1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Stefy

U prospektu pise da je to tzv. "nulti servis" :D

zac

Zar nulti servis nisu trebali uraditi pred izlazak auta iz salona....bar je tako bilo... 2007. :ces:

Stefy

Pojma nemam, navodno se menjaju ulje, filteri...

kiconix

Nulti servis se radi pri preuzimanju vozila.
Prvi je na 15000 km ili na 10000 ako su skratili.
Nazovi ti još neki servis, nemoj da ti bude teško.

Veterinar

Posto je 1.2 motor u pitanju, moguce je da su izmenili knjižicu održavanja.

miki-bgd

Nisam 100% siguran, ali mislim da je @Ljuba82 pricao da je njemu isto zakazan servis nakon nesto malo km, 1,2 ili 3000, nisam siguran. Rekli su mu da je to zbog tng, posto ga je uzeo novog sa tng.
Mozda nece da menjaju ulje i ostalo, nego samo da prekontrolisu sisteme  :ne:

Ljuba82

Bravo Miki za paznju na casovima   :to:
Jeste, to je takozvani nulti servis gde oni isproveravaju sve kako se ponasa auto. Tolerise se do 1500 km.
Veliki poz svima.

Stefy


Max28

Pozdrav svima,
posto uskoro idem na prvi servis sa Sanderom a nisam bas nesto upoznat sa auto mehanikom, zanima me dali su filter vazduha, kabine, polena i klime, jedna te ista stvar ili su oni svi posebni filteri ? Ako su posebni, dali se oni svi menjaju na prvom servisu ili neki idu i kasnije ?
Hvala svima na odgovorima.

zac


Znaci na autu imas dva filtera za vazduh...filter vazduha za motor i filter kabine (klime, polen)

pored dva vazdusna, postoji i filter goriva.  :wave:

Max28

žac hvala na pomoci  :respect:
Svaki dan naucimo po nesto novo tj. ko pita ne sk*ta.
Hvala na razjasnjenju.

Turbo

A takodje postoji i uljni filter.

zac

skroz zaboravio...  :doh:
Hvala  @Turbo..  :ziveli:

Turbo


speedo

Citat: Max28 poslato 20.08.2013. - 16:15
Ako su posebni, dali se oni svi menjaju na prvom servisu ili neki idu i kasnije ?


Moj Sandero je imao cca. 6500km kada sam radio prvi servis (navršena godina dana) i mijenjali su mi samo ulje i uljni filter. Kontrolisali su i oba druga filtera, vazdušni i filter klime i nije bilo potrebe da se mijenjaju...odvrtio sljedeću godinu bez problema. Naravno, svako po svom ličnom izboru...ta dva filtera koštaju negdje od 30-35 € pa ko voli neka izvoli. A fabrička preporuka je 15.000km za zamjenu svih filtera ili godina dana, iako ja tu ne vidim razlog starenja za te filtera, posebno za vazdušni filter motora.