Dacia Sandero III

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Oba motora su dobra ( 90 i 110)
Sam svoj gazda - vazda.

rubiroza

Citat: Kocijas poslato 22.08.2022. - 14:53
Možda nekom bude interesantno, na francuskom sajtu Sandero Stepway može da se konfiguriše i sa motorom od 110 ph. Razlika u ceni u odnosu na 90 ph je 750 Eur.

Vrlo zanimljivo. Šta mislite, da li je stavljen veći turbo ili su uradili remap motora? Na poslednjem BG sajmu automobila je jedan lik prodavao čipove. Sa tim čipom bi se sa 90hp snaga povećala na oko 108hp.

Capriolo

Koliko ja znam, TCE 90 i ECO-G 100 imaju indirektno ubrizgavanje, a TCE 110 ima direktno. To je valjda jedna od razlika.

Zoran

Gledajući video na YouTubeu, ima tu dosta razlika.
Glava, lanac, klipovi...
Sam svoj gazda - vazda.

rubiroza

Da, da. To je potpuno drugi motor.

maestral5747

mislim da sam gledao neki clip na YT gdje je eco-g na plinu, na valjcima dao 108ks

ljutikrilo

Citat: Zoran poslato 22.08.2022. - 16:09Oba motora su dobra ( 90 i 110)


izvinjavam se što upadam kao padobranac, jesu li oba motora trocilindrična ili samo ovaj 90?

i dalje imam fobiju od takvih motora, nešto malo sam vozio fiat 500L i novi citroen c3 sa 3-cilindra i to mi je iskustvo bilo mučno. pritom uopšte nisam u nekom "đesi lauda" fazonu. ako mi motor umire na svakoj uzbrdici, j*bo ti sve uštede...

Zoran

Oba motora su sa 3 cilindra. Slabiji je mpi a jači ima direktno ubrizgavanje goriva. Prvi je podesan za LPG a drugi nije.
Sam svoj gazda - vazda.

ljutikrilo

110 je MPI?

kako vuku uzbrdo, da li se žalio neko?

dekiv68

0.9TCe sa 3 cilindra i 90KS na Sanderu mnogo bolje vuče nego 1.2 sa 4 cilindra i 60KS na Puntu

Veterinar

Trocilinrasi. Meni je to treci motor sa tri cilindra, a drugi Renoov. Kupio bih opet. I opet.

slavko_bgd

Citat: maestral5747 poslato 24.08.2022. - 15:43mislim da sam gledao neki clip na YT gdje je eco-g na plinu, na valjcima dao 108ks
'oće to kad valjci ne valjaju

slavko_bgd

Citat: ljutikrilo poslato 17.05.2023. - 15:25izvinjavam se što upadam kao padobranac, jesu li oba motora trocilindrična ili samo ovaj 90?

i dalje imam fobiju od takvih motora, nešto malo sam vozio fiat 500L i novi citroen c3 sa 3-cilindra i to mi je iskustvo bilo mučno. pritom uopšte nisam u nekom "đesi lauda" fazonu. ako mi motor umire na svakoj uzbrdici, j*bo ti sve uštede...

Onda gurneš ruku dubooooko u novčanik i svaka uzbrdica postaje ravnica.


Capriolo

Citat: ljutikrilo poslato 17.05.2023. - 15:25izvinjavam se što upadam kao padobranac, jesu li oba motora trocilindrična ili samo ovaj 90?

i dalje imam fobiju od takvih motora, nešto malo sam vozio fiat 500L i novi citroen c3 sa 3-cilindra i to mi je iskustvo bilo mučno. pritom uopšte nisam u nekom "đesi lauda" fazonu. ako mi motor umire na svakoj uzbrdici, j*bo ti sve uštede...

Ne postoji 500L sa motorom od 3 cilindra.

dekiv68

Valjda kolega misli za relativno trom 1.4 atmosferac