Lakiranje kočionih čeljusti i doboša

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

DIY how-to: Lakiranje kocionih celjusti i dobosa

Pacijent: Dacia Supernova , boja aluminij
neki kazu da se moze stavit obicni auto lak direktno na zeljezo i da ce sve biti ok, tj nece se dobiti "narancina kora". meni je to malo sumnjivo, pa sam ja zato krenuo raditi temeljito, tocnije po PS-u. i sada nakon 4000km, i nekoliko veoma jakih kocenja, boje je i dalje jednaka, nije pocrnila nit se stvorila kora.
___________

materijal:
-šmirgl papir P100(moze i busilica sa brusnom "piramidom" ali meni je lakse papirom)
-sredstvo za uklanjanje hrđe
-temeljna boja za zeljezo
-Auto lak otporan na visoke temperature(po boji koju zelite)
-stare novine
-krep(pik) traka

podignite auto na klocne, najbolje je da cijeli stoji na klocnama, ili radite jednu po jednu stranu.

krenimo!

dakle, prvo ocistimo sve sa sredstvom za skidanje hrdje:



onda fino uzmete stare novine i krep(pik) traku i obljepite cijeli blatobran




nanesite temeljnu boju za zeljezo



nakon 3 sloja boje, to izgleda ovako:




sad imate kocnice koje se vide.... najbolje je upariti to sa alu felgama koje imaju malo krakova, onda posebno dolazi do izrazaja vas trud!!

boju stavite naravno koja vam se svidja, ali moj savjet je da ne pretjerujete sa "dreč-super-sport" bojama, znaci - sa ukusom   :to:




Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Dachaa

Resio sam da ofarbam zardjale dobose,i uz to bih ofrarbao kociona klesta ali sam u dilemi dobos ne bih farbao u crveno jer mi je nekako drecavo,a svidja mi se da napred ona klesta ofarbam u crveno,ali ne znam da li valja da pozadi bude u crno a napred crveno.Malo pomoci bi dobro doslo :)

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Vihor

sve crno, ili sve crveno, ovako bi modzda bilo sareno, luna park
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Aleks


david

Sta mislis dobos zut a klesta crvena

mrsp

Komšija ja bih ipak ofarbao doboš u crno a klešta u sivu boju jer ti je i auto usivoj boji. Barem sam ja razmišljao kod mene tako da uradim jer su mi i felne sive. Sve ostale varjante mi izgledaju malo šareno, ali to je sve stvar ukusa. :respect:

MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

Keka

Crno. Sve ostalo je malo kicerica na Loganu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Upravu ste da bi izgledao kao luna park,ali ne svidja mi se pozadi crveno a napred mi se svidja :bonk:

Mislim da cu da ofarbam sve u crno ili sivo,necu da mesam :) Samo da se smiri malo ovo vreme,pa cu da se bacim na posao  :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Sivo bi moglo da poremeti estetiku felni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Moracu malo da se pozabavim photoshop-om,da isprobam sve moguce kombinacije koja mi se najvise bude svidela ta ce da ide :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

david


mrsp

Kad malo bolje razmislim možda je ipak crna najbolja.Ipak pokaži šda si uradio,A možda i vidim kad budem u prolazu! :too: :too: :too:

staracstol

Keka je dobro primetio. Ja sam na Jugu za probu ofarbao doboše u žuto (taj sam imo sprej) i nestale felne, oko ih doživi samo kao smetnju izmedju oka i doboša. Ako je felna lepa, sa puno krakova, crna je pravi izbor (po meni).

Vihor

crvena je crvena , bolje se primecava    :hihi1:    ili jesi ili nisi
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.