Dacia modeli u najavi

prethodna tema - sledeća tema

Kocijas

Bice super, samo ako su resili problem koji je prethodna serija sa kombinacijom benzin/plin imala. Iskreno se nadam da jesu.

bocca

Već sam pisao na jednom auto portalu na ovu vest, ja se bojim da možda Srbija bude i jedina zemlja u koju ovaj motor ni ne pošalju, sve zbog iskustva sa 0,9 motorima!!! Nadam se da grešim. U slučaju fer cenovne ponude ja sam jedan od zainteresovanih za ovu kombinaciju u Sanderu.

Veterinar

@Kocijas

Nije stvar u prethodnoj seriji, nego u očajnom plinu kod nas. Situacija na tom planu se znatno popravila u poslednje dve godine. Ako ništa drugo, pokazatelj pozitivnih promena na tom planu je sve ređe pisanje o toj problematici na forumu. Nije samo 0.9tce sa fabričkim plinom povučen iz prodaje kod nas, nego i 1.6sce.
  Koliko god da mi nije bilo pravo zbog problema koje sam imao samo desetak dana nakon kupovine novog automobila ne mogu da ne zamislim kako su stvari posmatrane iz ugla Reno-Nisana. Gomila automobila pod garancijom sa problemima, serviseri ih otklanjaju o trošku servisa, gubi se vreme (a time i novac), a problem nije do motora. Sve to je bio jedan užas za sve, i za Daciju i za nas. Ne ponovilo se. Videcemo kako cemo proci ove zime, ali kako smo vec debelo zagazili u dane sa minusom, optimista sam.
  Sad trenutno mi se ponuda motora uz opcije opreme ne dopada. Situacija je znatno lošija nego pre godinu dana. Mali motor sa plinskim uređajem bi mogao da bude osveženje.

bind

#93
Nastavak  na gore napisano
https://vrelegume.rs/dacia-duster-od-sada-i-sa-tce-100-eco-g-trocilindarskim-agregatom/

Novi TCe 100 Eco-G agregat će debitovati na modelu Duster ovog meseca.

Novi motori će u ponudi biti dostupni u modelima

Duster Essentiel  TCe 100 Eco-G 4×2 (cena u Francuskoj 12.490 eura)
Duster Essentiel TCe 100 Eco-G 4×4 (cena u Francuskoj 14.500 eura).

Sad sam u penziji i mnogo manje prelazim kilometara, do sad sam vozio stepway  dizela ,a Daster sa ovim motorom verovatno ce biti moj sledeci izbor. U planu je za godinu dve da zamenim stepwaya .Jos ako se saceka sajamski popust ili neka promocija -akcija ,to bi bio pun pogodak,makar za nas penzionere.

Kolka bi bila potrosnja ovog motora?

Zoran

Na otvorenom,  4x2  -  6,2 l/ 100 km
                            4×4 -  7l/100 km
                               Benzina
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Ista cena sa plinskim uređajem i bez njega? Koliko god da se ide ka ekološkim rešenjima, verujem da nema šanse. Mislim, ima, ako su digli cenu benzinske varijante kako bi ljudi lakše izabrali da kupe plinsku.

kiconix

Mozda uticaj ima i samo Francusko trziste.
Ko zna hoce li biti dostupno kod nas i po kojoj ceni.

slavko_bgd

Razlika može biti u paketima opreme benzinske i lpg varijante da bi se zadržala ista cena.
Logika je da onaj ko ne želi gas i spreman je da se vozi na skuplje gorivo očekuje viši kvalitet vozila ili više opreme.
Flote, koje bi po mojoj logici trebalo da budu najvažniji kupci LPG pogona, ne zanima oprema i luksuz za zaposlene. Cilj je da flota dobije vozila sa najnižom nabavnom cenom i najnižim eksploatacionim troškovima.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Evo se pojavio u BiH u ponudi, Duster 1.0 Tce, u essential varijanti, cijena mu je oko 12 800 eura, vjerujem da će biti pun pogodak za naše tržište...

Mali fin terenac, sa benzincem koji ne troši puno, 7 godina garancije, sa solidnim paketom opreme, a za cijenu manju nego kod kompakta ostalih proizvođača :)

Veterinar

I ovde je 1.0 u ponudi, ali ne verzija sa TNG uređajem.

szs

Moram da primetim da je izbor motora ove godine kriminalan
Praktično se svodi na 1.0 Sce i Dci 75  u svim modelima sem Duster-a
Ako bi da budete "zeleni" sa TNG ili CNG npr, RS vam stavlja branu dok traje garancija  :ranting:
Ozbiljno su su nas omalovažili kao kupce i kao tržište


:offtopic:
Zbog toga i ove godine (baš kao i prošle) ne kupujem Dačiju ponovo nego razmišljam o drugim proizvodjačima.
Znam da je bajkovito ali ... ako žele evo ja KUPUJEM nov auto sa CNG pa nek me demantuju ili pozovu  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

bind

#102
Evo sa francuskog sajta prevod je google translate  dole su cene na slici ,

Novi TCe 100 Eco-G

mislim da su malo preterali sa cenama .

Pored toga, ova tehnologija nudi značajne poreske prednosti u Francuskoj:

    Potpuno ili djelomično izuzeće dokumenta o registraciji automobila (ovisno o odjelu).
    Ecological Malus za 0 € ili niži u odnosu na ekvivalentnu verziju benzina
    Uvjeti za premiju konverzije
    Naljepnica Crit'Air 1 za sva UNP vozila
    Besplatan ili preferencijalni parking za korisnike Green Diska

Narudžbe su otvorene od 21. januara 2020. godine.



Izvor :
https://media.group.renault.com/global/en-gb/dacia/media/pressreleases/21238063/tarifs-france-du-nouveau-moteur-tce-100-eco-g-sur-la-gamme-dacia

bocca

Na sajtu dačije u Hrvatskoj pojavio se u cenovniku za Duster ovaj novi fabrički lpg benzinac! Za divno čudo košta identično kao i sam benzinac!!! Ima ga u prvom i trećem paketu opreme. Nadamo se da će uskoro biti i kod nas, naravno u ceni običnog benzinca!

baki09

Ne znam da li je ovo render ili zvanično...