Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

 :ces: Pa to je jeftinije nego kod Zeljka!!!
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Prizvali se pameti......ali ostaje paradoks da ovlasceni servis valja zamenske delove  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vladimiris

Kupio oba kraja spone Sidem, ukupno 2.700 dinara u Hit autu...majstor reče da su ruke 500 po sponi...

saša61beograd

Ovo su ok cene.Samo,raspitaj se koliko je kod njih štelovanje trapa,da te ne oderu tu.
Mišljenja sam da je najjeftinije spone i kugle menjati kod nekog pristojnog trapadžije i u sklopu te operacije odmah naštelovati trap.A kupiti ih negde pre toga,možda i u HIT-u,što da ne ako su cene ok.
Solidne trapadžije su "Adam" u Tošinom bunaru ili Coning na Novosadskom putu.Bar su nekad bili solidni.

vladimiris

Pitah danas, za svaki slučaj, dali treba da centriram trap-rekoše da netreba.

Loganovac

Ne kažem da je nemoguće, ali je malo verovatno da će uspeti da ti zamene krajeve spona a da ne pokvare geometriju trapa.  Reglaža trapa je standardna procedura posle zamena krajeva spona.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Kao sto rece Loganovac...obavezna reglaza trapa posle zamene spona...

miki-bgd

Mozda rade gratis reglazu trapa pri zameni spona  :Smiley: :laugh1: :laugh1: :-)1

saša61beograd

Moguće je zameniti sponu bez kasnijeg podešavanja raspona.Ili se izmeri dužina pa se toliko "navije" nova,ili čak ako je moguće da točak stoji na zemlji.Ovo je na granici "budženja",ja ću tražiti i štelovanje trapa obavezno,kad dođe vreme.

jasho

Teško da će da prođe bez štelovanja, ja kad sam sad menjao, jedna od spona (ne znam jel nova ili stara) je bila kraća od druge za neki mm i iako je majstor baš pazio na kraju je morao da podešava uz pomoć kanapa jer je uočio odklon, i tako naštelovan sam otišao u Kemoimpex na štelovanje cena 1800 din (bila 1600 din). Nije bilo velikog odstupanja majstor imao dobro oko :friends:

Keka

Tolerancije trapa su u nekoliko stepeni, tako da tu ni oko ni kanap ne pomazu puno.

Ako zbog 2000 din pojede 2 gume od po 5000 din, gde je tu racunica?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


boki01

Zna li neko koliki je raspon prednjih točkova za Logan prve serije 1,5Dci i jel u plusu ili u minusu?


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

boki01

#118
Hobista hvala  :dobro:

Još kad bi mi rastumačio koji od navedenih podataka se odnosi na raspon točkova   :fiju:
Trudio sam se da prevedem ali   :c:

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D