Lakiranje kočionih čeljusti i doboša

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Jao i mene ovo sve čeka pred sledeće leto kada planiram alu felne.
Nešto sam se razmišljao, a zavisi koje felne uzmem, da mi boje budu napred žuta, a nazad crvena....mada mi je to mnooogo šareno pa se mislim i sve u crveno. Mislim da je neko već navodio te varijante ovde, al definitivno ću JA da odlučim :dobro: i što se kaže o ukusima ne vredi raspravljati. Da imam pare meni bi bile one metalik crne alu felne sa tankim kracima i doboši i klješta u crno, ali nema se para za to planinarenje. :cry:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

trajce

Pozdrav!
Nije se skoro pisalo o ovoj temi... Ja uradio nesto danas pa da vidite.
Najvise mi smeta boja korozije na dobosima, diskovima i ostalom i to je najveci razlog zbog kojeg sam farbao. Diskove i celjusti sam ocistio, osmirglao i ofarbao crno crvenom bojom. Evo kako to izgleda. Farba je u spreju. Hteo sam da sve ofarbam nekom Hrom bojom al ovo mi je bilo pri ruci. Dobose sam prosle godine ofarbao prvo sivom osnovnom pa onda crnom bojom.

zac

Lepo si ti to odradio  :aplause:  samo nam reci koju boju si koristio?  :dobro:

Aleks

Kombinacija dve boje - originalno!  :aplause:

staracstol


Dachaa

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

trajce

Evo da odgovorim sto pre. Obe boje su u spreju. Crvenu sam kupio i koristio dok sam vozio Skodu. U farbari su mi spremili to prema broju boje iz Skodine servisne knjizice. Crnu je kupio moj brat da bi zafarbao nesto na svom autu. Nadam se da cu uskoro imati slike sprejeva (zamolio sam burazera da ih slika i posalje mi slike). Nadam se takodje da ce ove boje potrajati obzirom da temperature i uslove u toj zoni.

zac

Zato sam te i pitao, na kocionim celjustima treba koristiti vatrostalne boje... ima ih u spreju po farbarama i izdrzavaju, ako se ne varam od oko 600 oC a kostaju oko 700 din.

trajce

Sta je tu je. Ovo neka traje neko vreme pa cemo ispocetka malo ozbiljnije. Evo slika sprejeva...

staracstol

To su obicne boje al video sam i da "Durezin" nanet cetkom prezivi.

trajce

Pozdrav, evo proslo tri godine od fabanja pa reko da se malo doteramo  :lux:
Opet sam kupio obicnu akrilnu farbu u spreju, trazio sam crnu i crvenu za visoke temp. ali kazu nema crvena, ima samo mat crna, reko necu mat, hocu lak  :woo-hoo:

Nakon tri godine izgledalo je jos uvek solidno

Highlander

Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

goxy