Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Materijal kompletiran i trebalo bi za vikend da pocnem radove. U planu je samo gepek za nedelju, ali mi trebaju saveti ovde iskusnijih.
Kupljen azmafon, filc, ploca hrast - jedina koja je bila na stovaristu u maloj dimenziji koja je meni trebala, debljina 8 mm (da bih dobio tvrdo dno), lepak.
Kako mi predlazete da uradim dno? Moj neki prvobitni plan je bio azmafin da se lepi spod ploce, dole dno po podu da se polozi filc mozda...?  :ne: Preko koseva zadnjih tockova bih samo stavio azmafon ispod vec postojeceg fabrickog filca.
Dilema je jos u vrata gepeka sa unutrasnje strane (kao Keka na prvim stranama) na filc da se isece azmafon i ukroji po rupama, da se zalepi i filc ofarba u crno? Zabicama se kaci za rupe koje su na vratima gepeka. Ili mozda ima neko drugo resenje?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

trajce

wvojine podrska i s moje strane  :too: ja se spremam od prosle godine da uradim nesto i jedino sto sam uradio je da sam isekao neko staro cebe i stavio ga na pod zadnjih sedista. Kad cu dalje  :ne:
:wave:

wvojin

To je i moja ideja sa ostatkom materijala, ali ovo me muči kako je najbolje da se odradi pod gepeka i vrata gepeka. Inače daskom (tvrdim dnom) sam oduševljen, kako budala to ne uradi u starom Dači...  :bonk:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dovla

Citat: wvojin poslato 07.04.2014. - 20:06
Intenzivno razmisljam o ovome. Zvucna izolacija Silent Coat, firma je iz Slovenije. 20 tabli dimenzija 37,5 x 26,5cm, debljine 2 mm. Cena 55 €. Samo me cena malo odvraca  :kava:

Možda je ovo slično.
http://www.audiopower.rs/gzdm-2500-gold/

wvojin

Jeste, pročitao sam na nekom forumu da je neki lik uz pomoć tog materijala dampovao auto. Samo mislim da je ovo više za vrata i pod, dotle još nisam stigao. Mada pitanje je da li ću prednja vrata uopšte raditi jer izgleda ima neka izolacija u mom facelift-u.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Daniel

#410
Ubacivao zadnje svetlo u plafon i iskoristio malo slobodnog vremena da ušuškam krov. Naravno, prema Pejinoj preporuci. :lazy:
Materijal 2 table azmafona od 10mm. Rad maksimalno sat vremena.
Skinuh  prednje i zadnje žabice bez skidanja bočnih plastika. Naravno i one u sredini žabici.

Azmafon se lepo ugura, naravno uz prethodno sečenje na meru.

Višak sam iskoristio da postavim ispod zadnjeg sedišta.

Naravno nakon vraćanja sve fino na svom mestu, bez da išta štrči.


View My Video

Ostala mi je izolacija haube koju sam dobio od Krisa, ali danas nije bilo vremena za nju, a bogami ne znam ni kako da je kacim posto nema mesta za zabice :ne:

Rezultat je više nego očigledan. U kabini je sasvim drugačiji zvuk dok pričate, a test vožnja je pokazala da i pri 140km/h nema zviždanja.

preporuka svakome ko ima barem malo živaca da se pozabavi ovim. :wave:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

wvojin

Pohvale od nekog koga čeka uskoro posao na poboljšanju zvučne izolacije. Svaka čast!!  :aplause:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

ppejic

@Danijel

kao sto ti i rekoh, nista komplicirano :) a vredi.

A i ako te pupupupupupupup udari grad negde, nece se ulubiti. Od pre dve godine hauba mi je izresetana od ledenih jajaj, a krov tu i tamo

Daniel

Hvala, mozda preporuka da probas sa 20mm.
Peja koje debljine si ti stavio?

Ostaje nedoumica sta sa izolacijom firewall-a kad nema mesta za zabice.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Uhhhhh.... davno bese, da pronadjem u dokumentaciji

wvojin

Citat: Daniel poslato 13.04.2014. - 20:11
Hvala, mozda preporuka da probas sa 20mm.
Ja azmafon vec kupio, ne znam koje je debljine, mislim da je 10 mm.
Samo mi reci jesi li stavljao onu ravnu stranu ka krovu, a onu izbrazdanu ka kabini, ili to nema veze kako ide...?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Daniel

Pfff...uopšte nisam obratio pažnju kako stavljam.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

wvojin

I jos jedno pitanje i necu da te zamaram vise, kako si krojio dimenzije, direktno na licu mesta ili si skidao celo "nebo" ili si merio lim na krovu u kojim delovima je udubljen? Moram da budem spreman, ne znam sta me ceka. A sad si mi promenio planove, gepek ce verovatno da saceka  :c:
Imas li mozda dimenzije po kojima si sekao?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Daniel

Ma jok, nisam skidao nebo nego kao što sam napisao, skinuo žabice i odvojio ga dovoljno da izmerim i uguram. Nemas nikakva udubljenja, ja sam isekao iz dva komada. Ne znam da li je možda Peja radio drugačije?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Na licu mesta krojio.

Voditi samo racuna da vam se "nebo" ne prelomi, krto je.

Nisam ni obracao pazju o orijentaciji, samo napred ima manje mesta nego li pozadi, pa ne preterati sa debljinom.