Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

I kod restilizovane verzije ne postoji guma duž celog kanala iznad vrata...videćemo u narednom periodu da li će neko reklamirati pucanje farbe ili su ovog puta uradili kako treba

dekiv68

Citat: saša61beograd poslato 21.02.2018. - 12:19
Kad budu delili besplatno,može da se prihvati.Kad se debelo plaća,ništa ne mora da se prihvati (kad već može da se bira).Mnogi novi modeli uredno imaju termometar motora.Možda nije neophodan,ali je poželjan.Kad šikne para na kompenzacioni sud,onda se vidi koliko je neophodan.Koliko sam čuo,lampica za povišenu temperaturu motora se često prekasno upali.
Pun mi je kufer priča kako se sa novim modelima dobija sve više,a za isto para.To su bajke za naivne,a tako proizvođači uglavnom vide svoje kupce.
+1 :too:

Zoran

Lampica znači,  stani gotov si.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Pre neki dan na sajmu seo u novi Daster II, koiko god sam bio pozitivno pod utiskom novog izdanja, sad sam se razočarao, uživo nisam nešto impresioniran to je generalni utisak, a najviše su me razočarala sedišta, prekratka i preuska :ne:

Goran25

Jasho,

A da nije do tvojih dimenzija  :) Sedišta su duža u odnosu na prethodnu verziju i bolje prijanjaju

ali generalno i dalje imaju prostora za napredak, da se ne lažemo.

jasho

Citat: Goran25 poslato 28.03.2018. - 14:12
Jasho,

A da nije do tvojih dimenzija  :) Sedišta su duža u odnosu na prethodnu verziju i bolje prijanjaju

ali generalno i dalje imaju prostora za napredak, da se ne lažemo.

U sanderu su mi ok, ja sam 186cm/93kg

speedo

Danas sam u Tuzli, na sajmu automobila imao priliku probati novi Duster.

Ljudi moji...šta je ono. Hoću da kažem veoma sam pozitivno iznenađen. U pitanju je bila verzija 4x4 sa najjačim dizelom i najvećom opremom plus par opcija. Na prvi dojam volan nevjerovatno lagan u mjestu, sa brzinom se ukrućuje i nimalo ne bježi iz ruku preko džombi i visokog trotoara. Sjedišta, veoma dobra. Automatska klima ekstra...jednostavna za upotrebu plus sa točkićima za podešavanja koji su praktičniji nego ovi starinski, da je u jednom Audiju npr. ne bi se imala čega sramotiti.

Dvije zamjerke, onako na prvu, 1. rezolucija kamere. Ovaj je imao tu full kameru sa sve četiri strane i zaista se lako prebacuje i koristi međutim rezolucija je poslaba. Vidi se, naravno dijete, veći kamen, veća grana, stubić i sl. što bi realno i moglo da napravi problem, ali neke manje stvari se malo slabije razaznaju. 2. Nije moj i neće u neko skorije vrijeme biti.

Motor lijepo vuče, ali u gradskoj vožnji i nisam ga baš patosirao. Start-stop sistem dobro radi, ne pravi probleme. Mjenjač ugodan za rukovanje, premda traži malo privikavanja u smislu "dužine" brzina. Prva je kratka, ali ne baš prekratka. Drugom se može krenuti po ravnom, a ostale su nekako miks. Ovo sve u poređenju sa klasičnim petobrzincem. Handsfree kartica veoma praktična stvar. Potrošnja po bordu 6,5 litara testiranja po gradu, rekao bih nadasve pristojno.

Sve u svemu auto ostavlja prilično prestižan dojam i meni se jako dopao na prvu. Sandero prve pa i druge generaciju izgledaju kao zastarjeli modeli u usporedbi sa novim Dusterom. Ko god se odluči za kupovinu sigurno neće pogriješiti.

saša61beograd

Taj Daster košta 16-17.000 evra.U bilo koji auto te cene da si seo,delovao bi bolje od Sandera.

speedo

Pa i ne bih se baš složio. Mislim da je za te pare taj Duster jako poštena ponuda. Sjeo sam i u Citroene i Pežoe i Hjundajie sličnih cijena i nisu me toliko impresionirali u odnosu i na tog Dustera i na npr. mog Sandera. Ili su mali sa prostorom, imaju nekih jeftinih detalja, mjenjač dugačkog hoda i neprecizan...

jasho


Highlander

#175
Prva asocijacija mi je bila : kako je to vozilo idealno za nekoga ko se bavi malom privredom !
100 % će privući pažnju nekih "sumnjivih" tipova koji se bave izradom šta-ja-znam šahtova na primjer, ili imaju prodavnice za kućne ljubimce, ili ...  :ces: :whistling: :zloca:

P.S. Na novom Dusteru mi najviše smeta "repić" na slovu U u natpisu DUSTER . Zašto su to dirali ?  :badmood:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Super je to auto. Prikolica puna šahtova a on pun šarafa.  Još nebi morao stavljati lance za snijeg na Komaru, kao prošle godine za 1. Maj.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Nije loše to, ali pre bih birao opciju sa 4-5 sedišta, a da je pickup. Još da može tovarni prostor da sr zatvori... Ovde, ako sam dobro shvatio brzinskim pregledom teksta, se doplaćuje preko 1500 evra za ovu varijantu u odnosu na putnicku. Gde je logika? Sadašnji N1 Duster sa pregradom nudi veliki tovarni kapacitet, a opciono stanu i putnici. Ok, znam, ovo je baš za teret, ali Zoki se snašao sa putničkim Sanderom...

slavko_bgd


cika mili

Gledajući sa strane rekao bih Nisan Navara.  :ne: