Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

baki09

Da li se meni čini, ili je ''Duster'' malko poskupeo?! Gledam na jednom sajtu gde prodaju nove i polovni automobili  :hihi: Tech road paket opreme preko 20.000€ A i ostalima je cena oko 19-20k€.

kiconix


dekiv68

Ne sviđa mi se što se u početnom paketu doplaćuje 210e za radio i 110e za maglenke.
Sviđa mi se što su u cenovnik stavili novi 1.3 TCe turbo benzinac od 130-150KS razvijan zajedno sa mercedesom

bocca

I meni se sviđa što su ubacili 1.33 turbo benzinac ali mi se nikako ne sviđa što je 2200 eura skuplji od atmosferca! Pitam se samo koliki je udeo cene motora u ukupnoj ceni vozila?

slavko_bgd

Veliki je udeo cene motora u ceni vozila , osim kod na primer Konnigsega ili Hjuavre za 1M €. Kod ova dva poslednja je udeo manji u ukupnoj ceni vozila al' je šit što nemaju dizel u ponudi. A ko želi veliki obrtni moment i malu potrošnju benzina (ili dizel-motor) mora da gurne dublje ruku u džep. Isto važi i za menjač, pogon 4x4, dodatnu opremu, "personalizaciju" itd. Uvek bilo, jeste i biće.

Citat: Lazar@ poslato 25.01.2019. - 02:25
4x4 pogon se pregrijava u ekstremnim uslovima i na trenutnim modelima...auto postane prednja vuca, i ne postoji sansa da se ukljuci 4x4 dok se "centralni" diferencijal ne ohladi(minimum 10-15minuta cekanja)

vidjao u par ruskih klipova na yt  :D  ako nadjem okacit cu

U "Lock" položaju koji je namenjen za ekstremne uslove nema pregrejavanja diff-a. U "AUTO" modu koji je namenjen za vožnju po klizavom nema pregrevanja, osim ako je silovan u "AUTO" modu kada je trebalo uključiti "LOCK" mod.
Nađi spotove pa okači linkove, baš me interesuje šta je rađeno sa tim automobilima.
Mada... ako su se Rusi iživljavali , ne želim da gledam. Besmisleno je.



Vladan P

Zajedno smo skupa !

cika mili

Član DFS iz Rumunije (mislim stefanuandrea) je pisao kako mu je otkazao motor.

Loganovac

Svaki motor otkaže kad ostane bez ulja. A nivo ulja se mora povremeno kontrolisati.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Problemi sa 1.2 tce su stara prica.
Ti motori se vise ne prave.
Obazrivo samo sa kupovinom polovnih.

saša61beograd

Sad bi kao trebalo požuriti sa kupovinom novog 1,33 Tce dok se i kod njega nešto ne pojavi.Kontrola ulja na svakih 100 km i nema problema.Bezobrazluk!Sad su uveli novu normu ulja za turbobenzince sa direktnim ubrizgavanjem,Api SN Plus!Ali su je uveli tek kad se problem pojavio u praksi,na probnom stolu je sve bilo ok.Detaljno ispitivanje je bilo skupo,pa su ga sproveli kupci i javili rezultate.A da se ne bi mnogo bunili,staviće ekran osetljiv na dodir od 15 inča i nove elektronska pomagala,ABC,DEF,GHI itd.I kupci će biti oduševljeni.

kiconix

Uh bre!
Al si ti naostren na novotarije, konji i kola, uzivancija.

Zoran

Ovaj motor jeste crna mrlja u moru dobrih Renoovih motora.
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

#237
Citat: cika mili poslato 04.06.2019. - 17:06
Član DFS iz Rumunije (mislim stefanuandrea) je pisao kako mu je otkazao motor.
A garancija mu je odbijena jer je na taj motor neovlašćeno ugradio plin.

Citat: Vladan P poslato 04.06.2019. - 13:35
Problemi sa 1.2 TCE

https://autorepublika.com/2019/05/26/le-figaro-nekoliko-stotina-hiljada-renaultovih-motora-je-ocajne-izrade/?fbclid=IwAR3cfioJ9Pmw9Ecoi8KedsGD0F_ko1QLesl3RknPP5q9RNTBWWYwWgoO8_8

Novinarske komentare sam odavno presao da čitam. Konkretan tekst je nepotpun i polovičan, nisu objektivno napisane sve informacije.

Citat: kiconix poslato 05.06.2019. - 07:28
Problemi sa 1.2 tce su stara prica.
Ti motori se vise ne prave.
Obazrivo samo sa kupovinom polovnih.


Tačno je da se više ne prave jer ne zadovoljavaju EUR6S normativ. Menja ga novi H5H 1.3tCe koji je fenomenalan po svemu. Obzirom da u familiji imamo jednog Captura sa H5F motorom (120tCe) i EDC menjačem, odlično znamo koliko taj motor (ne)troši ulja, kako lepo ide i kako nema nikakvih problema.

bocca

Evo novog motora u Dasteru. 1.0 tce 100ks. Menjač sa 5 brzina, cena identična kao 1.6 sce tj 2200e jeftiniji od 1.33 tce. Još nema podataka o potrošnji. Verovatno isti motor uskoro i u Sanderu umesto 0.9 tce. Pozdrav svima

Kocijas

Ako neko zna neka nam objasni u cemu je sustinska razlika izmedju ova dva motora. Ne verujem da je jedina razlika u zapremini i snazi i da ona cini razliku u ceni od 2300e.