Vađenje blaunpunkt-a

prethodna tema - sledeća tema

miroslavstev

Molim vas za pomoć.

Ne mogu da nađem na forumu.
Treba mi uputstvo ili pomoć kako se vadi fabrički blaunpunkt cd/mp3 player iz Dacia Sandero Stepway.

Izvinjavam se ako sam promašio rubriku.

Loganovac

Ajde stavi fotku. Ako je standardni radio vadi se bez ikakvih problema, možeš čak i prstima da ga povučeš napolje iz metalnog nosača, mada postoji i specijalni alat, izgleda kao dve metalen igle za heklanje, sa kukicama na kraju koje se uvuku u namenske otvore i uređaj povuče napolje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miroslavstev


Loganovac

Onda nemaš nikakvih problema - ćapi prstima i čupaj napolje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miroslavstev

Hvala na odgovoru.
Pokušao sam, leva strana i krene nekako ali desna se drži. Nisam smeo jače da ne polomim nešto.
Pokušaću sutra, pa šta uradim.

Veterinar

Ako ne bude išlo, pokušaj sa leve i desne strane da uvučeš tanke nožiće (pazi da ne oštetiš farbu uz otvor za radio). Ako ne bude išlo ni tako, pokušaću da pronađem "igle" za taj radio, uveren sam da ih imam, pa ćemo da se čujemo...

Loganovac

Kod mene ide lako. Pokušaj da prvo skineš pločicu, možda ćeš moći bolje da uhvatiš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

U stepway-u stvarno ide teško. Ja sam se baš namučio svojevremeno i čak malo i iskrivio neke " držače " iznutra. A kako sam izvadio više se i ne sećam zbog nekoliko različitih pokušaja. :ne:

miroslavstev

hah to sam se i plašio.. Probao sam bez pločice, logično mi bilo to prvo da uradim, ali teško.. Videću, probaću opet, ako ne uspem, naći ću nekog majstora ili slično

speedo

Ovi audiouređaji iz slobodne prodaje imaju neke viljuškice (tako da ih nazovem) koje se stave u predviđeno mjesto i izlaze napolje za sekundu bukvalno. Sa bočnih strana između samog uređaja i njegovog kućišta (koje dođe sa radiom kad ga kupite). Pretpostavljam da bi takav neki sistem trebao biti i kod fabričkog.

miki-bgd

#10
Ne mogu da pomognem za fabricki radio, moj je odnesen u jednoj nocnoj akciji :nindza: I od tog "majstora" ostalo je par ogrebotina po okolnoj plastici (izgleda ni on nije imao odgovarajuci alat  :D ).

Ako ti je blizu, pitaj u nekom ovlascenom/neovlascenom servisu, to je sekund posla, mozda ti ucine...  :ne:

PS. U krajnjem slucaju, skines tu plastiku (i usput naspricas kontakt sprej gde treba  :whistling: ) i trebao bi da imas bolji pristup.

Lazar@

Na mom steveju taj radio nije htio da mrdne kad sam ga vadio...
Moras da skines komplet sivu masku( na 01:15 i na 02:53 ces vidjeti kako se skida, krenes odozdo ka gore)


Kad skines masku, nezgodno zavuces ruku kroz otvor ispod radija i pritisnes crvene zabice sa slike nazad u radio i izvuces  :D
Zabice se nalaze malo iza "plocice" od radija koja se skida, jako nezgodno za zglob ruke  :ljut:





ivan-bgd

#12
Treba ti dva tanka šrafcigera (krstaci)koji će da glume originalne vadilice....Ubaciš u gornju i donju rupu kada skineš pločicu i na levoj strani natežeš šrafcigere u levo i povučeš prema sebi,a desnu stranu natežeš u desno i takođe vučeš prema sebi.Tako se oslobađaju zubići koji drže radio u kavezu koji ostaje iza radija.

Veterinar

Ako se ne varam, ovo je oprema za skidanje... Voljan sam da je poklonim.

ivan-bgd

Ovo je za pioneer-panasonic-sony....eventualno za neki stariji blaupunkt mada ne verujem...oni uglavnom koriste šipkaste vadilice...