Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic


Keka

U petak idem kuci, tada cu videti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Kladim se da nema razlike, odnosno ima, ali niko osim Peje ne može da je čuje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Loganovac je bio u pravu.

Nema efekta, danas sam ispitao na auto-putu. Isto dreci izmedju 3500 i 4000 rpm.

Povadio sam sve sto sam nagurao.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljota

#319
Nisi nagurao gde treba! :Smiley:

ppejic

Nabavio sam izolaciju za firewall Cena: nepoznata.

Osim sto je tu i tamo ostecena, moram priznati da nije "sramotno tanka" ko sto rece Keka. Debljine je barem 5mm, a sa prednje strane gusto impregnirana, sto je dobro jer tako stiti od udarnog zvucnog talasa.

Nerviraju me otvori koje ima (iznad cevi za klimu) pa cu to prvo zapusiti pa tek onda nabaciti na kola.

DrJekyll

Gde si nabavio, jel ima još, i kako to nema cene?
Ja "kao" tražim, al nikako da me taj firewall nađe :doh:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic

#322
U Rumuniji :)
Inace, tesko da ces pronaci od Sandera, jos ih je malo havarisanih.

Uocio sam razliku u izolaciji. Izolacija koju sam nabavio je sa leve strane (dCi), dok je sa desne fotografija sa rumunskog foruma.



Keko, kakva je tvoja?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#324
http://www.conrad.com/Bitumen-Car-Mat.htm?websale7=conrad-int&pi=854676&ireusocl=1

Ovo tebi treba. Ima i kod nas MasterMix oko 650din/kom 500x500x2mm samolepiva. Ponecu ti na okupljanje da ih vidis.

Keka

Ljudi imaju sve, samo su cene  :bonk:

Meni sad ne treba nista od navedenog, nemam nameru, novce ni vreme da se bavim sa tim.

Cinjenica jeste da su te samolepljive bitumenske ploce ono sto je osnova dodatne izolacije, u kombinaciji sa onim sundjerima ili azmafonom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Imam ja par profi silikonskih antifona. Ergonomski, nevidljivi. Preko 130km/h milina...... :dance:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Imam i ja antifone za motornu kosilicu, razmisljao sam o tome, ali mi se ne slaze boja  :Smiley:

Iako sam nezadovoljan zvucnom izolacijom, verovatno postoji velika razlika u odnosu na one kod kojih nista nije radjeno.

Ako ja nisam objektivan, Dr Dzekil bi mozda mogao vise da kaze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Citat: Daniel poslato 19.05.2012. - 17:10
Ergonomski, nevidljivi. Preko 130km/h milina...... :dance:

Danijele: Imam i ja par takvih, da li su tvoji kao ovi moji na slici???    :laugh: :laugh: :laugh:


Loganovac

Što se tiče ovih tabli iz Conrada, pade mi na pamet termosajlent koji sam skoro turio pod laminat, jedino što nije samolepiv, ali cijena je prava sitnica u osnosu na dotični. Doduše, koristio sam onaj od 5mm debljine, ali ga ima i od 10mm, lepljenje ne bi trebalo da bude problem. Da odvalim, jedno 10 puta je jeftiniji, a ima ga po skoro svim prodavnicama podova.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.