Dacia Duster 1.0 Tce ECO-G

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Citat: dekiv68 poslato 03.06.2021. - 11:18
Srđoni, mislim da je malo omašena tema ako je Daster 1.6, a ne 1.0 TCe ECO-G, al nema veze

I meni je to zapalo za oko, ali mislim da 1,6 odavno već nije u ponudi, tako da vjerujem da je 1,0 TCE :)

KizaHood

Citat: MitarMrgulic poslato 01.06.2021. - 18:53

Mislim da će mu se potrošnja na plinu kretati oko 10-13 l,

Uh! Toliko trosi samo po auto-putu, i to danju. U normalnoj eksploataciji znatno manje.

srdjoni

#152
Citat: silent poslato 03.06.2021. - 16:39
@srdjoni

Који је рок испоруке за оваквог Дастера?

Одличан избор иначе, честитке на новом ауту  :ziveli:

Hvala puno. Za rok isporuke stvarno ne znam, slučajno im je ovaj auto ostao jer naručiocu nije odobren kredit. Nešto su naručili za jun, ali uglavnom ljudima govore za septembar.

Citat: dekiv68 poslato 03.06.2021. - 11:18
Srđoni, mislim da je malo omašena tema ako je Daster 1.6, a ne 1.0 TCe ECO-G, al nema veze

Nisam hteo u profilu da menjam podatke dok mi novi auto ne stigne. Stepway 1.6 sam vozio do juče.

Uglavnom, Duster 1.0 Tce 100 ECO-G stigao, natankovan gorivom i proban 100-tinak km, prvih 20 u gradu, 40 na autoputu, i još 40-ak na magistralnom. Potrošnja je (ako je verovati kompjuteru) od gradskih 11 postepeno padala i ostala na prosečnih 9.3 l TNG-a za celu vožnju.

Prvi utisci su odlični, uz malo duže navikavanje na činjenicu da postoji i šesta brzina  :c: , ali - udobno, brzo, tiho i uzbrdo snažno. Za desetak dana idem na duži put, sa nešto malo i off-roada, pa kad se slegne, javljam.
Homesick for a place you've never been...

dekiv68

Nek je sa srećom novi Duster 1.0 TCe ECO-G  :ziveli:

miki-bgd

Da te sluzi da se navozas!  :ziveli:
I okaci neke  :foto:

shole

Neka je sa srećom i mnogo bezbrižnih kilometara! :ziveli:

KizaHood

Citat: srdjoni poslato 03.06.2021. - 23:15
... na činjenicu da postoji i šesta brzina...

Ovaj moj nije napunio ni godinu dana, a vec stari model :hihi:

A gde je kod tebe rikverc?

srdjoni

Hvala još jednom  :beer:

Citat: KizaHood poslato 04.06.2021. - 20:26

A gde je kod tebe rikverc?

Ler, levo pa gore, paralelno s prvom, uz podizanje prstena ispod rukohvata.
Homesick for a place you've never been...

KizaHood

Hm, mozda bi bilo interesantno u praksi uporediti "duzine" 5. brzine kod 5-stepenog i 6-stepenog menjaca. Ako si zainteresovan i u prilici, izmeri pravu GPS brzinu (ne ono sto pokazuje sat) u 5. pri 3000 RPM, kod mene je 112 Km/h.

srdjoni

Citat: KizaHood poslato 11.06.2021. - 21:15
Ako si zainteresovan i u prilici, izmeri pravu GPS brzinu (ne ono sto pokazuje sat) u 5. pri 3000 RPM, kod mene je 112 Km/h.

Na 3000 obrtaja - u 5-oj 100, u 6-oj 130, kaže supruga. Ja sutra proveravam :)
Homesick for a place you've never been...

srdjoni

Evo, da rekapituliram prvo duže putovanje - 1000 km (400 na autoputu) na gas, i 180 km na benzin. Po kompjuteru, prosečna potrošnja gasa 8,9 , benzina 7,3.

Oduševljen udobnošću, lakoćom upravljanja i ponašanjem na putu. O tome da je unutra stalo troje odraslih ljudi, 2 bicikla, 2 ogromna kofera, rezervni točak i još gomila gluposti, da ne govorim :)
Homesick for a place you've never been...

KizaHood

Potrosih 2 boce po onim vrucincinama uz dosta koriscenja klime (1 boca sa klimom ukljucenom tokom oko 50% predjenih Km i 1 boca non-stop pod klimom).

Rezultati merenja potrosnje su interesantni, tj. nisam uspeo da utvrdim merljiv prirast potrosnje zbog koriscenja klime - potrosnja je bila onakva kakva bi se ocekivala i bez klime. (non-stop klima: 8.03 l/100Km (LPG), uzorak 455 Km vangradske i 116Km gradske, s tim da je u okviru vangradske bilo i 180 Km auto-puta)

Sad, da li je tacna teorija koja kaze da se potrosnja zbog klime potire sa ustedom koju stvara aerodinamicni efekat zatvaranja prozora, ili je fora u tome sto se klima koristi kad LPG sadrzi uglavnom kaloricniji butan ("letnja mesavina"), ili je jednostavno Dacijina klima vrlo, vrlo ekonomicna... ne'm pojma...

Klima je uglavnom koriscena na 2. i 3. brzini, ponekad 4. kad bas upekne (od 8 mogucih).

Loganovac

Oće kod ovih novijih auta kompjuter da gasi klimu kadgod on smatra za shodno, što me je razbesnelo prošle nedelje u Kliju 4, ne možeš dok ne izađeš na autoput da odmagliš prozore!  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kovdejan

#163

Ja bih pre rekao da je tu nešto pokvareno... :) Možda grešim, ali mi pre na to liči.

Loganovac

 :ne:

Nov novcat auto, već je zbog toga bio u servisu - kažu da je sve kako treba.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.