Automat migavaca

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Na nekim automobilima kad se dodirne rucica migavca umesto jednom migavac trepne tri puta.Da li neko zna kako to moze da se uradi kod nas jer mi automat probi ovo malo mozga sa onim pijukanjem, a ako jednom trepne nije to ono pravo.
Kad se mora,sve  je tesko.

staracstol

@mladen895
Postoje gotovi uredjaji da se kupe i ovde u Srbiji. Proguglaj "MIGAVCI NA DODIR" pa ces videti.

mladen895

Nasao sam,samo da se otvorim 60 e a to bi mi znatno povecalo cenu odrzavanja auta i uopste ulaganja u njega. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

staracstol

Ako si vican elektronici/lemilici mislim da ne bi bio problem da se izradi tako nesto. Ako jesi da krenemo u neki prototajping...

ppejic

Ako planirate to napraviti sa digitalnim kolima, CD4047 je kao poruceno za ovu aplikaciju, tj takva dva, za levi i za desni pokazivac pravca.

Ako hocete nesto elegantnije PIC10F200 je dovoljan.


Peja

staracstol

Eto krenusmo od mrtve tacke. Kad stignemo do plocice i lemljenja, ima du jurnem u pomoc ko nevreme. Dotle imate moju punu podrsku...

mladen895

#6
http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/language/en/info/p742_Kabelbaum-Kabelsatz-Komfortblinker-3x-blinken-VW-Lupo.html                                   Ovo je malo jeftinija varijanta od nase domace http://www.gl-tuning.com/artikal.php?id=1522  Sa elektronikom pojma neznam ali bi mozda mogao da sastavim komponente pomocu nekog crteza.Mozda je jednostavnije da umotam automat migavaca u neku krpu pa neka pijuce kolko oce. :Smiley:
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Aman preterujete. Ne vidim u cemu je problem drzati polugu malo duze, ili je ne daj Boze ukljuciti i iskljuciti, ako je vec komplikovano drzanje.
Da li je sigurno da ce ovo cudo tehnike zaobici pijukanje? Pijuce svaki put kad se upale sijalice, znaci 1 zmig=1xpiju, 3 zmiga=3xpiju.

Sta je sledece? Da se pali odgovarajuca maglenka pri skretanju, kao na Meckama?

Zakretanje farova u krivini?

Hidraulicno vesanje kao kod Citroena?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Citat: Keka poslato 12.01.2010. - 20:23
Hidraulicno vesanje kao kod Citroena?

Hidropneumatsko.
Joj, moglo bi... :woo-hoo: :dance:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mladen895

Ako menjas traku ili skreces a ne uradis zmigpiju to je 1 poen i 5000 rsd a poceli su da prete kolegama da ce im pisati poene ako se putnici ne vezivaju,naravno i oni nazad ? Sta mene briga za one tamo na balkonu sta rade. :ne:
Kad se mora,sve  je tesko.