Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#270
Ja to vidim kao sekiraciju... Kakav je to menadžment? Verujem da će upućeni da kažu da je sve to sa razlogom, Stepway je činio 65% prodaje Sandera... Na našem tržištu? Po kojoj ceni je nudjen taj Stepway? Sunce zarko, ne moze napamet da se određuje koji modeli ce biti zastupljeni na kom trzistu. Danas, kada više nego pre mora svako da se bori za svog kupca, neko pogrešnom odlukom izgubi na stotine njih (ne znam da li na hiljade, ovo ipak gledam iz svog ugla). Svako (ali bas svako) ko piše u ovoj temi bi kupio Daciju ponovo, kada bi bila pristupacna.  Sandero bi, jako verujem, mogao da košta sa klimom do 10000 evra. Koliko firmi su kao flotna vozila imala Sandero? Koliko rentacar kuća? Zašto prepustiti Škodi (Fabiji) taj deo kolača? Ili Opel Corsi van? Videćemo cene Logana. Znam da su mnogi digli cene, ali nedeljiva zadnja klupa nema veze sa tim. Klima... Truba - ruba.

Veterinar

Izazvan Kiconixovim komentarom u drugoj temi, krenuo sam redom. Neke zvao, nesto citao. Polo u ponudi samo 1.0 tsi, kraj godine je, pa drugih varijanti nece biti do kraja godine. 13490 evra. Puno.
  Fabija prati cenom Sandero.
Međutim, Fiat 500 L 1.4 Van (za firme) ima za 10990 evra, a ne mogu da kažem da nije zanimljiv Tipo 1.4 na akciji po 11690 evra. Bice popusta verujem, decembar tek sledi.
  Čekam cene Logana i informacije o MCV-u...

kiconix

Jednostavno a komplikovano.
Svi su podigli cene u odnosu na period koji mi pamtimo.
Do januara nisam ni gledao cenovnike a onda sam ostao bez teksta.
Ibiza koja je bila 11500 sad je oko 15000, nova Astra i Fokus su sad daaaaleeeeko  otisli.
Octavia bila oko 16000 za tdi, sad 20000, itd.
Poludeli skroz.
Mislim da Dacija lepo klizi ispod drugih, jos uvek.
Druga je prica sto se to nama (meni) ne svidja.

dekiv68

Vreme je za homologaciju i obimniji uvoz kineskih modela. Mislim da bi to značajno povećalo konkurenciju i smanjilo cenu na evropskom tržištu.

kiconix

Eh, kad sam gledao Cherry u salonu bio jako zanimljiv.
Sad kad ih vidim na ulici, raspadaju se.
Ne bih kineski auto vozio.

speedo

Pitanje je koji je to automobili jeftiniji od dačije. Može im se, nama loše - njima dobro!

kiconix


abc123

Izgleda da je nastampano mnogo vise Evara nego sto pretpostavljamo. I ovaj sto drzi sake u formi vagine i koji je izgleda konektovan na sam vrh svetske moci zna za to cim obecava prosecne plate od 900 evra za koju godinu. Cini se da se i cene vozila projektuju za tu novcanu masu u narednih 5 godina. Izgleda da kupovna moc evra pada za cca 30% za uvrh glave 2 godine.

Ayrton

Citat: nik poslato 16.11.2020. - 12:15
Vidim ja da ću definitivno na proleće da radim limariju na Čiči Loganu.
+1.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

saša61beograd

Sredinom 2016.godine Logan i Sandero su koštali 7.995 evra (klima i ostalo).Sa starim dobrim, proverenim 1,2 motorom.Eh,those were the days,my friend.
Onda su došli novi motori (motorčići),ekologija i ostalo i stigosmo dovde.
I ja sam počeo da mog Logana pazim i čuvam bolje nego kad je bio nov,nije nerealno da ga sačuvam u dobrom stanju bar još 5 godina.

sale_u123


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

dejanz


Zoran

Nije ga trebalo ni prestajat proizvodit.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Ја то причам за Рено 4 већ 20 година  :)