Pomoc na putu

prethodna tema - sledeća tema

silent

АМСС нуди још данас попуст 30% на пакете.


dekiv68

Uskoro se spremam na put u Grčku. Kako je sanderu 8. godina mislim da se ne sme više na duži put bez uplaćenog osiguranja za pomoć na putu i to Srbija + Evropa. Takođe, punto ulazi u 15. godinu pa bih za njega uzeo pomoć na putu samo za Srbiju. Voleo bih da čujem vaše preporuke i iskustva.
Čujem da je Vozzi propao, tako da su konkurenti za napred navedeno AMSS, Atlas, Tesla i AMClub :conf:
Koji izabrati?

saša61beograd

Ja ovih dana uzimam AMSS,onaj srednji paket od 2800. (ove godine je cena i popust isti kao prošle,koliko vidim).Razlog je sličan kao i kod prethodnika,neka mala podrška za mog Logana koji uskoro puni 17 godina.
O drugima ne znam ništa,AMSS mi je nekako sigurna varijanta.

Andrix

Ja imam Vozzi godinama, nisam znao da je pukao.Nisam ga nikad iskorio.  Uzet proslog juna, pa bih obnavljao na leto isto za put u GR. Sad jovo nanovo za trazenje drugog. A otkud info za to ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Raja

Pisalo je u tzv. sredstvima javnog informisanja pre desetak dana.

dekiv68


Andrix

#51
Evo bistrim paketa Atlasa i AMSS-a. AMSS je primamljiv ali me brine meni najbitniji detalj da prilikom slepanja auta iz inostranstva, neogranicena km....mora prvo da neki servis u toj zemlji pokusa da popravi kola, /a meni auto u garanciji/ ako ne moze u roku od 7 dana, treba im to napismeno da bi usli u proceduru slepanja. A dalje rok za taj transport je 30 dana.....smesno /sve pise u detaljnom ugovoru.../. Tu je Vozzi bio bolji.Kada mora sve da citas. Meni licno je najvaznija ponuda za inostranstvo, iako otprilike idem jednom god. - na letovanje, bitno mi je da i o tome ne moram da mislim tada sbog sebe i porodice.Neka sveza iskustva ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Ako budes citao stina slova, neces nista uzeti.

Koliko sam razumeo sad niko nema svoju sluzbu nego se oslanjaju na saradnju sa najblizim lokalcima. To ukljucuje i pomoc na putu u okviru fabricke garancije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Naravno, samo da su ti lokalci dovoljno profesionalni i ozbiljni i da im ovi maticni redovno placaju. Znam da ima tu mnogo krivina ali se sve na kraju obije korisniku o glavu, koji u odsutnom momentu trazi uslugu-pomoc.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

39 godina imam vlastito prevozno sredstvo ili više njih. Sve te godine vagam ali nikad nisam imao uplaćeno pomoć na putu.
Čak sam u CIPS išao da pitam, kakve su moje obaveze prema njima ako bi riješio da auto zbog kvara ostavim u nekoj dalekoj državi. Oni su rekli da njima trebaju samo tablice, one su državni dokument a sve ostalo je moje.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

#55
Citat: Keka poslato 24.03.2024. - 11:53Koliko sam razumeo sad niko nema svoju sluzbu nego se oslanjaju na saradnju sa najblizim lokalcima.
Tačno.Firma mog prijatelja pokriva deo auto-puta oko Velike Plane.Imaju ugovor,franšizu,ili tako nekako sa AMSS.Preko AMSS-a rade i za ADAC.Stvar dobro funkcioniše i on mi je preporučio AMSS.U voznom parku on ima oko 15 raznih vozila (i dizalicu od 30 tona) i verovatno je u tome jači od AMSS,tako da "lokalci" zapravo rade glavni posao.

PS.Pošto pokriva i ADAC ovde,ispričao mi je razne doživljaje sa gastarbajterima u toku letnje sezone.Oni mnogo vole premujum automobile.Od tih premujum automobila iza njegovog servisa postoji cela planina crknutih motora i menjača od relativno novih Mercedesa,BMW-a,Range Rovera i sličnih.Neki od njih crkli su totalno zbog sitnog dela od 20-ak evra.Niko se tu ne uzbuđuje zbog takvih kvarova,sve je to pokriva neka garancija,ADAC ili nekakvo osiguranje.

Veterinar

Uvek imam neku pomoc uplacenu (najcesce AMSS), a nikad mi nije zatrebala usluga, srecom.

dekiv68

#57
Danas sam malo podrobnije proučavao ponude pomoći na putu za EU+Region+Srbija. Koliko sam uspeo da shvatim jedino Atlas (10.000 din) i Tesla (8.500 din) nemaju ograničenja u kilometraži niti doplatu za šlepovanje i prevoz, za razliku od AMSS ( kao što je Andrix napred napisao), AMClub (doplaćuje se sve preko 300 tj. 400eura šlepanja u zavisnosti od paketa za inostranstvo) i DDOR Novi Sad (gde za 1.760 din je besplatan šlep do 80e u Srbiji i do 150e uzemlje zelene karte, a za 3.576din za 200/300e šlepovanja).
Mislim da je cena šlepa za 1km, 1-2e.
šta uzeti pitanje je sad?
Kod DDOR preduslov je  važeća polisa obaveznog osiguranja.

Zoran

#58
Cijena šlepanja je oko 1Eur/ km ali nijedno osiguranje ti neće platiti šlepanje iz inostranstva do kuće zbog kvara nego samo zbog udesa.
P.S. Cijena je uvijek povoljnija kod šlep vozila koji nazad nemaju duple točkove.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Možda je povoljnija. Ali kako u situaciji kad ti stvarno zatreba i uzimaš telefon u ruke znati da li ima ili nema duple točkove?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.