palenje strelice koja sugeriše promjenu stepena prenosa

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

A da ne pričam za zonu škole. Da se ubiješ od muke da ne prebaciš 30 jer ako te navataju na 32 naje*o si.
E za te stvari tempomat je majka. Njega već ne bih zabranio. :-)

Ivan91

U pocetku su mi strelice pomogle u smislu da sugerisu saltanje ranije nego sto bi inace saltao, sada, kada vozim stedljivo, kako se uhvatim za rucicu menjaca tako se i indikator upali, tako da se slazemo u 98 % slucajeva.

A to da odvlace paznju, realno perifernim vidom je registrujem, daleko od toga da sam ikad gledao u njih dok vozim, tako da mi ta prica o odvlacenju paznje ne pije vodu.

Sa druge strane, postoji ejdna stvar koja mi i dalje odvlaci paznju ( 4 godine vozim auto ), a to su retardirano pozicionirani podizaci stakala.

Veterinar


Zoran

Ivan91 - na koliko obrtaja i sa koliko pritisnutim gasom (1/4, 1/2, 3/4...) ti sugeriše šaltanje?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Citat: Ivan91 poslato 03.10.2016. - 18:28
Sa druge strane, postoji ejdna stvar koja mi i dalje odvlaci paznju ( 4 godine vozim auto ), a to su retardirano pozicionirani podizaci stakala.

Ne branim Dačiju, jesu retardirano postavljeni, ali ako za 4 godine nisi izvežbao ruku...  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Na ravnom, normalna voznja, pokaze cim je dovoljno da u vecoj brzini obrtaju dodju na 1600 rpm. A kad se stisne zavisi naravno koliko si stisao, da li je ravno itd.
Sto se tice podizaca, jem li ga, mozda je i do mene. Svakako mi smeta i to sto su jako spori podizaci.
Tako da u situaciji kada vozis i pokusavas da zatvoris oba prozora do kraja, mora ruka da ti blei ispred rucice menjaca citavu vecnost.

Veterinar

Citat: slavko_bgd poslato 02.10.2016. - 21:00
Ta strelica je namenjena gluvima.

Tako nekako. Recimo, danas mi na uzbrdici, kada je maksimalno opterećen auto, sugeriše da ubacim u V stepen prenosa, a da sam to uradio (takva je uzbrdica bila i toliko je bilo tereta) odmah bi tražio da šaltam u niži stepen, jer bi brzina pala jako brzo. Ko sluša motor, ne treba mu strelica. Moj stil vožnje na ravnom približno odgovara tim strelicama (možda šaltam na 200 obrtaja više) dok na uzbrdicama nemaju blage veze sa realnim stanjem i potrebama.

Goky

Mislim da su mogli da postave ovaj pokazivač u centralnom delu gde je brzinomer jer ovako kako je postavljen zaklanja ga deo prstena koji okviri pokazivač broja obrtaja.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Loganovac

Hm... Zavisi odakle gledaš. Da pitamo Mlađu?  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Andrix

Kod mene se redovno pali na oko 2000 obrt, ali kad idem uzbrdo malo kasnije  //oko 2500 obr, oseca brdo i potrebu za snagom a ne sledecom brzinom
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari