Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Istini za volju, ako ces porediti Stepway-a onda moras sa Kamiqom.  :ne:
Onda paket opreme, plin i sl.

miki-bgd

Al su cene otisle...
2012. sam uzeo Stepway-a, placen 8800€, klima, centralna brava, podizaci prednjih prozora, rezervni tocak pune velicine... Ok, novi ima dosta opreme, ali je razlika skoro 50% cene auta.
A i tada je bio Duster sa klimom za nekih 12500€.

bugi

Stoji to da ne treba porediti različite klase, ali kad dodje do kupovine auta, gleda se sta mozes dobiti u nekom cenovnom rangu.... Osim ako se bas ne nameracis na neki mali suv...

kiconix

Apsolutno.
Samo kazem da ako vec pricamo o poredjenju, treba bar biti ista klasa vozila.

glavonja3

Mislim da ne treba govoriti da je Dacija ista kao ostali brendovi. Dosad su bili 1) auti i 2) Dacija. To se videlo po odnosu vecine ljudi spram tog brenda a i prema cenama Dacije koja je uvek bilo dosta povoljnija u skoro svim konfiguracijama Sandera, Stepveja, Daster i Logana (mozda i Lodzija i sl al to ne znam). Sada odjednom se poredi Dacija sa ostalim kolima. Kada je to Dacija postala isto sto i Reno, Pezo, Kia, Skoda, Folksvagen, Hjundai...???

Veterinar

Koliko god da navijam za niže cene predstavnika novih generacija Dacija, ne bih se složio da prethodne generacije nisu bile među "autima". Odnos većine ljudi me nije zanimao ni 2003. godine kada sam zacrtao sebi da ce Logan biti moj kada se pojavi.  Dačija se sada poredi sa nekada boljim automobilima, ali onaj ko je vozio Škodu Feliciju isto nije mogao da očekuje da će njeni naslednici ovako dobro da se rangiraju.
  Videćemo šta će biti sa cenama, ekonomska kriza tek sledi, a treba imati u vidu da na našim lagerima ima još uvek neprodatih vozila iz 2019. godine. Sa višim cenama prodaja će ići još teže , naravno.

Imali smo Stepwaya u kući, smatrali smo da je najlepši na svetu celom. Neuporediv sa novim, svakako (fotografije sam skinuo sa interneta, među prvima šta je izašlo).

speedo

Izgleda da su u dačiji čitali žalopojke ovdje nekih forumaša i želju za minimalno opreme i nekim osnovnim motorom, tako imamo 65ks i vozila bez klime. Izgleda da je prekopiran klio 5, što je dobro jer sam u njemu sjedio i odličan je (razlika nebo i zemlja u odnosu na moj sandero), ali isto tako izgleda je i plastika posvuda ista i da ima puno golih - metalnih površina. Za 12.000+ to će malo teže da prolazi.

Aleksabgd

Dačija sa cenom od 7000e moglo je da prodje bez klime, nova sa cenom od 11.000e teško.

Aleks

Pa ono jeste... Ali klotara iz 2004 nije imala ni jedan air bag, abs, esp i još neke stvarčice koje su sada obavezne. Ali opet smatram da to ne košta 4000 više.
Da ne pominjem samo teget i belu boju koja se ne doplaćuju, 450€ doplata za metalik a ranije 200, doplata za rezervni točak...
Ja lično ne vidim mogućnost pojavljivanja nove Dacije u svojoj garaži. Možda godinu- dve staru sa malom kilometražom koja vredi 30% nove.

Andrix

Mislis vredi vise, ali ne kosta 30 % nove.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

 :laugh:
Htedoh napisati da je Dacia stara godinu -dve 30% jeftinija od nove.

Keka

Problem je sto se za manje od 13.000 evra danas retko sta moze kupiti novo. Ima ali bas retko.

Kako i zasto je to tako, druga tema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Ne vidim niti jedan proizvod i uslugu da su toliko posupili, mislim na skok cene Dacija ranije (jos uvek sada mozda za ponesto) i sada (ubuduce). Lici mi na neku anomaliju. Zasto kola? Zasto i Dacija?

speedo

Citat: Keka poslato 26.11.2020. - 09:51
Problem je sto se za manje od 13.000 evra danas retko sta moze kupiti novo. Ima ali bas retko.

Ne bih se baš složio. Oko 13.000€ može da se bira; Astra J sedan turbo, Arona, Ceed je tu negdje, jeftiniji su Tipo i 500L....sve redom onako solidni (da ne kažem ozbiljni) automobili. Pa i sestrinski klio za te pare da se dobar izabere, a tu je blizu i početni Megane sedan (grand coupe ili kako se već zove).


Veterinar

#314
Citat: glavonja3 poslato 26.11.2020. - 13:05
Lici mi na neku anomaliju. Zasto kola?

Ne mogu da objasnim. Pre osam meseci izneo sam sopstvena strahovanja od ekononskog sunovrata na globalnom nivou (tada sam napisao za godinu i po, tako da je to rezervisano za iducu godinu, pred kraj), a ove cene kontriraju mojim predvidjanjima. Ipak, nisam video nikoga ko je u ovim temama uzviknuo :"Ma, j*bo pare, sa' cu da ga kupim!", nego se svi ustezemo zbog iznetih cifri. To što su digli svi cene nije olaksavajuca okolnost. Nije, jer da svako od nas olako iz džepa može da izvuče 15000 evra, bili bismo na Škoda forumu sa svojim Octavijama, koje su za taj novac mogle da se kupe pre desetak godina ili više. Videćemo šta će biti sa odnosom ponude i potraznje. Opet se vracam na činjenicu da se nude "novi" MCV stepway modeli iz 2019, video sam da je tako i sa Ladom Nivom i sl. Raniji stav tipa "imaju dovoljno potražnje u bogatijim zemljama" bi mogao da padne u vodu, jer ce ekonomske posledice trenutnih dešavanja da snose i te zemlje. Mozda ce tada ljudi da biraju pre Daciju nego skuplji automobil, pa ce tamo da poraste prodaja Stepwaya, a opadne Skode Octavije, ne znam. Cini mi se da ce, kako je spominjano, mnogi forumasi dobro (i bolje) da cuvaju automobile koje trenutno voze jos neko vreme. U proseku mislim da je tako.