Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Logicno, i krajnje racionalno.
Poenta je, ne verujte u sve sto vidite na netu.
Kao sto rece Zoki (i sam sam napisao vec), sadasnji izbor za te novce Tipo.

saša61beograd

#376
AK Kompresor ima u ponudi novi Stepway po cenama 12.190 do 14.580 evra.
Za ovih 14.580 evra,ili tu negde,trenutno mogu da se kupe sledeći krševi:
-Hyundai i30,13.690 evra
-Hyunday Elantra 14.490 evra
-Fiat 500 L cross 1,3 Dizel, 13.390 evra
-Toyota Korola 1,6, 15.490 evra
-Alfa Romeo Đulieta, 15.100 evra
-Škoda Scala, 13.600 do 14.480 evra
Fiat Tipo,kao sirotinjski auto,neću da dovodim u vezu sa Dačijom,inače je 11.000-13.000 evra.
Sve cene su sa sajta "Polovni automobili,rubrika "Novi automobili".

Prosto me sramota da sutra izađem na ulicu, komšije će početi da me ogovarju u stilu "vidi onog buržuja što vozi Dačiju".

bugi

Iz ovog izbora Scala 1/1

bocca

Ne znam odakle Kompresoru ta cifra od 14600e i šta su sve od opreme dodali tu ali najskuplji Stepway je 12700e koji ima puno toga ali ne baš sve (mora da ostane nešto i za doplatu). Svi navedeni automobili su u prvom paketu opreme i sa popustima i svi su (sem 500L, a i on je uz reciklažu) automobili koji nisu povišeni. Često su i sa generacijski dosta starim i u proizvodnji jeftinim motorima. Puno toga tu nije uporedivo. Ne bih nešto puno da branim Dačiju ali trenutno Stepway može da se poredi samo sa Kapturom, Stonikom, Kamikom i sličnima od kojih svakako mora biti jeftiniji jer je i za pola broja manji. Kada uskoro izađu cene za Logana njega možemo porediti sa "nepovišenim" konkurentima. A moje skromno mišljenje, bez puno argumenata, je da su trenutno najskuplji automobili u autoindustriji u odnosu na ono što nude baš povišeni automobili B segmenta!
Pozdrav

kiconix

Ja to pricam svo vreme.
Plus sto je porediti auto sa punim paketom opreme u najjacoj motorizaciji sa baznim modelima nemoguce.
Ne branim Daciju, daleko bilo, skupa kao nikad do sad al je opet najjeftinija u poredjenju sa konkurencijom.

glavonja3

Ali Dacija je "Dacija", i jos, nesto je to mala razlika u ceni izmedju Dacija Stepveja i ovih "sirotinjskih" auta.

bocca

Pa i nije mala. Stepway sa klimom je 11500e. Nov motor, nova platforma. Ostali automobili o kojima pričamo od 14000e pa na više. 2500e razlike je preko 20%. Kada bi bilo i običnog Sandera bilo bi i 30% da je jeftiniji. Pa koliko treba da bude, 50%? Pa pogledajte cene za Clio, za 208, za Polo... Koliko je lošija Dačija toliko je i jeftinija. A i svi mi pričamo da je lošija a novi model niko nije ni video uživo a kamoli provozao! Možda bude i pozitivnih iznenađenja!

LeNgenda

Nije ovde problem u odnosu cena, ovde je problem u apsolutnim iznosima.

Sa osmoventilcima je otišao i koncept solidnog novog auta sa klimom za 8000 evra.

Svi su se utripovali da su Toyota iz 2010., pa B segment košta 13000, C segment 22000, a D segment (gde ga još ima) 35000 evra.

Tada je Clio bio 10000, Megane 14000, a npr. Latitude 20000 evra.

Labudova pesma klasičnih SUS motora, tehnologija električnih vozila nema toliko nijansi za budući "razvoj" kao što su SUS motori eksploatisali isto tržište 150 godina istim forama.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Boqy

Sandero proglašen za auto godine u klasi malih automobila. Britanski auto portal "WhatCar". Tamo gde su ih najviše simevali. :)

https://www.whatcar.com/news/car-of-the-year-awards-2021-small-car-of-the-year/n22429

Veterinar


Zoran

I NSU RO 80 je bio automobil godine?
Sam svoj gazda - vazda.

szs

Šteta što neče biti kod nas
Običan Sandero
1.0 eco G bi bio pravi pogodak za naše tržište
I ne čudi me što je izabran od Whatcar u toj kategoriji
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Veterinar

Ma, ne čudi me to. Nego, kad pre? Gde su novinari za volanom mesec-dva? Zar nije logično da se titula daje na kraju godine.

Vladan P

Prodaja bolje ide ako tiulu dobiješ (kupiš) odmah po plasmanu proizvoda.
Zajedno smo skupa !

saša61beograd

Citat: Veterinar poslato 19.01.2021. - 16:50
Nego, kad pre? Gde su novinari za volanom mesec-dva?
Zbog aktuelne epidemiološke situacije probe i testovi su obavljeni virtuelno,na simulatoru.
Šalu na stranu,za 8.000 funti to je zaista pristojna kupovina i zaslužuje titulu.
Nadam se da će Reno-u doći iz dupeta u glavu i da će običnog Sandera početi da pravi u Rumuniji.Onda možemo da se nadamo da će biti tu oko 9.000 evra sa klimom i 1,0 Sce motorom.To već liči na ono što je Dačija bila u prethodne dve generacije.