Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Ja kupih aero, valeo, platio djavo i po.....i opet pevaju. Manje ali pevaju. Sada desni :ranting:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

silent

#136
Posto su mi dojadile fabricke metlice koje em ostavljaju tragove, tj. ne brisu lepo, em ponekad tandrcu, ja resim da uzmem nove :) I nakon dileme aero ili klasicne, odlucim da uzmem skuplje klasicne, bolje nego jeftinije aero.
Mislim, ipak je ovo Dacia, low cost tehnologija je nasa zvezda vodilja - jednostavno, a pouzdano :)  
I onda sam uzeo Bosch metlice, u Rodicu je par (50cm) oko 500 din. I zadovoljan sam, lepo brisu, dobro prijanjaju, tihi su, ne savijaju se...

Edit:
To su ove:

http://www.bosch.com.au/content/language1/html/5531.htm

wvojin

Te sam i ja uzeo juce u Metro-u. Samo sto sam ja uzeo 530 mm.  :) Odlicni su. Cekam neku jacu kisu da ih probam. Za sada se ne cuju. Cena 518 din.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

nik

Bosch rulez!!!

Ja evo već skoro četiri godine koristim Bošove 530. Prosek par godišnje, zamena na proleće (jer se od zime i leda pohabaju) i nema škripuckanja. Preporuka, a i nisu preterano skupi i ne kradu se za razliku od više cenovne kategorije.

DarioGTI

pa zar i brisače kradu???????  :conf: :conf: :ljut:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

silent

Kazete da ste stavili od 530mm na logana, pitam se da li bi ova duzina pasovala i na sandera? Ja sam bio spreman da eksperimentisem sa najvise 510mm, ali bas tih nije bilo. 500, pa 530 je bila prva sledeca velicina, ali sam imao utisak da bi se negde kacili, ne znam.

sanderoman

Ja trenutno imam 560 levi i 530 desni, prava kombinacija je 560 (ili 530) levi i 510 desni (gledano iz kabine). Inace preporucujem Alca nemacke brisace iz Uradi sam. Kostaju 220 kom. i ne cuju se uopste :to:. Mozda su cak i malko meksi nego sto bi trebalo.

Loganovac

Da! Na stojadinu sam koristio (a supruga i dan-danas na svom koristi) isključivo Alca metlice - stvarno su extra. Dobra ideja!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sanderoman


wvojin

Citat: sanderoman poslato 31.10.2010. - 18:33
Ja trenutno imam 560 levi i 530 desni, prava kombinacija je 560 (ili 530) levi i 510 desni (gledano iz kabine)...

To sam i ja primetio. Sasvim korektno je 560 i 510 (velicina 530 ne pritiska lepo po rubu soferku jer je malo zakrivljena, videcu da uslikam pa da postavim sliku. Nista znacajno, tih par mm, ali meni ne smeta). Posto sam sada uzeo ove Bosch, naredne ce da budu po vasoj preporuci - Alca i uzecu 560 levi (vozacev) i 530 (suvozacev).
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

scepo

Meni su Champion brisači bez premca  :to:

Svarog

Ja imam negativno/pozitivno iskustvo s Bosch metlicama. Prvi par koji sam stavio, da zamenim originalne, trajao je ne više od 6 km vožnje po kiši, i to baš kad sam se vraćao s Mokre Gore. Jedva stigoh kući, a zamislite tih par stotina kilometara s metlicama koje samo razmazuju vodu po staklu. A stavljene potpuno nove. Onda sam prodavcu malo objasnio neke stvari i on mi je zamenio metlice. I evo one sad traju i traju, a potpuno su iste kao one prve, čak su uzete s iste police.  :ha:
Bosch metlice su obe 510mm. Doduše, u jednom momentu sam stavio neke jeftine (oko 150 din obe) kao grafitne iz Tempa, 530mm obe, i fino su brisale, ali nisu dugo trajale.

Saša

Citat: silent poslato 31.10.2010. - 08:37
Kazete da ste stavili od 530mm na logana, pitam se da li bi ova duzina pasovala i na sandera?

Pasuje. ja sam pre desetak dana u METRO-u uzeo 2 x 530 i odlično rade.

Citat: sanderoman poslato 31.10.2010. - 18:33
Ja trenutno imam 560 levi i 530 desni, prava kombinacija je 560 (ili 530) levi i 510 desni (gledano iz kabine)

Odlična ideja, taman toliko ima još mesta (10mm). Sledeći put sigurno kupujem ovu kombinaciju.

mladja73

#148
Citat: scepo poslato 03.11.2010. - 23:03
Meni su Champion brisači bez premca  :to:

Juce ih stavio. 1060 din ali su super!



Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

leotar

Posto su metlice isporucene sa autom pocele da tandrcu (naravno), zamijenjene su neki dan sa nekim jeftinim, "grafitnim" parom od 530 mm. Zasad rade posao, a ako se tandrkanje ponovi, onda cu strpati dodatni par metlica u gepek. Nesto kao obavezna oprema: rezervne metlice  :laugh1: