Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

alexv011

Moje iskustvo sa metlicma je da su prve radile sasvim ok oko 2 godine.
Na Reno Meganu imam originalne Aero metlice, prva ugradnja, koje tek sada posle 5 godina pokazuju znake istrosenosti. Na sluzbenom Puntu sam prve metlice koristio 3 godine i zamenio ih jer je pukao plasticni vrh; inace su bile OK. Sledece koje sam stavio, kupljene u fijatu trajale su jedva godinu ... to je sto se tice trajnosti. Izgleda su one kupljene sa autom najbolje.

Elem, posle tih prvih na Loganu, menjao sam ih na svakih 6 meseci jer su sve redom tandrkale. Kupovao sam Valeo (original !!!), grafitne, sve tipove koje sam nasao. Radile bi par nedelja ok a onda bi pocele da tandrcu.
Onda sam zamenio brisace, nosace metlica, jer sam mislio da je mozda oslabila opruga pa ne nalezu dovoljno cvrsto na staklo. Opet isto.

Na kraju sam uzeo, slucajno metlice od 53cm obe. Rade odlicno. Cini mi se da je je u pitanju tezina.
Ranije sam koristio 51 cm ili 53-51 itd.

saša61beograd

Duža metlica,manji pritisak na staklo;ima tu nešto.

ppejic

#167
Problem je u nedovoljnom pritisku metlice na staklo, pa guma melice se vraca u vertikalni polozaj, umesto da klizi pod uglom.
Evo kako je resen problem. Cristian Streulea je to, naravno, pretocio u koristan tutorial

http://www.tutorialelogan.ro/2011/05/tutorial-intarit-arc-stergator.html

Autor tutoriala kaze da u ovom trenutku sam ne moze garantovati da je ovo resenje, zato sto su trenutno topli dani, a problem je izrazit kada je nesto hladnije.
Jedina razlika pre-posle intervencije je sto metlice ne cvile.

saša61beograd

Do sada koristio sledeće metlice:fabričke(ocena 2-,sve rečeno o njima);Boš(ocena 4,trajne,solidno brišu,ali se po malo čuju,verovatno zbog  tvrđe gume;Valeo(ocena 5-,savršeno brisanje,bešumne,trajale oko godinu dana zato što je guma meka i osetljiva.
Boš 50cm trenutno 550-600din,Valeo 51cm 900din.
Plastika kojom se metlica kači za brisač kod Boš-a ne odgovara (preširoka) a kod Valeo-a pasuje savršeno.
Valeo je "made in France" i na kutiji piše da je za Logana.Preporučujem,kako zbog brisanja,tako i što mislim da čuvaju šoferšajbnu od grebanja.

kiconix

Bilo je reci i ranije, po mom iskustvu broj jedan je Champion.

staracstol

Uuuu da, njihovi aero su jako dobri, jako. Koštaju puno i brišu za sve pare al i oni zimi znaju da zatandrču, al to je za oprostiti. Svi zatandrču kad - tad.

Keka

Kostaju manje, mnogo manje od Boschovih, a vise od Kineskih. Optimalan odnos cene i performanse.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Alca i Alca, ja druge brisace nikad vise necu kupovati.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Raja

DA nemaš telefon "Autostarta" u Zarkovu? Trebaju mi brisači.

LeNgenda

#174
Za cika Raju ima sve sto treba.  :wave:

AUTODELOVI AUTOSTART
Adresa: Repiška 56, Žarkovo
Telefon: 011/2508-798, 2510-076

Na uglu Trgovacke i Ace Joksimovica ima stakleni trzni centar iza koga postoji drugi red lokala u kom se nalazi i Autostart.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Raja


jagi

 Champion brisači na mom Stepu su počeli da škripe posle godinu  dana,a fabrički posle prve kiše, uskoro ću da ih zamenim za Valeo. Dimenzije su 500-500, da li je neko probao druge  kombinacije i koji je maksimum za levi brisač?

LeNgenda

Kod mene su oba 530 mm i rade bez greske.
Ovde smo vec utvrdili da duzi brisaci manje ili redje skripe.

Mislim da je maximum maximuma 560 mm levo i 510 mm desno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Nikolabg

..imao sam isti problem sa "tandrkanjem brisača", posebno kad je kao što neko reče u prethodnim postovima nit kiša nit sunce i mislim da do dana današnjeg nije u potpunosti rešen. :conf:

inače menjao sam skoro brisače..pazario sam U AP sportu, "Wurth"-ove i odlični su, čak bolji od fabričkih :aplause:

bind

Citat: Raja poslato 07.09.2011. - 07:25
DA nemaš telefon "Autostarta" u Zarkovu? Trebaju mi brisači.

Nemoras da ides u u Zarkovo za Alca brisace imas ih blize  na Novom Beogradu u maloj piramidi  tacno preko puta doma zdravlja (piramidica izmedju doma zdravlja i  pijace,Filip Motors,Nehruova 51A  tel :011/2275880).
Ja sam danas uzeo Alca-Nemacki  53 cm brisu za medalju i necujni skroz a i lako se namestaju ,kupuju se na komad, ima svih dimenzija  a cena 220 din po komadu.Najavljuju od petka zahladjenje tako da je krajnje vreme da se i ovo odradi .