Prigušenje vibracija prednje konzole

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

DA li si stavio sundjer na povrsini koja je oznacena zelenom bojom?

Peja

Loganovac

Nisam. Pa da sam sad sve uradio, čime bih se zanimao celog leta? Uostalom, napisao sam da sam i one ranije postavljene sunđere sve povadio.
Inače, dobra ideja, snimio sam...  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

scepo

#33
Pozdrav kolege
Uzasava me vibracija (citaj drndanje i zvecanje) prednje konzole pri otprilike 15oo obrtaja (cuje se pri obrajima od 13oo do 18oo). Nije to tako strasno , ali mene mnogo nervira  :doh: . Sto da radim , da li mogu ovo u srevis sredit  :ces: ?

Keka

1. Uzmi benzinca umesto dizelke  :lau:

2. Proveri da li bas konzola zveci ili je nesto drugo u pitanju. Zvuk se prenosi na vrlo cudne nacine. Ja sam imao jednom utisak da zvecka nesto u desnim prednjim vratima, a vibrirao je zaslon za sunce kod suvozaca  :fiju:

3. Ukoliko jeste konzola, proveri svih 6 srafova koje je drze, znaju da popuste.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Dizel jeste dosta drndaviji od beMzinca. Jedino sto kod mene vibrira/cuje se i to samo kad grunem preko neke ozbiljnije rupe jeste ona obrubnica (kao leziste) plocice od radija, ona ima mozda po trecinu milimetra lufta sa svake strane kad se mrdne rukom i to je sve, ako izuzmemo, npr. naocare u rupi gde je kod drugih suvozacev jastuk, gola je plastika, naravno da ce da drnda, a moze da se stavi na dno i ona tanka penasta podloska sto ne kliza. Isto moze i u kasetu. Kod mene ne drnda ni sediste, ni prozori, ni bravice, nista.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

silent

I ja sam se prijatno iznenadio odsustvom bilo kakvih cvrčaka u autu, čak i po najgorem makadamu, gde je kamenje k'o pesnica :D
Vozim tako putem Močioci - Štitkovo - Božetići, pršti kamenje na sve strane i ja cujem zrrrrr, da bih na kraju zaključio da su se to čule boNbone u limenoj kutijici :) Kad sam ih pojeo, zavladala je tišina.

Demilut

#37
A ja sam baš najviše iznenađen totalnim odsustvom bilo kakvih cvrčaka na mom Loganu. A bio sam siguran da će ih biti... računaš ono kao jeftino vozilo pa mora da ih bude. Inače, i ja sam opterećen tim stvarima, ali kao što rekoh oduševljen sam odsustvom istih. :woo-hoo:

Aleks

Kod mene se samo u letnjem periodu čuje zvezcanje iz centralne konzole. Skinuo sam onu sivu masku i ustanovio da zvuk dolazi iz onog crnog sklopa na koji dolaze sajlice za komande ventilacije. Razočarao sam se jer nepostoji nikakva mogućnost uglavljivanja-podmetanja bilo kakvih materijala. Srećom čuje se samo leti a i već sam se navikao. Malo jače pustim muziku kad mi baš zasmeta... Mali savet, mada je možda neko i pre mene ovo napisao: prilikom skidanja sive maske koristite drvene kajlice ili klinove, krenite sa odvajanjem odozgo, a pre nego vratite masku, proverite metalne žabice na istoj jer hoće da se razlabave pri skidanju, pa ako se takve vrate hoće da zveckaju.

ppejic

Zalepio sam diht gumu za prozore kako bi sprecio vibracije i drndanje poklopaca kada auto prelazi preko neravnina.

Izgleda ovako.




Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Crni,plastični,obloga vratila volana.

Keka

Meni se nekako cini da je Peja stavio gumu sa kontra strane, tu ne dodiruje plastika plastiku.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

#43
Na prvoj slici guma upire o instrument tablu (gornji poklopac).


Ove slike predstavljaju donij poklopac kod koga guma upire bocno na konzolu (tu je inace kao neki kanal)


Poklopci su umrtvljeni 100%.

Nekada sam tu gurao ofarbani sundjer, ali mi se to nije svidjalo jer je sundjer vremeno pretrpeo trajnu deformaciju i prestao da napinje poklopac. Sada sam stavio silikonsku diht gumu.

mrsp

Posle kog vremena ili kilometraže možemo da očekujemo ta zveckanja, jer kod mene toga još nema.
Prosto je neverovatno pored sve one plastike  :whistling: :whistling: :whistling:
Što ću da izbaksuziram nešto sad  :banghead: :banghead: :banghead: