Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

abc123

Generalno, kada su u pitanju kvarovi, mehanicki kvarovi se najcesce "najave" cudnim zvukom, vibracijama isl. tako da imas vremena da reagujes i na vreme obavis popravku bez angazovanja slep sluzbe. Elektronika otkazuje promptno. Ili radi li ne radi. I moze da vam priredi najneprijatnija iznenadjenja na putu. Hidraulicni servo sistem na starim Dacijama se pokazao kao veoma pouzdan. Generalno francuski proizvodjaci gume i zaptivnih elemenata su vrhunski u svetu. I bas to oni izbacuju a ubacuju elektroniku i elektriku u servo po kojoj se nisu bas proslavili.

saša61beograd

#226
Ne znam kako će biti u ostatku Evrope,ali kod nas je sve ovo jako loše.Loše je to što će se jedan narodni,da ne kažem sirotinjski auto,kod nas prodavati samo u najskupljoj varijanti!?Znači,samo Stepvej,običan Sandero ne!A uz Stepvej ide,verovatno,samo Tce.Dakle,Dačija će biti jedini brend B segmenta koji neće na našem tržištu nuditi atmosferki motor.Svi drugi (Klio,Fijesta,208,Polo,Fabija, i20...)imaju u ponudi atmosferski motor.Kod Dačije samo najbolje,luksuzno,široko,ima se,može se!
A ako Stepvej bude i sa SCe motorom,biće to tragikomično.Zbog težine,visine,aerodinamike i onih širokih guma,taj auto će biti dobar samo za do pijace i to bez žurbe.Naročito jer sad taj Sce umesto početnih 74 ks,ima 65ks.
Uz Koronu,krizu i sve ostalo,imam utisak da će nova generacija kod nas biti vrlo retka pojava na ulicama.I treba im tako jer su izdali onu kategoriju kupaca kojoj je Dačija prvenstveno namenjena.Da li je to politika Reno-a ili našeg uvoznika,to sada nije važno.

montenegrino

Koliko sam ukapirao, bice u ponudi Logan, a on bi po cijeni trebao da je tu negdje kao Sandero. A taj Sce po meni je preslab i za Sandera obicnog, a kamo li za Stepway. Vozim Sandera 2010 1.4 Mpi i ispod te snage mislim da bi bilo mucenje voziti ga. Mogu zamisliti kako ovaj od 65 ide

abc123

Mislim da je Cercil izgovorio da svaka pametna drzava vodi ratove daleko od svojih granica. A kada jedna kompanija otvara pogone daleko od svoje maticne drzave ne radi nista drugo nego sprovodi ovu Cercilovu doktrinu. Kad naidju zla vremena, kao sto i nailaze suptilno krenes da gasis tu proizvodnju van maticne drzave kako ti oni u kuci ne bi izgubili posao. Dacia zbog globalne ekonomske krize je postala pretnja za Reno. A za ovu boraniju u Rumuniji, sta im bog da.

Veterinar

Uveren sam da nije tako. Za tako nešto i ne moras da razvijas novi model. Svaki evro se racuna. Ako izbacis sa automobila obelezje motora (1.4 MPI, 1.5 Dci...), ustedeo si po primerku evro (lupam). Sa istom cenom, nakon prodatih 10 miliona primeraka, ostalo ti je u džepu 10 miliona evra, samo na racun bespotrebnosti. Onda izbacis rezervni točak, dizalicu... Investiras u firewall, azmafone u vratima, airbagove i polako dizes cenu. Zbog eko normi ulazes jos, pa još malo dizes cenu. Onda shvatis da ne prodajes vise Škodu Favorit, niti Feliciju, nego Fabiju. Pardon, Dacia Novu, Solencu, nego Logana. Nece VW da ubije Skodu jer se dobro prodaje. Svaki evro je kapital, a Stepway Renou povećava kapital.

Aleks


ivan-bgd

Doktore svaka ti je ka' Njegoševa  :too: :friends:

Vladan P

Poređenje Stepway 2 sa novim Stepway 3.


Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

E sto ne volim ove prezentacije, kad ni jednom da haubu podignu, pokažu motor, ima li tu nekih promjena ili inovacija, pa makar da su i sitne...reda radi, pokaži i motorni prostor kad već otvaraš i gepek :)

montenegrino

Evo Njemci izasli sa cijenama za Sandero Basic 8490, i za Stepway od 11390 pocetna cijena. Kod nas vjerovatno jos skuplje
https://de.motor1.com/news/446165/dacia-sandero-stepway-2020-vorstellung/

Goky

Trenutno Stepway prvi nivo opreme 9.490E što je 1.900E manje od najavljene cene za entry level paket opreme. Koliko će biti oni jači paketi pandani Prestige ili Proud? Po ovome ode u 13.000 i malo preko...

Dva puta je do sada Dacia davala najbolji odnos uloženo - dobiveno, da li će i treći put Dacia biti taj pik ostaje da se vidi...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Tibor021

Citat: montenegrino poslato 01.11.2020. - 11:47
Evo Njemci izasli sa cijenama za Sandero Basic 8490, i za Stepway od 11390 pocetna cijena. Kod nas vjerovatno jos skuplje
https://de.motor1.com/news/446165/dacia-sandero-stepway-2020-vorstellung/

Zanimljiva matematika:
U članku se pominje da je sadašnja cena osnovne verzije Sandera u Nemačkoj 7.290€, što znači, da je novi Sandero u Nemačkoj skuplji za 16,50% (nova cena je 8.490€). Kada bi se taj procenat primenio na cenu Sandera u Srbiji (Sandero Essential) koja je sada 8.790€, uz isti procenat poskupjenja, novi modeli bi kod nas koštao 10.240€. Naravno, teoretski, pošto se kod nas neće prodavati.
U članku nije navedena sadašnja cena osnovnog modela Stepway-a, ali bi sa istom matematikom cena novog Stepway-a bila 11.055€ (ako se procenat povećanja - 16,50% - primeni na aktuelnu cenu osnovnog modela Stepway-a kod nas - 9.490€. (cene kod nas sam uzeo sa sajta Dačije ( https://www.dacia.rs/modeli/sandero/cene-verzije.html?gradeCode=ENS_MDL2P1SERIESPE3 )
Pri tome ne znam da li se osnovni modeli navedenih vozila i kod nas i u Nemačkoj isporučuju sa istom standardnom opremom (u šta sumnjam).

saša61beograd

Deprimirajuća matematika.Dačija i ja smo se izgleda razišli zauvek 2016.godine.
Sve više volim mog starog Logana!

djomla1977

Po nekom mom misljenju (a naravno da ne moram biti u pravu) maksimalna cena logana sa plinom u prestige ekvivalentu opreme ne bi smela da bude vise od 12000 eur. Cekamo da domaci uvoznik objavi cekovnik, pa da vidimo.

montenegrino

Citat: djomla1977 poslato 01.11.2020. - 21:22
Po nekom mom misljenju (a naravno da ne moram biti u pravu) maksimalna cena logana sa plinom u prestige ekvivalentu opreme ne bi smela da bude vise od 12000 eur. Cekamo da domaci uvoznik objavi cekovnik, pa da vidimo.
Otprilike i ja tako racunam. I jos da caste metalik boju.U protivnom, u kombinatoriku vec ulaze neka druga vozila