Zvučna izolacija - uradi sam

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Nedostaje ti manja (elipsasta) gumica.

Ja sam planirao da obe gumice dodatno "pojacam", ali nisam stigao da radim na tome.

DrJekyll

#241
Imam u podrumu neke gumice od mojih predhodnih vozila i valjda će neka da paše.
A na ovu veliku ne ide ništa  :conf: Ipak ću i za nju da nađem neki poklopac :glare:


A čime bi "pojačao" te gumice uostalom? I ja definitivno planiram da izolujem što je moguće više motorni prostor od kabine. Videću da ubacim i neki filc kod nogu u kabini pošto sam se i uverio da nema niš'.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Danas sam pogledao, na mom autu postoji jos jedna okrugla guma na tom debelom snopu kablova i ona je postavljena u taj plasticni prsten. Izmedju nema nista, pa sam nagurao azmafon. Nisam ubedjen da ce imati nekog efekta, ali kad sam vec bio rasturio....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Znači koliko sam ja shvatio kod tebe postoji poklopac na toj velikoj rupi gde je taj veliki snop kablova. Sad, ili su oni u fabrici počeli da štede na tim delovima ili mi neko to nije vratio kada mi je auto bio u "Hit-u". Ja tipujem na drugu soluciju :huh:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Iz kabine je postavljen plasticni prsten sa zabicama na rubu. Na njemu (kod mene) ima dve gumene membrane, jedna sa strane kabine a druga sa motorne strane. Kroz centar tih membrana prolazi snop kablova. Izmedju membrana nema nista, ja sam tu postavio azmafon.

Koliko vidim kod tebe nedostaje membrana sa motorne strane.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Citat: ppejic poslato 13.03.2011. - 19:16
Otkrio sam i zasto!

U predelu limenog dvoslojnog firewalla ispred vozaca, postoji RUPA. Doduse ne moze prolaziti vazduh i voda, ali za prostiranje zvuka predstavlja rupu.



Ako pipnete prstom, videcete da se radi o najobicnijoj gumenoj membrani. U njenoj okolini postoji jos par "ulaza" u kabinu o kojima takodje treba razmisliti.
]
Jos nisam razmisljao kako "zapusiti" ovu rupu.

DrJekyll

#246
Znači neko ima, a neko nema taj poklopac. Ja ga nemam :ljut:
Ne znam kako ovo nisam ranije primetio i sada ću svakako da popunim sve te rupe i da javim da li ima promene u zvuku u kabini.
Probaću da se setim i da uslikam radnje



Dodato:
Slažem se sa pejom
Keko davaj neke sličke :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ppejic

Keko, daj sliku kako je to kod tebe izvedeno


Keka

Na zalost od slike nista, krenuo sam da dospem vodu za stakla pa usput uradio to. Da bih prisao morao sam da skidam posudu za antifriz i sirenu alarma, tako da sam propustio priliku za slikanje.  :bonk:

Jednostavno je-kod mene ima jos jedna guma kao ona prema kabini ali gleda prema motoru.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Hehe... pade mi nešto na pamet, moguće je iskoristiti za "dodatnu membranu" onu gumu za otpušivanje slivnika ("bućak"), samo je potrebno prethodno raseći je od ivice prema centru kako bi se namakla na snop žica.

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

A sta dobijas time? Mislim da je predebela i slabo savitljiva, bolje neko parce deblje unutrasnje gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic


DrJekyll

Deblje=bolje, manje zvuka prolazi i ne moram mnogo da krojim, ovo samo stavim i to je to. A da će biti boljitka to skoro mogu i da zagarantujem pošto sam to radio na jugu i bilo je mnoooogo tiše u kabini....opet to je jugo, al očekujem bar malo manje buke u kabini.
Čak se sad razmišljam da idem malo i u "bolesno" razmišljanje pa da stavim i neku izolaciju dodatnu tu gde je rupa. Kod ovakvih stvari sam perfekcionista, što nekad i nije loše.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

A da neko nabavi uredjaj za merenje buke ili da skine aplikaciju za android pa da konacno dokumentujemo te drasticne razlike?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!