam da su sličnog nivoa kvaliteta.
Još par zapažanja iz Kompresora:
1.servis,2009,radni sat 900din
2.servis,2010,radni sat 960 din
Sad vidim da je 1359din!
Broj sati za neki rad propisuje Reno,a cenu sata određuje servis.
U Hitu ne menjaju doneto ulje i filter čak ni vozilima van garancije.

shole

Samo da napomenem da su to cijene sa popustom! 10% na usluge,5% na dijelove! :banghead:  :ranting: Popust za ruke 192din,a za delove 219,24din.

zac

Cim su dali tih 5% popusta, garant su ti uvalili bizuteriju umesto srebra.  :Smiley:

shole


speedo

Kako mi se bliži vrijeme prvog servisa, malo sam se raspitao.

Diler br.1 85,70KM, filter ulja 26,00KM, ulje 4 litra Elf 5w40 48,00KM, usluga servisa 11,70KM (0,5 h). Za podlošku nisu se izjasnili, ali ionako nije skupa.

Diler br.2 (gdje sam i kupio auto) oko 127KM, filter ulja 24,50KM, ulje 4 litra Elf 5w40 76,00KM, podloška oko 4 KM, usluga servisa 25,00KM (1h). S tim da kao mogu da mi dospu antifriza ako bude falilo i to bi koštalo oko 5KM.

Kako auto ima negdje oko 6500km mijenjam samo ulje i uljni filter, za filter zraka i klime ionako imam ideju da zaobiđem ovlaštene cijene.

Ne moram ni pisati za koji servis sam se odlučio, poslije prvomajskih praznika mi je registracija, potom servis, pa ću napisati svoj dojam i poslije servisa.

neskafa

Auto Ziva 1. servis: (majstor Goran)
Filter ulja 850 din
Filter Vazduha  1250 din
Filter kabine 1950 din
Ulje Elf sintetika 4 L   3000 din
Usluga servisa 1700 din

Sve ukupno 8750 din
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

ex-user

Odrađen 1. servis u Renault Sava, imaju promotivni tzv Dacia servisni paket (sa Motria uljem) za 5555 din. I zamenili su antifriz za 600 din. Manje od 1h, uslužni su i ljubazni.
Jedino mi nije jasno za klimu, ostali servisi su mi rekli da je ide i zamena filtra klime (oko 2000 din), a ovde su mi rekli da su zamenili filter vazduha, a da je klima spojena na taj filter i da je to dovoljno?
bla bla bla

saša61beograd

Naučismo nešto novo od Reno servisa.Ranije su pričali bajke da uzmu pare i kad ne treba, a sad obrnuto.
Kupi i zameni filter klime sam,ne bi smeo da je preko 1500din.
A zašto su menjali antifriz,valjda čišćenje zaliha na lageru.Pre će biti da su ga dolili.

Prethodni post,cene iz Auto Žive:sve pobrojano može da se kupi za oko 1500-2000 jeftinije,legalno u maloprodaji i to top-brendovi.Servisi su manje majstori,a više preprodavci ulja i filtera.To je odavno jasno,ali baš preteraše.

zac

Koji filteri su spojeni???  :huh: filter vazduha za motor i polen-filter kabine, (prostora gde sede putnici)? ili ....
Da li je taj majstor pogodio gde da sipa antifriz, da ga nije supao u posudu za pranje stakla.  :whistling:
To je kao da ti je rekao da nema potrebe da stelujes zazor ventila na motoru, zato sto je dotegao sajlu rucne kocnice.  :laugh1:

Ja ne znam kakvi sloseri i neznalice rade po tim servisima, stvarno svi imate neverovatnu hrabrost da ostavljate licnu imovinu od 8-10 000 evra, u ruke nekome ko ovako nesto izjavi. Zamislite takve majstore da rade generalni remont motora sa masinskom obradom, gde se delovi uparuju i uravnotezavaju u mikron.   


ex-user

Ma pretpostavio sam da nije tako, ali auto je presao svega 7000km, pa ko rekoh mozda za taj filter klime i nije tako neophodno? I ako ga promenim sam, pretpostavljam da to ne utiče na garanciju? Grmph, sad mi krivo što im nisam napomenuo pre servisa. Što se tiče antifriza, jesu ga samo dopunili, ali i jeste ga bilo skoro na minimumu poslednji put kada sam gledao.
Uredno su mi ostatak antifriza i ulja stavili u gepek, a posavetovali su me i za onu sundjerastu traku izmedju šoferke i plastičnog dela instrumental table da nikako ne bacam jer ima svoju svrhu. Eh, šta sad da radim sa klimom?
bla bla bla

zac

Vec smo pisali o tom filteru, po meni je to najvazniji filter u automobilu, kad vec postoji, kroz njega udises vazduh... verovatno posle 7000 je potpuno crn, menjaj ga.  :wave: