Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

mrmot12

Izvinite, ali what's the point da platim i sam perem auto? Zimi 4 žetona X 85 din, dakle 340 din i sam se zaj$%/vam po 'ladnom vremenu? Moram priznati da ne kapiram... Ako ću sam da ga ribam, onda ću da ga odvezem kod nekog ko ima dvorište, spremimo crevo, usisivač, šampon, sunđere itd... Ako ću da platim onda ću za to vreme da čitam novine/šaljem mailove/razmišljam o efemernosti života, uz kaficu po mogućstvu...

Zoran

Imam visokotlačni perač (Einhel 110), sa njim perem samo kamion jer je to pranje skupo a Sandera najčešće peru u autopraonici.Kod nas naletiš na samo vanjsko pranje ispod 3 eura.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

@ mrmot12 - Poenta je u tome sto neko voli sam da pere svoja kola, prednosti su znas tacno kako si ga oprao, znas da ga neces ogrebati ili slicno i jos imas uzitak pride :)
A jos jedna stvar, ako ta osoba nema dvoriste mozda jednostavno ne voli da cima ljude koji imaju da bi oprao svoja kola.
Ja ne volim da perem sam i uzivam samo da gledam dok se pere :) ali znam da ako bih kojim slucajem voleo da perem sam pre bih isao i platio te zetone nego da jurim tudje dvoriste  :ziveli:

Vreme se pogorsalo, a ja nikako da odem do autoperionice u Ustanickoj da vidim kako rade..
:wind:
..need more buttons..

boban66

Jedno pitanje, da li samo mene nervira,kad perem auto s šamponom koji u sebi ima i vosak,treba mi 15min samo da oribam šoferku, da se ne vide masnice?!
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Ja imam dvoriste ne veliko ali dovoljno da stane auto i da moze lepo da se opere i iskreno volim da povremeno ja operem  :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Zoran

Kod mene nema dvorište (ništa nije ograđeno) i perem đe mi je volja.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

Danas oprao Dustera. Imao sam malo vremena pa sam bio u autoperionici u kraju.
Lepo su ga sredili. :)

:wind:
..need more buttons..

kiborggg

S obzirom da je ne moguće izaći ili ući u auto a da se makar malo ne isprljaš veceras cu na OMV perionicu. Ima neka opcija sa voskiranjem i pranjem odozdo. Ono sto je meni kao laiku interesantno da se voda na limu posle tog pranja sa voskiranje jako cudno ponasa. koncentrise se u savrsene okrugle kapljice i dovoljno je samo puhnuti i one sapadnu s lima :)

Dachaa

U Kragujevcu isto ima mogucnost (al' ne na OMV pumpi na drugom mestu) da se pere odozdo ako mislis na one cetke i to..Ali jednom sam tako prao Daciu i slabo nesto a voskiranje kazu da sluzi da se kasnije prasina ne skuplja,lepi.  :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

kiborggg

Mislim da su OMV praonice sve iste. Sto se tice tog najskupljeg paketa u njega ulazi:prenje samponom, sapiranje, praje samponom i pranje tockova, sapiranje, prenje kola odozdo nekim prskalicama pod pritiskom koje izadju iz poda i pomjeraju se lijevo desno, napred nazad i mislim da fino operu odozdom koliko sam ja mogao vidjeti. Susenja, prskanje kola voskom nekim tecnim i poliranje cetkama.
To bi bi otprilike koliko sam mogao da upratim kompletan proces tog najskupljeg pranja na OMV. Košta 10KM=5e

MajorSoul

Sve te velike BS imaju iste masine za pranje. Jedina razlika je izmedju rucnog pranja (sa zetonima) i cetki.
Valjda prave neku racunicu pa koliko se na kojoj pumpi ljudi zadrzavaju onda biraju neku od te dve varijante.
:wind:
..need more buttons..


LeNgenda

U AC Markovic komplet pranje 350 dinara i ako peru isto kao sto su meni oprali auto posle one limarijske popravke, ja se pretplacujem na godinu dana unapred, nikad mi auto nije izgledao tako dobro kao posle tog pranja, da li je do sampona, sta li je... I prilicno temeljno usisavanje, da ne zaboravim.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MajorSoul

@ ppejic - Zvuci interesantno, sigurno cu otici da testiram :)

:wind:
..need more buttons..