Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

szs

U pravu si
Kada pogledaš cenovnik sa 1.0 75ks je 9000e  :banghead:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix

Kako ubacis Sandera u temu o Dusteru?
:banghead:

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

LoganBoy

Sedeo sam u raznim SUV autima a danas sam sedeo (na svim sedištima) u aktuelnom Duster-u. Njemu nedostaje bar 5cm visine putničkog prostora da bi se mogao upoređivati sa konkurencijom. Novi Duster ne donosi ništa novo u tom delu. Za ljude koji od SUV-ija ne traže veću prostranost od Logana, novi isto kao i stari Duster će biti super, posebno sa novim Tce motorima koji su sasvim odgovarajući. Novi izgled nije ružniji od starog. Dalje će zavisti od cene.

LeNgenda

Jedna od vecih zabluda nasih ljudi jeste sa SUV-ovi donose vise prostora, bilo za putnike, bilo za prtljag.

Narocito kad je u pitanju SUV-B i SUV-C segment.

Industrija pomera ljude ka SUV-D segmentu da bi dobili korisnu zapreminu MPV-eva kao sto su stari Scenic, C-Max i slicno.

Duster je tek maaaaalo veci od Sandera i ne moze se ocekivati kabina Lodgy-ja.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

LoganBoy

Nisam neki ljubitelj SUV automobila ali sam bio impresioniran prostranošću Hyndai Tucsona, Škodinih manjih SUV-a i slično. Cena oko 18 k eur. Doduše svi imaju skromniji prtljažni prostor. Onda sedneš u malo jeftinijeg Dustera i vidiš zašto je jeftiniji. Problematika prostora, ergonomije i filozofija 7 seatera bi mogla da se obrađuje u nekoj posebnoj temi ako neko postavi. Mislim da bi bilo zanimljivo.

kiconix

To je bar lako resivo, odes i pazaris nesto od ponudjenog a da nije Dacia.

shole


LoganBoy

Citat: kiconix poslato 04.08.2019. - 15:04
To je bar lako resivo, odes i pazaris nesto od ponudjenog a da nije Dacia.
:hall:

speedo

Motor 100 tce zaista jeftiniji preko 2000€ od 130 tce. Koliko vidim, osim motora jedina razlika je što 100 tce dolazi sa petobrzinskim mjenjačem, a ovi jači imaju brzinu više. Essential 100 tce 12500€, Comfort 13000, a Prestige 14200 (izvor dacia.ba). Dobra ponuda svakako, volio bih isprobati kako ide ovaj motor. Fabrički podaci: maks. brzina 168kmh, ubrzanje do stotke 12,5, potrošnja 6,5l grad, otvorena 4,8, prosječna 5,4.

bocca

#265
Jedna molba za forumaše koji bolje barataju sa engleskim sajtovima. Ili rumunskim. Može li neko pronaći krivu obrtnog momenta za ovaj novi 1.0 tce 100ks? Zašto pitam? Nekako mi čudno da maksimalni momenat od 160nm postiže na dosta visokim obrtajima za turbake (2750 obrtaja)! Rekoh, možda npr 150nm ili 155nm ostvaruje na dosta nižim obrtajima pa nije toliko strašno. Mada krive obično brzo rastu a sporo padaju pa možda i nije tako. Inače 1.3 tce od 100ks ima maksimalni momenat od 200nm na nestvarnih 1400 obrtaja!!!
I drugo, može li iko negde pronaći podatak, u petoj brzini kolika je brzina kretanja pri 1000 obrtaja? Ili za svih 5 brzina. Nekada su objavljivali te podatke na sajtu Dačije u Srbiji a sada više ne.
Pozdrav svima.

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Keka

@bocca: 1.0 je trocilindras, mora da se zavrti, 1.3 ima 4 cilindra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bocca

Možda i nije za ovu temu a možda i jeste. Imao pre neki dan sastanak u Subotici. Posle imao vremena i odem do salona da ponovo pogledam Dastera (nisam ga gledao par meseci). Nemam niti vremena niti mogu ovako da vam opišem koliko prodavac nema pojma ni o čemu!!! Sramota. Na kraju uđe na sajt i ne zna da pronađe katalog za dodatnu opremu! Ma...

Veterinar

Takav utisak sam stekao nekoliko puta na različitim mestima. Svaki put bih bio jako neprijatno iznenađen.