Prigušenje vibracija prednje konzole

prethodna tema - sledeća tema

Goky

iz kog manuala je ova slika... da li postoji nešto tako za Sandera
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

ppejic

Za Logan, ali nije tacna. Za skidanje BC nije potrenbo skinuti volan.



Peja

ppejic

Uspesno sam prigusio vibracije prednje konzole na pozicijama ventilacionih otvora i poklopaca volana.

Ceo postupak je trajao oko 50min, od toga je barem pola vremena potroseno na pripremu materijala a 30min na realizaciju.

Sada osim poklopca instrument table ama bas ni malo ne vibrira.

Slike posle susreta u Nisu, ukoliko bude dobrovoljaca  :whistling: za intervenciju

Peja

mrprofy

#18
Bilo je reci o fabrickom filcu za haubu. Ja sam to sebi ugradio, jer plinske dizne stekcu ubise... i mogu vam reci da se ti neki zvuci stvarno manje cuju, ali neopravdava cenu od 5k dinara ili nesto slicno tome... Automobili sa fabrickim plinom imaju filc na haubi i  onaj na fajervolu kao na dizelima.
Cekam da istekne garancija pa da utrosim ovih 10m2 azmafona sto sam kupio :D

Loganovac

#19
Dakle, ovako: izmenjao sam sa Pejom nekoliko privatnih poruka, do detalja proučio Cristijev tutorijal za demontažu prednje konzole i posle opsežnog šamaranja i cimanja cele one grdne plastike lokalizovao problem. Mislio sam da su u pitanju plastične vođice koje služe za centriranje konzole pri montaži i ničemu više jer imaju toliki zazor da to nije normalno (BTW primetio sam da ih je Cristi obmotao nekakvom penastom, elastičnom trakom baš da bi izbegao lupkanje i krckanje):



A kako izgledaju rupe u koje ovi zubi ulaze:



Logično je bilo pomisliti da je baš to problem, rupetine su duplo veće od zuba, to se i vidi kad se skine instrument tabla. Elem, odem u radnju i kupim silikonski sprej sa namerom da naprskam sva mesta gde mislim da se taru plastike...

Skinem kedere, bočne plastične maske A stubova, poskidam vijke koji fiksiraju konzolu, skinem masku, prekidače i radio, instrument tablu itd, itd... Nisam imao nameru da skidam celu konzolu, već da je malo odmaknem od šofrke da bih mogao nešto da odradim sa onim zubima i rupama... Naprskam sve sprejem i počnem da guram i lupam onu plastiku konzole... u tom akanju primetim da se zvuk i dalje čuje i to na mestima gde se plastika oslanja i vijcima priteže za lim, znači dva vijka na samim krajevima konzole, ispod plastičnih maski A stubova...



Otkinem po parče sunđera i nekako uguram između plastike konzole i limenog nosača na koji se ona šrafi, pritegnem vijke, vratim sve na mesto (ukupno mi je trebalo dva sata za sve ovo, uključujući i mozganje  :bonk:), povadim sve one sunđere, podmažem sprejem i suncobran iznad cajgera i krenem na probnu vožnju.


Ništa....







se ne čuje...







sa konzole...




:ha:



počeo sam da primećujem zvuke iz prednjih i zadnjih vrata, iz gepeka...


:woo-hoo:

Nadam se da će se isto tako ponašati i ujutro, kad još malo zahladi i plastika se dodatno "ukruti"...  Ako ne, biće Hobbista administrator umesto administratora  :suicide:

P.S. Slike su skinute sa Cristijevog video tutorijala. Zahvaljujem mu se za izuzetno korisne savete i demonstracije...  :ziveli: :friends:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

O majstore!  :hall:

Da i je to moguce odraditi samo skidanjem tapacira A stubova?

Peja

Loganovac

#21
Znači, skinuo sam sve vijke koji drže konzolu i malo je odmakao od lima, tek toliko da bih mogao da naprskam ona tri zuba ispod šajbne i da bih uvukao one parčiće sunđera kako sam opisao.

Ni jutros se ništa nije čulo!!!  :lux: :lux: :lux:

P.S. Hobby, ništa od unapređenja... za sada  :Smiley:
P.S.2 Kiconix  :njanja:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar


ppejic

@ loganovac

Koliko si uspeo odmaci konzolu na gore i prema sebi?

Pretpostavlja mda nisi skidao volan?

Peja

Dexterslab

Nasao sam najbolje resenje da se svi ti zvukovi ne cuju! Magnat 15" i pojacalo 1000w, ne cujem nista ni u kolima, a vise ni nigde drugde :)) Salu na stranu, svaka cast za trud!!!!!!!!!
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

kiconix

@Loganovac
Ja tako vec 3 god i 100k   :baeh: :baeh: :baeh: :baeh:

Loganovac

Nisam skidao volan, prekidače sa volana niti airbag-ove. Konzolu sam samo pomerio unazad, prema sebi, za svega nekoliko centimetara, taman da odradim gore navedeno.

@kiconix: neko umesto kusura na kiosku uzme dobitni bingo listić, ja sam navikao na teži način. Međutim, ti nikada nisi osetio ovakvo zadovoljstvo kao ja danas celog dana za volanom, to je kao ono kad te cipela žulja satima pa je najzad skineš...  :hihi1:

Bez šale - drugi auto! Sada je baš Prestige, a kad budem završio sa njim (planirao sam svašta na leto da odradim, Bože zdravlja - izolacija i utišavanje vrata, poda, C stuba, gepeka i zadnje daske) moći će 'ladno da ponese četiri kruga umesto plavog grba...  :whistling:
Za desetak dana ističe garancija, počinjem sa parking senzorima pa onda redom...  :woo-hoo:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle


kiconix